Książka tygodnia

Dieta ludowa: jak prawidłowo się komunikować

Komunikacja dietetyczna

Jeśli chodzi o decyzje dotyczące żywności, wiemy na pewno, że dieta pełna cukru, tłustych potraw i niepotrzebnych węglowodanów jest szkodliwa dla naszego organizmu. Wszystkie diety wiążą się z planem żywieniowym i siłą woli.

Interakcje międzyludzkie również wymagają planowania i zorganizowanego podejścia. Niemniej jednak podejmowanie decyzji w tym obszarze nie zawsze jest tak łatwe, jak zrozumienie konsekwencji codziennego fileta mignon owiniętego bekonem.
(z angioplastyką deserową) lub szarlotką z łyżką lodów kilka razy w tygodniu. Być może musiałeś boleśnie zastanowić się nad wzięciem przyjaźni na nowy poziom. Zasadniczo wahałeś się: „Jeśli nic się nie uda, stracę naprawdę dobrego przyjaciela, który jest dla mnie naprawdę miły. Może powinieneś to zostawić bez zmian, nawet jeśli ta osoba mnie bardzo pociąga i jesteśmy pewni, że bylibyśmy wspaniałą parą „

Pamiętaj: każda osoba jest obecna w twoim życiu w wyniku twojego wyboru. Spróbuj mentalnie wymienić wszystkich ludzi wokół siebie i pamiętaj, czy świadomie zaprosiłeś ich na imprezę o nazwie „twoje życie”, czy też przybyli tam jako nieproszeni goście. Nie ma różnicy między otwarciem lodówki a wyborem jedzenia na lunch, a otwarciem notatnika i wybraniem osoby, z którą planujesz spędzić dzień wolny. W obu przypadkach są to rozwiązania prowadzące do określonego rodzaju żywności.

Wartość energetyczna emocji

Emocje i uczucia - to napędza relacje międzyludzkie. Jeśli relacje są napędzane pozytywnymi emocjami, są wzmacniane i stają się źródłem siły na wiele lat. Z drugiej strony, jeśli są karmione przez negatywne uczucia, prowadzi to do stresu i nieprzyjemnych uczuć, a osoba odczuwa każdy wyboj na drodze. Osobowość jest zdeterminowana przez nastrój emocjonalny, to on przyciąga ludzi wokół niego lub powstrzymuje ich przed wejściem w nasze życie.

Emocje są podobne do paliwa, które napełniamy samochodami lub żywności, która energetyzuje nasze ciała. Istnieje jednak znacząca różnica między emocjami, jedzeniem i benzyną. Nie jest łatwo pozbyć się złego zachowania i nie gwarantuje natychmiastowego rozwiązania problemu.

Wybór składników

Główną zasadą jest obiektywna ocena wszystkich istniejących relacji, zrozumienie, w jaki sposób role są rozdzielone i prawidłowe ustalenie priorytetów. Jeśli chodzi o relacje z innymi, kluczem do sukcesu jest otaczanie się tymi, którzy inspirują nas do poprawy i unikania destrukcyjnych osobowości.

Wiedząc, czego szukasz (i czego nie akceptujesz) w otaczających Cię ludziach, oszczędzasz dużo czasu i wysiłku. Jeśli nie lubisz chodzić do barów, po co tam się umawiać? Jeśli planujesz menu na tydzień, wiesz dokładnie, jakich produktów będziesz potrzebować. I w ten sam sposób wiesz, kto sprawia, że ​​się uśmiechasz. Poszukujesz takich ludzi i nie zgadzasz się z ich bladymi podobieństwami.

Jeśli wiesz, jakich cech szukasz u ludzi, łatwiej ci będzie wybrać tych, którzy je posiadają. Należy to zrobić, gdy masz kompletny porządek w swoim życiu.
(zamiast chaosu i zamieszania): w tym przypadku rozsądniej będzie podejść do wyboru przyjaciół i znaczących ludzi. Więc jakich najważniejszych cech szukasz w związku? W rozdziale 3 zidentyfikowaliśmy pięć obowiązkowych właściwości innych, na które warto zwrócić uwagę: szacunek, empatia, brak przekonania, pozytywna energia i niezawodność.

Odmowa szkodliwych relacji

Aby ograniczyć apetyt na słodycze, kwaśne pokarmy są zalecane jako jedno rozwiązanie. Przeciwny rodzaj żywności zaopatruje organizm w porcję probiotyków, osłabiając w ten sposób nagłe zapotrzebowanie na cukier. Jeśli chodzi o ludzi, pamiętamy dobre rzeczy z przyjaźni lub relacji rodzinnych i zapominamy o przyczynach, dla których te relacje się zakończyły. W takim przypadku pamiętnik uczuć jest dla ciebie bardzo przydatny: posłuży jako przypomnienie, dlaczego związek się nie udał.

Sztuczki ułatwiające łaknienie słodyczy mają również zastosowanie w przypadku głodu ludzi. Załóżmy, że masz zwyczaj spędzania czasu z osobą A, której zachowanie jest dla ciebie bardzo katastrofalne, ale z jakiegoś powodu pragniesz jej towarzystwa. Nieustannie przypominaj sobie, jak się czujesz przy tej osobie, i koncentruj się na radach, które otrzymałeś od swojego najlepszego przyjaciela, gdyby był na twoim miejscu. I rozwijaj zdrowe relacje z osobą B, która wypełnia twoje życie radością i szczęściem. Bądź cierpliwy. Pragnienie osoby A nie pozwoli ci odejść na dłużej, ale stopniowo zaniknie. Im więcej czasu porozmawiasz z osobą B, tym słabiej zostaniesz pociągnięty do osoby A.

Największym problemem dla większości ludzi są właśnie problemy z sercem, ale jeśli poruszasz się krok po kroku, dzień po dniu, możesz pokonać wszelkie pragnienia, uzależnienia. Wszelkiego rodzaju uzasadnione uzasadnienia prowadzą jedynie do tego, że dana osoba nie zmienia obecnej sytuacji, co jest tak destrukcyjne, jak wizyta cukiernika na słodycze.

Zbilansowana dieta

Aby relacje rozwijały się płynnie i sprawnie, ważne jest, aby przyjaciele kierowali się wspólnymi celami. Jeśli Mary uważa Laurę za swoją najlepszą przyjaciółkę, a Laura traktuje Mary bardziej jak przyjaciółkę, prędzej czy później uczucia Mary zostaną zranione z powodu ogromnej różnicy w postrzeganiu siebie nawzajem. Jeśli Bill spędza cały wolny czas z Sally i ma nadzieję na romantyczną kontynuację związku, a Sally wierzy, że są tylko przyjaciółmi, nie doprowadzi to do niczego dobrego. Najbardziej nieprzyjemna rzecz zacznie się, gdy dziewczyna zacznie opowiadać Billowi o innych męskich przyjaciołach.

Ludzie powinni jasno rozumieć istotę każdego związku, ale z różnych powodów niektóre działania mogą być źle interpretowane, co pociąga za sobą poważne trudności, a nawet przerwę. Nie jest łatwo prowadzić takie rozmowy, ale pomogą one uniknąć nieporozumień, nieporozumień i daremnych wysiłków oraz pozwolą oszczędzić uczuć.

Aby relacje mogły się pomyślnie rozwijać, obie strony muszą dostrzec w nich pewną wartość. Jeśli jedna osoba postrzega je jako ważne partnerstwo o wielkim potencjale, a druga jako przypadkowa znajomość, sens nigdy nie wyjdzie z tych relacji.

Postawa opiekuńcza zwiększa wartość, a gdy jedna osoba ceni coś, a druga nie (lub ceni to w znacznie mniejszym stopniu), pojawia się napięcie i stres. Jak często słyszałeś skargi od innych,
że dają więcej w związku niż po drugiej stronie?

Jest jedna gigantyczna różnica między dietą a dietą związkową: jedzenie nie ma uczuć. Pizza nie będzie zazdrosna, jeśli w drodze do domu wolisz kuchnię chińską. Mięso w zamrażarce nie zacznie odczuwać urazy, jeśli rozmrozisz stek na obiad, a nie kurczaka. Różnice w odczuciach przyjaciół, członków rodziny i małżonków mogą być trudne do wyrównania, ale najzdrowsze relacje powstają między tymi, którzy rozumieją i akceptują wzajemne oczekiwania i warunki.

Książka wydana przez wydawcę Alpina

Obejrzyj wideo: Dolegliwości kobiece i wykorzystanie zimnej wody w terapiach - Aliaksandr Haretski (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Książka tygodnia, Następny Artykuł

Hopes Tech: 10 najnowszych wojskowych gadżetów
Przyszłość

Hopes Tech: 10 najnowszych wojskowych gadżetów

Oculus Rift dla czołgisty, który jest wirtualną rzeczywistością do kontrolowania czołgu Hełm Oculus Rift może być używany nie tylko w grach: pewnego dnia dowiedział się, że armia norweska testuje urządzenie do własnych celów. Na poligonie wojskowym w Rennes mechanicy kierowców kontrolują czołgi w hełmach rzeczywistości wirtualnej - pozwala to uzyskać 360-stopniowy widok wokół samochodu.
Czytaj Więcej
Hopes Tech: 10 najpiękniejszych sklepów na świecie
Przyszłość

Hopes Tech: 10 najpiękniejszych sklepów na świecie

Duże sieci handlowe i deweloperzy coraz częściej zamawiają nowe sklepy i centra handlowe przez znanych architektów, oczekując, że nietypowy design przyciągnie nowych klientów. H&F dowiedział się, jak wyglądają najciekawsze sklepy na świecie. SunnyHills Confectionery LOKALIZACJA Tokio, Japonia Data otwarcia 2013 Architekt Kengo Kuma Tajwańska firma SunnyHills jest jedną z głównych sieci cukierniczych w Azji Południowo-Wschodniej.
Czytaj Więcej
People X: Secret Labs of the Future Lab w Google
Przyszłość

People X: Secret Labs of the Future Lab w Google

Google X jest ulubionym pomysłem Siergieja Brina: częściowo tajne laboratorium badawcze specjalizujące się w fantastycznych i prawie niemożliwych do zrealizowania projektach, które powinny zmienić otaczający nas świat. Na temat Google X prawie nic nie wiadomo, ale Google Glass opracowuje okulary rzeczywistości rozszerzonej i poważnie zastanawia się nad fantastycznymi pomysłami, np. Windami kosmicznymi lub latającymi deskami z „Powrót do przyszłości”.
Czytaj Więcej
Młodzi technicy: najciekawsze gadżety wystawy CES
Przyszłość

Młodzi technicy: najciekawsze gadżety wystawy CES

Consumer Electronics Show (CES) zakończyło się w piątek w Las Vegas, na którym firmy zaprezentowały swoje najnowsze produkty z zakresu elektroniki użytkowej. Oprócz gigantów technologicznych uczestniczyły w nim młode firmy. Wybraliśmy najciekawsze pomysły startupowe prezentowane na wystawie, które w przyszłości mogą zmienić świat.
Czytaj Więcej