Premiery filmowe

Tata może: Z czego jest wykonany Kapitan Fantastyczny

W tym tygodniu pojawia się sprytna i subtelna komedia Kapitan Fantastyczny o ojcu, który wychowuje sześcioro ukochanych dzieci z dala od cywilizacji, a Viggo Mortensen jest mądrym patriarchą. Na prośbę Life wokół Alisa Taiga rozumie, z czego składa się niezależny amerykański film, do którego powinien udać się każdy, kto pamięta siebie jako dziecko.

„Kapitan Fantastyczny”

Kapitan fantasy


Dyrektor: Matt Ross

Obsada: Viggo Mortensen, George McKay, Annalise Basso, Nicholas Hamilton, Samantha Isler

Ojcowie i dzieci

Problem „zepsutej” (lub „dysfunkcyjnej” z angielskiej dysfunkcyjnej) rodziny jest jednym z głównych problemów współczesnego amerykańskiego dramatu, niezależnie od tego, czy wymaga komediowego skrętu („Little Miss Happiness” lub „The Tenenbaum Family”), czy przekształca się w głęboki i nieodwracalny dramat („Margot on” wesele ”lub„ dziewicze samobójstwa ”). „Captain Fantastic” działa na dwóch frontach: ma kilka silnych tragicznych chwil i dziesiątki śmiesznych drobiazgów, takich jak świętowanie urodzin Noama Chomsky'ego zamiast tradycyjnych świąt Bożego Narodzenia lub zbiorowego polowania na jelenie.

Ojcowie i dzieci w amerykańskiej komedii nie zawsze są konfliktem pokoleniowym (obojętni starsi kontra młodzi buntownicy), ale balansują między wartościami, które najczęściej stają się źródłem sprzeczności, oraz kombinacją kilkunastu różnych postaci - od potężnej ciotki po dziadka, który przez długi czas nie odzyskał przytomności . Niemożliwe jest zadowolenie wszystkich, coraz trudniej jest mówić głosem. Chodzi o niektóre z wielkich niedawnych dramatów rodzinnych ostatnich czasów, w tym Rachel Married z Anne Hathaway i Nebraską Aleksandra Payne.

Utopia

Utopia, w której żyją dzieci bohatera Bena Casha (absurdalne imię, biorąc pod uwagę, że nie ma żadnego bogactwa), to świat bez gadżetów, hałasu informacyjnego, polityki kredytowej i diety cukrowej: ogólnie wszystkie szkodliwe rzeczy, o których filmy dokumentalne mówią o zdrowiu styl życia ciała i ducha. Wszystkie sześcioro dzieci uczy się w domu, rozmawiając o Braciach Karamazov i Lolita, bawiąc się w grupie ludowej na różnych instrumentach i lepiej rozumiejąc liście lepiej niż loga światowych marek. Ojciec upewnia się, że jego wychowankowie od wczesnego dzieciństwa wiedzą, co jest naprawdę ważne: rodzina, wewnętrzny rdzeń, życzliwość, szerokie horyzonty i miłość do natury.

Jednym z najbardziej wnikliwych filmów o ucieczce na pustynię z dala od presji rodziny i środowiska jest In the Wild with Emil Hirsch występujący w prawdziwych wydarzeniach. Kolejnym niezależnym filmem, który warto zobaczyć, jest kryminał o ekoterrorystach, którzy mieszkają pod ziemią w lesie i opracowują plan szantażu dla szkodników środowiskowych - ekscytującą grupę East Grouping z Brit Marling.

Viggo Mortensen

Viggo Mortensen jest w filmach od połowy lat 80., ale dwa wydarzenia naprawdę wznowiły jego karierę: udział w trylogii Władca Pierścieni Petera Jacksona i jego znajomości z Davidem Cronenbergiem, który grał go jako byłego zabójcę, fałszywych rosyjskich mafiosów i Zygmunta Freuda . Z obszernej filmografii Mortensena, w której występują role detektywów drugiej kategorii, oraz głównej roli w „On the Road” Johna Hillcoata autorstwa Cormaca McCarthy'ego, warto zwrócić uwagę na dwie nieoczywiste taśmy.
W „Runaway Indian” gra weterana z Wietnamu o kryminalnej przeszłości, który zmaga się z rozkazami brata, aw thrillerze „Odblaskowa skóra” staje się jednym z mieszkańców opuszczonego miasta, w którym dzieją się naprawdę straszne rzeczy. Oba filmy pochodzą z początku lat 90. i są warte czasu.

Dramat

Dramedy to inna nazwa gatunku komediowego lub tragikomedy. To niedostrzegalne przejście zabawnej historii w smutny kanał, który charakteryzuje nasze ulubione filmy wszechczasów - od absolwenta i Jerry'ego Maguire'a po Broken Flowers i Serious Man. Niezależny dramat, taki jak Kapitan Fantastyczny, zasługuje na szczególną uwagę. Jednym z najpopularniejszych obrazów tego gatunku w zeszłym roku jest „Ja, Earl i konająca dziewczyna” o młodym chłopaku, który ze współczucia zmuszony był zaprzyjaźnić się z ładnym kolegą z klasy ze śmiertelną diagnozą.

Highrow vs Lowrow

Edukacyjne podejście ojca rodziny w Captain Fantastic opiera się na opozycjach: dzieci są świadome osiągnięć fizyki kwantowej, ale pozostają zszokowane po przejściu gry komputerowej. Dla nich jest wysoka kultura z Moby Dickiem i teorią względności (highbrow), i są superbohaterowie komiksów (lowbrow), w które lepiej nie angażować się, jeśli nie chcesz głupio raz na zawsze. Dzieci będą kwestionować eskapizm rodziców, kiedy zobaczą, jak żyją ich rówieśnicy i jaka jest kultura konsumpcji klasy średniej.

Ostatnie badania dowodzą, że ojciec rodziny nie ma racji, dzieląc kultury na wysokie i niskie, a także nie bierze pod uwagę, że konieczna jest komunikacja z rówieśnikami, w tym wtedy, aby nie złożyć oferty w pierwszym terminie.

Film drogowy

Z bardzo smutnego powodu rodzina kapitana Fantastycznego wyrusza w podróż przez Amerykę: autobus imieniem Steve zawiezie ich do krewnych i dawno porzuconych znajomych. Gatunek filmów drogowych - film drogowy - rozkwitł w Stanach Zjednoczonych, ponieważ lokalna kultura nie implikuje rozwoju transportu publicznego, a 16-letnie dziecko najczęściej otrzymuje stary samochód rodzicielski po obowiązkowym szkolnym egzaminie na prawa. Możesz pojechać do Stanów Zjednoczonych przed wypiciem alkoholu i zawarciem związku małżeńskiego. Nic dziwnego, że to naród kierowców, dla którego samochód to nie tylko środek transportu, ale prawdziwa przyczepa stacjonarna, zawdzięczamy najlepsze filmy z gatunku filmów podróżniczych.

Jeśli wieczne klasyki w duchu Bonnie i Clyde, Wasteland, Disappearing Point i My Personal Idaho State są przeoczone jako niemożliwe, włącz wspaniałe filmy drogowe z początku lat 70. - Five Easy Pieces with Jack Nicholson lub Linia Monte Hellman z kontrkulturowym duchem Kerouac.

Kamerzysta Stefan Fontaine

Stefan Fontaine, który jest odpowiedzialny za doskonałe efekty wizualne w Captain Fantastic, znany jest przede wszystkim ze swojej pracy w filmie Proroka Odiarowskiego (pamiętaj scenę z powalonym jeleniem), jego Rust and Bones oraz ostatniego filmu Paula Verhoevena z Isabelle Huppert. Z innych dzieł Fontaine'a zwycięskie „Moje serce przestało bić” na temat pianisty-gangstera i mroczne „Nowe życie” wspaniałego Francuza Philippe'a Granriere.

Kapitalizm

W środku Kapitana Fantastycznego oczywiste jest, o co tak naprawdę walczy ojciec rodziny: jego głównym wrogiem jest globalny kapitalizm z kultem szybkich i niepotrzebnych przejęć, infantylne dzieci zaciągnięte w kredytach rodziców, hipoteki zabierające najlepsze lata życia w nudnej pracy i nudne norma klasy średniej. Romantyzowany przerażenie Matta Rossa tylko nieznacznie wskazuje na sprzeczności XXI wieku, z którymi każdy z nas prędzej czy później się spotka. Najbardziej popularny i masywny amerykański twórca filmów dokumentalnych, Michael Moore, odzwierciedlił je w sposób najbardziej wypukły i ogłuszający w jednym ze swoich filmów dokumentalnych. „Kapitalizm: historia miłosna” to formalnie opowieść o tym, co kryje się za niszczycielskim kryzysem w 2008 roku, ale w rzeczywistości jest próbą zrozumienia, co jest nie tak z nowoczesną gospodarką, w której jest coraz mniej miejsca dla zwykłego człowieka.

Obejrzyj wideo: Perfekcjonizm. Czym jest, jak powstaje i dokąd prowadzi? - dr Konrad Piotrowski (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Premiery filmowe, Następny Artykuł

Najdziwniejsze patenty znanych firm
Skrzynie

Najdziwniejsze patenty znanych firm

Pewnego dnia największy producent samolotów Airbus opatentował foteliki rowerowe do samolotów. Jednocześnie kierownictwo firmy przyspieszyło, aby zapewnić wystraszonych pasażerów, że nie zamierza jeszcze wprowadzić nowego produktu do produkcji. Airbus opatentował wynalazek w rezerwie, próbując przewidzieć, które technologie będą poszukiwane w przyszłości.
Czytaj Więcej
Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”
Skrzynie

Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”

Alexander AUZAN Doktor nauk ekonomicznych, profesor, publicysta, dziekan Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Moskiewskiego MV Łomonosow Człowiek W wyniku cudzołóstwa wielkiego filozofa i ekonomisty Smitha z francuskim Oświeceniem okazał się Homo economus - wszechwiedzącym egoistycznym dranem, który ma nadprzyrodzone zdolności racjonalizacji i maksymalizacji swojej użyteczności.
Czytaj Więcej
Maniak biznesu: sekrety na Instagramie, interesy kobiet i inne hity tygodnia
Skrzynie

Maniak biznesu: sekrety na Instagramie, interesy kobiet i inne hity tygodnia

Fast Company: Jak właściwie opisać siebie i swoją pracę W czasopiśmie Fast Company opublikowano artykuł, w którym bardzo ważne jest, aby używać właściwych słów w odniesieniu do swojej pracy. Jeśli zastąpisz wyrażenie „muszę” słowem „chcę”, życie będzie lśniło nowymi kolorami, jak napisano w publikacji. Amber Re, założyciel i dyrektor generalny Centrum Psychologicznego Bold Academy, opracował Słownik niekonwencjonalny, który zawiera nowe definicje najczęstszych słów.
Czytaj Więcej
Eugene napisał „System Kudrina”
Skrzynie

Eugene napisał „System Kudrina”

H&F czyta jedną książkę biznesową tygodniowo i wybiera z niej interesujące punkty. Tym razem czytamy książkę dziennikarza Jewgienija Pismennaya na temat centralnej postaci polityki gospodarczej Putina, Aleksieja Kudrina. Opowiadając historię byłego Ministra Finansów, autor odtwarza przełomowe wydarzenia rosyjskiej polityki ostatnich 20 lat z punktu widzenia ich bezpośredniego uczestnika.
Czytaj Więcej