Art

„Anioły chodzą obok nas”: jak wygląda nowe Muzeum Sztuki Naiwnej w Jekaterynburgu

Dwa dni później, 18 listopada, w Jekaterynburgu zostanie otwarte pierwsze muzeum sztuki naiwnej. Zajmował dwupiętrową posiadłość leśniczego Kudrina przy ulicy Róża Luksemburg, 18 lat. Pierwsi goście będą mogli spojrzeć na naiwnych od godziny 18:00, kiedy zostaną otwarte wszystkie miejsca Wieczorów Muzealnych. Życie wokół odwiedziło posiadłość tuż przed otwarciem i mówi, co czeka mieszkańców miasta.

Andrey Bobrikhin

Kurator wystawy „Anioły i inni mieszkańcy Ziemi”

„Sztuka naiwna jest sztuką artystów nieprofesjonalnych. Z reguły zaczynają oni pracować w starszym wieku, aby zrekonstruować swoją osobistą historię i rozwiązać problemy psychologiczne. Rysują nie po to, aby zintegrować się z hierarchią akademicką, ale po to, aby komunikować się z innymi i swoją pamięcią wewnętrzną Istnieją formalne znaki: żywe kolory, brak czarno-białego modelowania i liniowej kompozycji, proste codzienne wątki. Dla wielu artystów punkt widzenia widza jest podniesiony - więc artysta obserwuje swój oshloe z wysokości. "

Muzeum Sztuki Naiwnej

Adres

św. Roses Luxembourg, 18

Liczba sal

11

Powierzchnia

420 metrów kwadratowych

Czas pracy

Wt-Czw 11: 00-20: 00, Pt-Nd 11: 00-19: 00, Pon - nieczynne

Cena biletu

150 rubli, preferencyjnie - 50 rubli


Posiadłość Kudrina

Posiadłość inspektora leśnego Kudrina uważana jest za zabytek architektury XIX wieku. Znajdowały się w nim organizacje komercyjne, a kiedyś było nawet studio, w którym grupa Chayf nagrała album. W połowie 2015 roku dwupiętrowy dwór został przeniesiony do Muzeum Sztuk Pięknych. Przez dwa lata budynek był odbudowywany, w środku dokonywano napraw, przeprowadzano ogrzewanie, wymieniano okna.

Teraz muzeum ma dwie kondygnacje wystawiennicze z 11 salami. Pracownicy narzekają, że trudno jest zamienić osiedle mieszkaniowe w muzeum: ograniczenia ustawodawstwa i projekt rekonstrukcji trąby powietrznej przeszkadzają. Okazało się, że pod obrazami były baterie, które trzeba było odłączyć, aby zachować dzieła sztuki, a rury grzewcze przeszły w miejsce, gdzie należy zawiesić eksponaty. Ponadto, na obszernym biegu schodów, gdzie można również umieścić obrazy, a nie ma dodatkowego oświetlenia - tylko awaryjne.

„Obrazy na ścianach nie są jeszcze muzeum. Muzeum jest specjalnym projektem, atmosferą, warunkami. Do tej pory zrobiliśmy wszystko, aby przyjąć gości. Biorąc pod uwagę, że Muzeum Sztuki Naiwnej w Moskwie to trzy małe sale wystawowe, to nasze muzeum stanie się jednym z największych muzeów sztuki naiwnej w Rosji ”- mówi Andrei Bobrikhin, kierownik działu sztuki naiwnej w EMII.

Kolekcja naiwna

Pomysł stworzenia muzeum sztuki naiwnej zrodził się, gdy w 2015 r. Burmistrz Jekaterynburga podarował 1500 sztuk kolekcji Muzeum Sztuk Pięknych. Roizman zbierał swoje obrazy przez 25 lat i oddawał je do muzeum za darmo. Następnie w EMII odbyła się duża wystawa naiwności i rozpoczęła się rozmowa o utworzeniu oddziału.

70% kolekcji stanowią obrazy artystów z regionu Sverdlovsk: Krasnoufimsk, Turyn Sloboda, Alapaevsk, Artemovsky, Jekaterinburg. Kilka prac przywieziono z Perm i Wołogdy. Na pierwszej wystawie nie zostaną pokazane arcydzieła klasycznej naiwności: kustosz wystawi je podczas roku wystawowego. Zwłaszcza w nowym muzeum czekają na wystawy dotyczące egzekucji rodziny cesarskiej, sowieckiego dzieciństwa, wioski Mari, życia Żydów.

Aniołowie i inni mieszkańcy Ziemi

Muzeum otworzy wystawa „Anioły i inni mieszkańcy ziemi”, która pokaże około 150 prac Niny Varfolomeevy, Alberta Korovkina, Aleksieja Jazykowa, Wadima Kolbasowa, rodziny Trofimowa. Można tam zobaczyć różne techniki: rzeźbę i akwarele oraz malowanie na tabletach, aplikacje i ryciny. Wszystkie sale są monograficzne, to znaczy każda pokazuje prace jednego artysty.

Wystawę otwiera ikona ludowa i martwe natury. Warto zwrócić uwagę na pracę Alberta Korovkina, który produkował kolby i probówki do laboratoriów, aw wolnym czasie wysadzał koguty i konie ze szkła. Obrazy Vadima Kolbasova opowiadają o cichym uroku artykułów gospodarstwa domowego: dywaników, chodników, krzeseł, nożyczek.

„Mam hipotezę. W swoim losie naiwni artyści żyją tak, jakby anioł całował ich w ciemności. Są prości, mili, bez sztuki, bezbronni. Nie są czarodziejami, ale są czyści. Na wystawie chcę powiedzieć, że aniołowie chodzą po okolicy z nami - wyjaśnia kurator.

Obejrzyj wideo: Anathema - Anioły chodzą wśród nas (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Art, Następny Artykuł

Business Geek: awaria programu IT Obamy, miliony w Halloween i inne hity tygodnia
Chmura wiedzy

Business Geek: awaria programu IT Obamy, miliony w Halloween i inne hity tygodnia

Businessinsider: Jak Cisco stracił miliardową umowę z Amazonem W przyszłym tygodniu Cisco wreszcie zaprezentuje nowy produkt stworzony przez ściśle tajny startup Insieme Networks. Pozwoli to firmie zająć miejsce na rynku technologii SDN, co może znacznie obniżyć koszty budowy sieci. Cisco zainwestowało w tę firmę 100 milionów USD i zainwestuje kolejne 750 milionów USD, jeśli wszystko pójdzie dobrze.
Czytaj Więcej
Załóż firmę: serwis samochodowy
Chmura wiedzy

Załóż firmę: serwis samochodowy

Własny serwis samochodowy to kosztowna firma, której nie warto zaczynać, trochę obeznana z samochodami. Będziesz musiał zająć się klientami z wyprzedzeniem, a nie przed otwarciem, ale przed rozpoczęciem pracy nad projektem. Jeśli nie masz kilkudziesięciu przyjaciół, którzy są gotowi naprawić samochód w twoich skrzynkach naprawczych, lepiej nie zabierać się do pracy.
Czytaj Więcej
Evil Genius: How American Apparel Creator boli firmy
Chmura wiedzy

Evil Genius: How American Apparel Creator boli firmy

W tym tygodniu marka odzieżowa American Apparel w końcu otrzymała 25 mln USD od Standard General. Ta transakcja pozwoli firmie ponownie uniknąć ruiny: jej pożyczkodawca Lion Capital zażądał natychmiastowej spłaty długu w wysokości 10 milionów USD. Producent kultowej amerykańskiej odzieży przeżywa ciężkie czasy - od 2010 roku strata wyniosła 270 milionów dolarów.
Czytaj Więcej