Polecany przez

Sonya Tarasova - o kawiarni Paros na podwórku

Życie wokół wciąż pyta bohaterów miast o ich ulubione miejsca - tajne punkty, sklepy, muzea i kawiarnie, w których spędzają wolny czas. Dziś w numerze dyrektor muzyczny Lambada Market i DJ Sonya Tarasova opowiadają o kawiarni Paros w dzielnicy Basmanny.

Sonya Tarasova

dyrektor muzyczny Lambada Market i DJ


Kawiarnia „Paros” wiercona wewnątrz łuku naprzeciwko kościoła Elohovskaya w pobliżu stacji metra Baumanskaya; Wygląda na to, że ze wszystkich znaków identyfikacyjnych w oknie jest tylko tabliczka znamionowa wykonana ręcznie szablonem. „Paros” to całkowicie szalone miejsce, w którym totalny jazz powstaje z chaczapuri, irańskiego pilawu, jajek pod majonezem, nalewek Susannovka, programów o naszych gadach w telewizji na suficie. Na pierwszy rzut oka jest to idealny moment na zamieszanie, ale dzięki punkowym skłonnościom i umiejętnościom dyplomatycznym gospodyni, Susanny Khristoforovny, tutaj spokojnie, z powrotem do tyłu, starych pracowników kultury i młodych hałaśliwych drinków, picia i gryzienia.

Odwiedziłem Paros wczesnym rankiem, popołudniem i po północy, a Zuzanna Khristoforovna zawsze szeleściła wokół domu lub miała stolik ze stałymi bywalcami. Wydaje się, że w Moskwie nie ma duplikatu, gdzie przy takim samym fałszywym zrozumieniu potraktowaliby kaca i bezczynny styl życia. Jeśli masz tylko 500 rubli w kieszeni, zupa z soczewicy i szklanka domowej roboty nalewki na orzechach są najbardziej niezawodnym sposobem na odzyskanie po nocy biesiady. Życzę Parosowi wielu lat życia, ponieważ bezwarunkowo spodziewam się tutaj 50. rocznicy.

Nawiasem mówiąc, przez kilka miesięcy Susanna starannie wybrała, przykleiła na ścianie i podpisała zdjęcia swoich krewnych, więc koniecznie idź i zobacz.

Popularne Wiadomości

Kategoria Polecany przez, Następny Artykuł

Parzyć kawę w domu
Dobry nawyk

Parzyć kawę w domu

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Tym razem porozmawiamy o tym, jak uniknąć niewielkich wydatków, które powodują znaczne szkody w budżecie. Anna Sokolova, redaktorka „Życie wokół” Kiedyś pisaliśmy, ile kosztuje filiżanka kawy w moskiewskich kawiarniach: zboże, mleko i szklanka kosztują 20-45 rubli, a oni proszą o 130-200 rubli za gotowy napój.
Czytaj Więcej
8 nowych dobrych nawyków do wypróbowania w nowym roku
Dobry nawyk

8 nowych dobrych nawyków do wypróbowania w nowym roku

Przez cały rok rozmawialiśmy o dobrych nawykach, które zmieniają życie na lepsze (chyba że oczywiście po prostu o nich przeczytasz i spróbujesz je przedstawić). Mówimy o ośmiu innych nawykach, najpopularniejszych w tym roku. Do czyszczenia tenisówek gąbką melaminową Białe buty w Moskwie czekają na wiele testów: ciągłe przesuwanie się płytek i nieprzestrzeganie granic przestrzeni osobistej w transporcie publicznym i zwykłe kałuże.
Czytaj Więcej
Idź na masaż
Dobry nawyk

Idź na masaż

Życie wokół mówi o prostych czynnościach, które czynią życie lepszym. W nowym numerze - o tym, dlaczego regularnie chodzić na masaż. Wszyscy o tym wiedzą, ale w rzeczywistości niewiele osób to robi. Olga Łukińska, redaktor działu „Zdrowie” Wonderzine. Nie chodzę na masaż bardzo często (średnio raz na kilka miesięcy), ale minęło już 20 lat.
Czytaj Więcej
Podaruj niepotrzebne przedmioty do sklepów z artykułami używanymi
Dobry nawyk

Podaruj niepotrzebne przedmioty do sklepów z artykułami używanymi

W nowej sekcji Life wokół mówi o dobrych nawykach i prostych działaniach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Julia Ruzmanova redaktorka sekcji „Miasto” i „Ludzie” W grudniu wielu decyduje się pozbyć niepotrzebnych ubrań, zgodnie z tradycją wkraczania w nowy rok bez starego obciążenia. A jeśli łatwo rozstać się z podartymi rzeczami, oto co zrobić z modnymi, ale zaniedbanymi ubraniami - dla wielu jest to nadal problem, zwłaszcza jeśli nie ma młodszych sióstr i braci.
Czytaj Więcej