Art

Nieśmiertelność: o czym będzie nowe Ural Biennale

10 lipca na wystawie Innoprom odbyła się konferencja poświęcona V Ural Industrial Biennale Sztuki Współczesnej, która odbędzie się w Jekaterynburgu od 10 września do 1 grudnia 2019 r. Nowe biennale zostanie podzielone na 7 części: projekt główny - wystawa na dużą skalę w Jekaterynburgu, program Art Residences - tworzenie dzieł sztuki w innych punktach, platforma intelektualna, platforma wydajności, program edukacyjny, program równoległy i projekty specjalne.

Życie wokół mówi o temacie, nad którym uczestnicy i goście zastanowią się w 2019 roku, a także o nowym kuratorze, który będzie odpowiedzialny za główną wystawę.

Temat: Nieśmiertelność

Łącząc sztukę współczesną z tematem Uralu - fabryk i industrializacji, piąte biennale chce postawić pytanie o to, co pozostało po produkcji i procesie artystycznym, jak nieśmiertelny jest produkt końcowy.


Tysiąclecia rozwoju kultur dały wiele zrozumienia nieśmiertelności. Objęcie ich wszystkich nie może być zadaniem sztuki współczesnej. Ponadto Ural Biennale nie ma na celu interpretacji nieśmiertelności w kluczach ezoterycznych, religijnych i politycznych. Z całej gamy pomysłów na śmierć Biennale wybierz te, które rezonują w sposób twórczy kuratorów projektów Biennale i samego Biennale


Autorzy Biennale proponują zastanowienie się nad zagadnieniem cyfrowej nieśmiertelności: jak i dlaczego nowoczesne technologie pozwalają nam przywracać utracone prace i tworzyć realistyczne modele przestrzeni, których już nie ma. Kuratorzy przeanalizują również, w jaki sposób doświadczenie jest przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Innym rodzajem nieśmiertelności na Biennale jest nieśmiertelność społeczna. Jak i dlaczego dzieła sztuki stają się wieczne i kanoniczne, dlaczego trudno jest celowo tworzyć dzieła ponadczasowe, dzięki czemu reprodukowany jest porządek społeczny i dlaczego niektóre praktyki są zachowane, a inne są zapomniane w społeczeństwie eurocentrycznym.


Nieśmiertelność nie jest przeciwna śmierci. Być może bardziej trafne byłoby stwierdzenie, że w swojej tonacji „nieśmiertelność” dzieli się na tonację życia i tonalność śmierci. Po nieuniknionej refleksji na te tematy chciałbym zapytać: jak możemy pokonać nie tylko śmierć, ale także nieśmiertelność?


Xiaoyu Weng

Kustosz


Autor czasopism kulturalnych i wielokrotny kurator projektów sztuki współczesnej w USA, pochodzący z Chin, będzie odpowiedzialny za główny projekt V Ural Industrial Biennale of Contemporary Art.

Xiaoyu Weng jest laureatem 8. nagrody Lorenzo Bonald w sztuce współczesnej dla międzynarodowych kuratorów.

Teraz organizatorzy Biennale aktywnie szukają miejsca na główną wystawę, na którą Xiaoyu Weng poleci do Jekaterynburga. Przypomnijmy, że w 2017 r. Odbyło się Biennale w budynku zakładu produkcji instrumentów, którego fakt utrzymywano w tajemnicy przez prawie pół wieku.

czytaj TAM, GDZIE WYGODNE:

Facebook

Instagram

VK

Twitter

Obejrzyj wideo: Kacper HTA - Nieśmiertelność prod Gibbs ref Monika Kliś (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Art, Następny Artykuł

Co kupić na rynku w listopadzie
Tak jak powinno

Co kupić na rynku w listopadzie

W ostatnich latach w Moskwie i Sankt Petersburgu wzrosło zainteresowanie rynkami i produktami rolnymi, dlatego zgodnie z tradycją, co miesiąc Życie wokół, z pomocą ekspertów, rozumie, na jakie produkty sezonowe należy teraz zwrócić uwagę. Tym razem dowiedzieliśmy się, co kupić na rynkach w listopadzie. Serwis prasowy moskiewskiego rynku mandarynek Teraz rynki są w środku sezonu mandarynek.
Czytaj Więcej
Co to jest kwas i jak go ugotować?
Tak jak powinno

Co to jest kwas i jak go ugotować?

Kwas jest jednym z głównych rosyjskich napojów, szczególnie istotnych latem. Powiedzieliśmy już szczegółowo, czym jest kwas i jak się pojawił, a teraz poprosiliśmy szefa kuchni restauracji Odessa-Mama, rodowitego obywatela Odessy Pavla Kolesnika, o wyjaśnienie, jak gotować kwas i z czym lepiej pić. Pavel Kolesnik, szef kuchni kawiarni Odessa-Mama. Kwas był nazywany kapuśniakiem, a na jego podstawie przygotowywano okroshkę, która była tak kwaśna.
Czytaj Więcej