Premiery filmowe

Piekło należy do ciebie: co jest nie tak z Suburbicon George'a Clooneya

16 listopada Suburbicon, czarna komedia George'a Clooneya, wyreżyserowana przez scenariusz jego wieloletnich współpracowników, braci Cohen, trafia do rosyjskiej kasy. Główne role to wielcy hollywoodzcy artyści, którzy wystąpili w obrazach słynnego duetu: Matt Damon, Oscar Isaac i Julianne Moore, którzy grali jednocześnie dwie postacie. Na prośbę Life wokół Igor Kirieńkow wyjaśnia, dlaczego nie można na to patrzeć.

1957, rozczesana czesana Ameryka, lato. Czarna rodzina Myers przybywa do przykładowej podmiejskiej wioski Suburbicon - do agresywnego oszołomienia miejscowej ludności. Razem z nimi mieszka od drzwi do drzwi: narkotyk w okularach Gardner (Damon), jego niepełnosprawna żona Rose (Moore) z siostrą Margaret (także Moore) i synem Nicky (Joop). W środku nocy rabusie wpadają do Domków, żądają od właściciela podania whisky na tacy, a następnie związania lokatorów i otrucia ich chloroformem. Rano wszyscy oprócz Rose odzyskują zmysły.

Nawiasem mówiąc, fabuła, a także główny zwrot Suburbicon, obliczony z góry, wskazują na to, co przypadkowy widz dowiaduje się tylko na kredytach: scenariusz do zdjęcia został napisany przez Ethana i Joela Cohena. Ale za polityczne podkreślenie niewątpliwie odpowiedzialny był inny wpływowy duumwirat: Clooney i jego stały współautor (Dobranoc i powodzenia, March Ides, Poszukiwacze skarbów) Grant Heslov. Stałe napięcie między tymi narracjami, mówiąc stosunkowo kryminalnie, dydaktycznie i społeczno-kulturowo, prawdopodobnie miało utrzymać uwagę publiczności w całym filmie, który po raz pierwszy pokazano na festiwalu filmowym w Wenecji. Jak stało się teraz jasne, obliczenia okazały się fałszywe.

Clooneya nie można nazwać początkującym reżyserem (Suburbicon to jego szósty pełnometrażowy film), ale nic nie zdradza wyrafinowania i umiejętności: pełna przygód historia nieuchronnego burżuazyjnego headbangingu jest nakreślona najgrubszym - tak, że muzyka jest głośniejsza, a linie są bardziej głośne - kolorami i dziennikarskim riffem , podyktowane wydarzeniami z ubiegłego roku, nie inaczej, wycina dość bezpretensjonalną plotkę. Potępiając rasową nietolerancję rodaków, którzy spotkali nowych sąsiadów nie z plackiem na służbie, ale z bębnami i bestialskimi okrzykami, Clooney prawie ceni sobie ludzką podłość: przypadek, gdy hiperbolizacja nie podkreśla absurdu uprzedzeń, ale nie wygląda na bardzo skomplikowaną manipulację.

Suburbicon również nie działa jako film o czystej rozrywce: ze wszystkich moralizujących dowcipów opowiadanych przez Coensa jest to chyba najbardziej nudne i nie śmieszne. Nie jest tak, że wszystko, co napisali, z pewnością okazało się genialne (choć ktoś natychmiast przypomina sobie, że miał rękę w „Gambicie” lub „Nieprzerwanym”), ale tutaj okazuje się, że u siedemdziesięciu dziesięciu braci, jak się zdaje, przestało się czuć prawo wszechświat, który odkryli. W porównaniu, powiedzmy, z Noah Hawley, trzy sezony doskonale badają możliwości dramatu kryminalno-filozoficznego w telewizji „Fargo”.

Przy braku mocnego scenariusza z nieodpartymi dowcipami i nieoczekiwanymi zwrotami akcji film mógł zostać wyciągnięty przez najwybitniejszych aktorów w przesiedlonych rolach (patrz „Burn After Reading” lub zeszłoroczny skecz „Long Live Caesar!”), Ale Suburbikon nie ma również nic do zaoferowania w tym zakresie. Nadwaga i powolny Damon jest prawie nie do odróżnienia od głosu Garika Kharlamova. Isaac, śledczy ubezpieczeniowy z ostrym zapachem oszustwa i wąsów, jak w serialu „Pokaż mi bohatera”, patrzy w kadr dokładnie przez dziesięć minut. Moore, który zgodnie z ówczesnym stylem, natychmiast zaciąga się dla dwóch bohaterów, gra coś z zupełnie innego ramienia. Pomimo mnóstwa niezapomnianych, czasem krwiożerczych scen, ten zespół po prostu nie jest interesujący do oglądania - a nawet słodkie auto cytaty (które chowają się w szafie z pistoletem) nie pozwalają doświadczyć radości z rozpoznania.

Ale kluczowym problemem Suburbicon nie jest to, że jest to film z tendencją (która w istocie może być satyrą bez ideału i podwyższonego poczucia normalności), aw partii centralnej, zamiast plastikowej gwiazdy Hollywood, znajduje się luźna torba - sądząc po „Informatorze” Soderberga , a taki film może być bardzo zabawny. Problem polega na tym, że film Clooneya, pasujący do jego postaci, zaczyna się od ścigania dziecięcego roweru - a po wysunięciu się z kolan i braku moczu podczas pedałowania oczekuje, że będzie się śmiać i uczyć lekcji tolerancji w tym samym czasie. „Suburbicon” jest bankiem, który nie trzyma postawy, ma słabą koordynację, jego nos i okulary są złamane, a koszula pokryta krwią. I nawet jeśli jakimś cudem uda mu się nie lecieć na nadjeżdżający pas, nic nie może go zabezpieczyć przed przedwczesną śmiercią - z powodów, które są całkowicie prozaiczne jak kanapka z mlekiem.

Popularne Wiadomości

Kategoria Premiery filmowe, Następny Artykuł

W ogrodzie imienia Baumana otwarto kawiarnię z grecką kuchnią Sito
Ciekawe

W ogrodzie imienia Baumana otwarto kawiarnię z grecką kuchnią Sito

W Bauman Garden otwarto kawiarnię z grecką kuchnią projektu Sito. O tym życiu opowiadano w służbie prasowej ogrodu. Kawiarnia mieści się w dwupiętrowym budynku. Na pierwszym piętrze znajduje się kilka miejsc ze stolikami, a na drugim zorganizowano letni taras, który może pomieścić do 40 osób. Głównym daniem w menu jest grecki chaczapuri o nazwie Peinerli.
Czytaj Więcej
Nowa lokalizacja: restauracja Schengen
Ciekawe

Nowa lokalizacja: restauracja Schengen

Mała restauracja Schengen na Kirochnej to wspólny projekt współwłaściciela Terminal Bar Pavel Steinluht i jego przyjaciela Daniila Berezowskiego, który pracuje we własnej agencji reklamowej. Dawno temu wpadli na pomysł otwarcia lokalu gastronomicznego i zaczęli wdrażać go z całą powagą: tylko żeby znaleźć szefa kuchni, musieliśmy przeprowadzić wywiad z 20 osobami.
Czytaj Więcej
Wakacyjne „Jedzenie”: Restauracje i kawiarnie
Ciekawe

Wakacyjne „Jedzenie”: Restauracje i kawiarnie

W najbliższą sobotę w Moskwie po raz trzeci odbędzie się festiwal gastronomiczny magazynu „Poster-Food” - święto „Food”. Oprócz głównej restauracji, w tym roku miejski rynek żywności i strefa kuchni narodowej będą działać w Parku Gorkiego od południa do dziesiątej wieczorem. Tematem przewodnim festiwalu jest street food.
Czytaj Więcej
Na linii Grivtsov otworzył kawiarnię-bar „Somewhere”
Ciekawe

Na linii Grivtsov otworzył kawiarnię-bar „Somewhere”

Na linii Grivtsov uruchomiono kawiarnię „Somewhere” - pierwszą instytucję zespołu przyjaciół, zbudowaną od podstaw i samodzielnie. Kuchnią kierował szef kuchni Kirill Safonov, znany ze współpracy z Tesla Bar i Tartin. Podczas gdy w „Somewhere” obowiązuje wersja testowa menu, ale połowa naczyń z niego na pewno zostanie na stałe.
Czytaj Więcej