Najlepsze w Internecie

6–12 października

Życie wokół uruchamia nową sekcję: teraz w weekendy będziemy zbierać najpopularniejsze i najciekawsze materiały w rosyjskim i zagranicznym Internecie dla tych, którzy nie mają czasu na czytanie w dni powszednie. W pierwszym numerze - raport z procesji kozackiej przeciwko korupcji, dyskusja na temat patriotyzmu krajowych projektantów, program edukacyjny na temat Patricka Modiano i rocznica Wolverine z komiksów Marvela.

Pierwszy wywiad z Aleksiejem Nawalnym w areszcie domowym

Jeden z najczęściej czytanych materiałów z ostatniego tygodnia w Runet - korespondenci Slon.ru spotkali się z Aleksiejem Nawalnym, któremu sąd zezwolił na rozmowę z dziennikarzami miesiąc temu. Navalny mówił o działaniach w areszcie domowym, spadku własnej popularności i gotowości Rosji do demokracji.

Relacja z procesji Kozaków przeciwko korupcji

„Russian Planet” publikuje raport z procesji kozackiej przeciwko korupcji, która miała miejsce w tym tygodniu w Siergijew Posad. Kozacy powiedzieli reporterom, jak radzić sobie z kodami kreskowymi na jedzeniu i czym różni się pochód od wiecu.

Dyskusja na temat patriotyzmu rosyjskich projektantów

W ubiegłym tygodniu Rossiyskaya Gazeta wydała materiał wirusowy Glamorous P poor, w którym Miroslava Duma, Vika Gazinskaya, Ulyana Sergeenko i inni przedstawiciele rosyjskiego przemysłu modowego zostali oskarżeni o niepatriotyzm i zdradę stanu. We wtorek Ksenia Sobchak odpowiedziała autorowi tekstu, Piotrowi Orłowowi, w liście otwartym na temat Snoba, który w tym czasie przeczytał ponad 160 000 osób - dziennikarz oskarżył Orłowa o kłamstwo i brak smaku. Co dziwne, debata na temat rosyjskiego przemysłu modowego wywołała szeroką reakcję na blogach i mediach - na przykład tutaj możesz przeczytać opinie redakcji Wonderzine na ten temat.

Wywiad z Siergiejem Minaevem „Rain”

Kolejny popularny materiał z udziałem Kseni Sobchak: prezenterka telewizyjna i pisarka Siergiej Minajew przybyli do jej programu. Mówił o swoich stosunkach z Władysławem Surkowem i Olegiem Carewem, a także o ideologii państwa, patriotyzmie i wojnie informacyjnej w Rosji

Publiczne „Cierpiące średniowiecze”

Nowym hitem z bezdennej otchłani Vkontakte jest publiczność ze średniowiecznymi obrazami, do których dodawane są podpisy w duchu współczesnych memów internetowych. Strona nie pojawiła się wczoraj, ale szybko zyskała popularność właśnie w poprzednim tygodniu.

Przewodnik po Patricku Modiano - laureacie literackiej Nagrody Nobla

W tym tygodniu w Sztokholmie przyznano nagrody Nobla. Najczęściej omawiano (wraz z Pokojową Nagrodą Nobla) nagrodę w dziedzinie literatury. Laureatem tegorocznego roku został Patrick Modiano, który nie jest zbyt znany w Rosji - redaktorzy strony Apparat z tej okazji powiedzieli, dlaczego Modiano otrzymał nagrodę, dlaczego trzeba się z nim zapoznać i gdzie można kupić książki pisarza w języku rosyjskim.

Reguły życia Benedykta Cumberbatcha

Popularna kolumna w magazynie Esquire ma nowego bohatera - tym razem Benedict Cumberbatch opowiada o swojej dziwnej twarzy i nazwisku, kobiecej seksualności i dlaczego po śmierci chciałby spotkać Hitlera.

Hype wokół kontynuacji „Twin Peaks”

6 października okazało się, że w 2016 roku w Showtime zostanie wydany trzeci sezon popularnej serii David Lynch. Media zaczęły przypominać pierwsze sezony i dyskutować o nowym - Furfur opublikował niepotwierdzone plotki o kontynuacji programu, a WOS zasugerował, że Lynch zabrakło pieniędzy. W anglojęzycznych publikacjach New York Magazine poszedł najdalej niż ktokolwiek inny - tam, w najlepiej czytelnych materiałach tygodnia, była ocena swetrów Twin Peaks.

Wolverine Evolution za 40 lat

Słynny bohater wszechświata Marvela w październiku kończy 40 lat. Czas z tej okazji publikuje zabawny pokaz slajdów: jak zmieniła się twarz Wolverine na przestrzeni lat. Raz nosił czarną skórzaną kurtkę, a raz - w barwach ukraińskiej flagi.


Przewodnik po piwie rzemieślniczym

Plakat-miasto spacerowało po moskiewskich barach z troskliwymi przedsiębiorcami i dziennikarzami, aby dowiedzieć się, gdzie rozlewa się najlepsze piwo rzemieślnicze. Co ciekawe, ze względu na zakaz reklamy alkoholu omawiane nazwy marek piwa, piwa i cydru można odgadnąć tylko poprzez rozwiązywanie wyskakujących zagadek.

Zapomniane filmy z ludźmi, którzy zmienili świat

Redaktorzy Look At Me zebrali rzadkie filmy wideo, które uchwyciły zjawiska i ludzi, bez których nasza kultura byłaby zupełnie inna. Wśród nich są quizy z udziałem Salvadora Dali, roześmiany Vladimir Nabokov i wczesne pokazy filmowe Marlona Brando.

Dzieci o jedzeniu w drogich restauracjach

Eksperyment New York Times: sześciu uczniów drugiej klasy z Brooklynu poszło do prestiżowej francuskiej restauracji Daniela, aby skosztować siedmiodaniowego menu za 220 USD. W menu znalazły się chrupiące okonie japońskie, kawior z jesiotra i inne dania dla smakoszy. Dzieci rzetelnie oceniły wysoką gastronomię.

Nieopublikowane Tales of Truman Capote

Niemiecki ZEITmagazin odsłonił nieznane historie autora „Śniadania u Tiffany'ego”. Zostały odkryte przez wydawcę Petera Haaga. Są to wczesne opowiadania i wiersze napisane w latach 1935–1943 przez bardzo młodego Capote - zostaną w pełni opublikowane w języku angielskim w grudniu 2015 r., A niemieccy eksperci mogą teraz przeczytać cztery opowiadania.

Obejrzyj wideo: Motovblog 2014 - odc. 6, 12 października 2014, Rumunia (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Najlepsze w Internecie, Następny Artykuł

Reżyser telewizyjny ze Stanów Zjednoczonych nakręcił film dokumentalny o studentach ratowniczych. Dlaczego
Osobiste doświadczenie

Reżyser telewizyjny ze Stanów Zjednoczonych nakręcił film dokumentalny o studentach ratowniczych. Dlaczego

W ramach American Film Festival Show US! Tim Warren, producent i reżyser seriali i programów telewizyjnych w USA, przybył do Władywostoku. W „Ocean” pokazał swój film dokumentalny „School 911”. Jest to historia paragrafu 53 karetki pogotowia w miejscowości Derien (Connecticut) z populacją 20 tysięcy mieszkańców. Ten post jest jedynym w mieście, a licealiści pracują tam od 50 lat.
Czytaj Więcej
Jako nauczyciel z Indii podróżował rowerem do Rosji
Osobiste doświadczenie

Jako nauczyciel z Indii podróżował rowerem do Rosji

Pod koniec lutego 28-letni nauczyciel matematyki z południowych Indii wybrał się na długą wycieczkę rowerową, której celem było wyjechać do Rosji i zobaczyć Mistrzostwa Świata na własne oczy. Przez cztery miesiące Franciszek widział pięć krajów, latał, płynął i przebył 4700 kilometrów. Życie wokół spotkało podróżnika w Petersburgu (z Moskwy Franciszek przybył już bez roweru) - powiedział, jak to było.
Czytaj Więcej
Co dzieje się w sieciach społecznościowych dla kobiet w ciąży, podróżników i prawosławnych
Osobiste doświadczenie

Co dzieje się w sieciach społecznościowych dla kobiet w ciąży, podróżników i prawosławnych

Na życzenie można znaleźć wiele sieci społecznościowych w serwisach wyszukiwania: niektóre są przeznaczone do randek, inne jednoczą ludzi niektórych zawodów, a inne - wyznawców określonej religii. Istnieją dziwne sieci społecznościowe - na przykład dla zombie lub zwierząt domowych. Życie większości tych witryn jest krótkie: są one uruchamiane i, nie udało im się zdobyć wystarczającej liczby odbiorców, przestają być sieciami społecznościowymi - aktualizacje tam, jeśli się zdarzają, nie są częstsze niż kilka razy w miesiącu, a aktywni użytkownicy przechodzą na bardziej znane strony.
Czytaj Więcej