Premiery filmowe

Zavod: Rosja dla smutnych

Gdzieś w regionie smoleńskim znajduje się małe miasteczko, z którego większość pracuje w fabryce do produkcji armatury. W niecodzienny dzień przybywa tam jego właściciel, lokalny oligarcha Kalugin, który ogłasza, że ​​sklep jest zamknięty i nie będzie pensji. W odpowiedzi oburzeni proletariusze zbierają się w szatni i decydują się wziąć niedawnego szefa jako zakładnika okupu. Schwytanie zniekształconej wojny w Czeczenii jest prowadzone przez weterana sił specjalnych, nazywanego Sedoy. Na początku wszystko idzie jak w zegarku: przestraszony bogacz wzywa głowę swojej osobistej straży i biegnie na ratunek z pieniędzmi. A co będzie dalej, dowiesz się w kinach - zdjęcie w kasie od 7 lutego.

Początkowo nowy film Jurija Bykowa kryminalnie przypomina poprzednie. Znowu walka upokorzonych i obrażonych u władzy. Ponownie mściciel ludu broni obrony tego pierwszego i przeciwko temu drugiemu. Nawet nazwa jest znów jednosylabowa - „Roślina” (kiedyś „Major” i „Fool”). Ale bliżej środka zdajesz sobie sprawę, że reżyser był całkowicie zmęczony porównaniami z Zwiagincewem (oczywiście nie na korzyść pierwszego) i postanowił stworzyć złożoną pracę, która połączyłaby wypowiedzi autora i główny film akcji. Rezultatem była darmowa adaptacja filmowa słynnej piosenki Siemiona Slepakowa. Aktualne? Tak Ale jak bezzębny i jednostronny!

Z powodu niepowodzenia zwracamy się do dzieciństwa reżysera. Jurij dorastał w maleńkim mieście Nowomichurinsk (obwód riazański). Wychował go matka. Żyli słabo. „Mama obudziła się w nocy, aby ukraść kapustę z pola kołchozu, bo nic nie było” - wspomina Bykov. I jak taka osoba może zdjąć coś innego niż chernukha? Tak, wiszące etykiety nie zawsze są właściwe. Ale gniew Bykova na system tryska z ekranu przez wszystkie niepełne dwie godziny. Wie, że życie jest niesprawiedliwe i chwali tę niesprawiedliwość z wszelką możliwą rozpaczą. I to jest jego główna różnica w stosunku do Zwiagincewa („Lewiatan”, „Niechęć”). Andriej Pietrowicz wie, jak wyłączyć emocje i otworzyć ropień z opanowaniem chirurga. W przypadku kina, podobnie jak w przypadku każdej innej sztuki, niezwykle ważne jest, aby umożliwić widzom samodzielne wyciąganie wniosków. Jednostronność zabija dramaturgię. Zniszczyła „roślinę”.

I szkoda! Aktorzy w filmie są nieporównywalni. Duet Andrei Smolyakov i Denis Shvedov wygląda świetnie. Spośród drugoplanowych postaci najbardziej niezręczna młodzież jąkająca się w nieoczekiwanym przedstawieniu Iwana Jankowskiego jest najbardziej zadowolona. I dzieje się tak pomimo faktu, że tradycyjnie w Bykowie większość postaci jest bardzo pobieżna, a la: „Jestem biedny, a zatem nieszczęśliwy”. Ostrość fabuły dodaje zakończenie, które przechodzi przez kompozycję. Takie pozdrowienia dla Davida Finchera od rosyjskich kolegów. Ale to nie wpływa na prostotę stwierdzenia. Wszechstronność „Roślina” i nie pachnie. Dlatego nie występuje oczekiwana katharsis reżysera, co ostatecznie smaruje ostateczne wrażenie.

Ale powinieneś złożyć hołd operatorowi. Bicz nakręcony w kinie. W pewnym momencie rozpoczyna się strzelanie i pojawia się przyjemne deja vu, jakbyś oglądał brutalną wersję „Shootout” Bena Wheatleya: akcja rozgrywa się również w nocy w żelbetowej scenerii, a kamera rejestruje najbardziej soczyste i krwawe epizody kolizji. Wszystko to pod elektroniczną ścieżką dźwiękową, która towarzyszy fabrycznej kanonie dźwięków.

Dlatego kino strawne jest nabywane jedynie jako akcja z ułamkiem odpowiedzialności społecznej. A jeśli Jurij Bykow chce zostać rozpoznany jako odważny autor, który umie odkrywać bolesne tematy, powinien nauczyć się wyłączać emocje i zacząć myśleć krytycznie. W przeciwnym razie cała jego praca pozostanie na poziomie wypowiedzi dziecka obrażonego przez cały świat, który nie może zapomnieć, jak ukradł kapustę w nocy.

Zdjęcia: „Plant”.

Obejrzyj wideo: Czarnobylska ZONA#1: Droga do Prypeci NAPISY (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Premiery filmowe, Następny Artykuł

„Jesteś chory, czy co?”: Jak żyją Urale, którzy zrezygnowali z alkoholu?
Ludzie w mieście

„Jesteś chory, czy co?”: Jak żyją Urale, którzy zrezygnowali z alkoholu?

Dzisiaj alkohol jest tradycyjnym składnikiem życia, który towarzyszy zarówno radości, jak i smutkowi. Kieliszek wina podczas kolacji i kilka koktajli w piątek wieczorem są dla kogoś uważane za zwyczajne - wydaje się, że nie będzie nic oprócz przyjemnego relaksu przy niewielkiej ilości alkoholu. Ale w sierpniu 2018 r. Eksperci ONZ doszli do wniosku, że nawet najmniejsze porcje alkoholu powodują poważne szkody zdrowotne i znacznie zwiększają prawdopodobieństwo przedwczesnej śmierci z powodu chorób serca, raka i wypadków.
Czytaj Więcej
„Kim jesteśmy, gdzie, dokąd jedziemy”: Życie wokół Jekaterynburga mówi o sobie
Ludzie w mieście

„Kim jesteśmy, gdzie, dokąd jedziemy”: Życie wokół Jekaterynburga mówi o sobie

Według teorii Marshalla McLuhana świat staje się globalną wioską. W Moskwie, Nowym Jorku lub Berlinie ludzie są zjednoczeni na poziomie idei i znaczeń, a nie na podstawie geograficznej. Życie w Jekaterynburgu, dużej wiosce, podczas drugiej jesieni gromadzi ludzi o ograniczonych umysłach, opowiadających historie o obywatelach i ich projektach, ich wartościach i marzeniach.
Czytaj Więcej
Dzieci o swoich ulubionych miejscach w Moskwie
Ludzie w mieście

Dzieci o swoich ulubionych miejscach w Moskwie

Ponad półtora miliona dzieci mieszka w Moskwie, ale ich obecność w mieście jest prawie niezauważalna: nie jeżdżą transportem publicznym w dni powszednie, docierają do centrum w rzadki weekend, nie wolno im chodzić samotnie przez długi czas nawet na własnym podwórku, nie wspominając o samodzielnych spacerach dzielnica w firmie na dziedzińcu.
Czytaj Więcej
Gram w zespole coverowym
Ludzie w mieście

Gram w zespole coverowym

Jednym z założeń sukcesu firmy jest: skorzystanie z najlepszych doświadczeń, aktualizacja, udoskonalenie na swój sposób i wdrożenie. W rzeczywistości takie podejście dotyczy nie tylko firm i przedsiębiorców, ale także świata show-biznesu. Faktem jest, że dziś popularność grup osłaniających rośnie i stopniowo zastępują oryginalne grupy autorów z imprezy Olympus.
Czytaj Więcej