Książka tygodnia

„Normalne o kosmetykach”: jak budować pielęgnację skóry

Wydawnictwo Alpina wydaje książkę blogerów piękności Maszą Vorslav i Adela Miftakhovą, która pomaga zrozumieć makijaż i produkty do makijażu. Życie wokół publikuje fragment, w jaki sposób budować codzienną pielęgnację skóry w zależności od jej rodzaju.

Podstawowa opieka

Podstawowa pielęgnacja obejmuje oczyszczanie, nawilżanie i ochronę przed słońcem. I jest wybierany w zależności od rodzaju skóry. Do czyszczenia możesz użyć produktu w postaci żelu, pianki, śmietany, mleka lub oleju - co bardziej przypomina. Najważniejsze jest to, że dobrze spłukuje makijaż i zanieczyszczenia, ale nie napina skóry i nie czyści „skrzypienia”.

Nawilżanie w najprostszym przypadku oznacza użycie kremu nawilżającego. Ale może to być balsam nawilżający i mleko. Ważne jest, aby zawierał on składniki zatrzymujące wodę oraz blokujące i zmiękczające. Zwykle podatne na tłustą skórę, bardziej odpowiednie są lekkie płyny i żele, a suche - gęste nasycone kremy. W idealnym przypadku krem ​​nawilżający jest wygodny przez cały dzień, nie ma uczucia napięcia, łuszczenia i nadmiernego połysku. Nawiasem mówiąc, jeśli żyjesz w wilgotnym klimacie lub jeśli Twoja skóra dobrze sobie radzi z nawodnieniem, krem ​​może nie być potrzebny. Oceń swoje uczucia: jeśli bez niego czujesz się swobodnie w ciągu dnia, po oczyszczeniu możesz natychmiast użyć ochrony przeciwsłonecznej.

Ochrona przed słońcem oznacza stosowanie ochrony przeciwsłonecznej. Sanskrin może służyć jako środek nawilżający, to znaczy zastępuje zwykły krem. Teraz takich funduszy jest coraz więcej, warto je wykorzystywać rano lub w ciągu dnia, ponieważ istnieje mniejsze prawdopodobieństwo podrażnienia.

Najprostszy poranny podstawowy zabieg będzie wyglądał następująco:
- Czyszczenie łagodnym środkiem czyszczącym lub zwykłą wodą.
- Krem nawilżający z ochroną przeciwsłoneczną co najmniej SPF 30.

Jeśli nie masz szczęścia, aby znaleźć nawilżający Sanskrin lub jeśli nie jest wystarczająco nawilżający, możesz najpierw użyć zwykłego kremu, a na dodatek - ochrony przeciwsłonecznej.

Najprostszy wieczorny podstawowy zabieg będzie wyglądał następująco:
- Oczyszczanie łagodnym środkiem.
- Krem nawilżający bez filtrów przeciwsłonecznych.

Aktywna opieka

Dzięki aktywnej pielęgnacji wszystko jest znacznie bardziej skomplikowane, ponieważ jest dobierane w zależności od stanu skóry. Aktywna opieka zwykle obejmuje produkty w postaci serum, ale są też płyny i kremy. Nawiasem mówiąc, złuszczanie jest również aktywną opieką, ponieważ rozwiązuje określone problemy, takie jak łuszczenie, zatkane pory lub pigmentacja.

Aktywną pielęgnację zwykle stosuje się po oczyszczeniu, ale przed nałożeniem kremu nawilżającego. Nie zawsze jest używany codziennie. Czasami wystarczy nakładać produkt tylko raz w tygodniu - zwykle częstotliwość stosowania podana jest na opakowaniu.

Być może najważniejszą rzeczą w stosowaniu aktywnej opieki jest umiar. Serum może świetnie pomóc skórze i może wyrządzić wiele szkód. Dlatego zdecydowanie musisz spróbować złapać równowagę, w której przyniosą one tylko korzyści.

W aktywnej opiece ważne jest stężenie składników. Im wyższa, tym bardziej skuteczna będzie surowica, ale tym bardziej prawdopodobne będzie podrażnienie. Być może najbardziej kompetentnym podejściem jest „wolisz - będziesz kontynuować”. Lepiej jest stosować surowice o niższych stężeniach (jest to do 10% witaminy C, do 10% kwasów, do 1% retinolu), ale często niż z wysoką dawką raz w tygodniu. Okazuje się mniej więcej tak, jak w przypadku jedzenia: lepiej jeść kilka razy dziennie w małych porcjach niż raz.

Jak połączyć aktywną opiekę

Jeśli okaże się, że skóra łączy w sobie kilka warunków jednocześnie, na przykład odwodnienie i trądzik lub odwodnienie i pigmentację, wówczas można zastosować kilka środków aktywnych w opiece. To wspaniałe, że wiele aktywnych składników pomaga w kilku stanach jednocześnie. Retinoidy zwalczają pigmentację i łagodny trądzik, a jednocześnie działają na odmłodzenie.

Być może najbardziej traumatycznymi składnikami aktywnymi są kwasy, retinoidy, nadtlenek benzoilu i witamina C. Można je stosować razem, ale lepiej w różne dni. W przeciwnym razie istnieje duże ryzyko podrażnienia. Za kilka tygodni całkiem możliwe jest wybranie takiej częstotliwości wykorzystania funduszy, która pozwoli ci skutecznie rozwiązać problemy, ale nie zrani skóry. Dodatkowo warto stosować regenerujące i kojące kremy.

Inne składniki można nakładać o tej samej porze i jednego dnia. W takim przypadku na początku lepiej jest użyć więcej płynnych surowic i balsamów, a na nich - grubszych serum lub kremów. Nie warto używać jednocześnie więcej niż dwóch produktów: zbyt wiele warstw pielęgnacji może powodować podrażnienia, a w ciągu dnia poczujesz dyskomfort.

Obecnie często wytwarza się produkty złożone, na przykład nawilżające z witaminą C. lub filtry przeciwsłoneczne z peptydami. Nie należy ich ignorować, ponieważ takie kosmetyki upraszczają opuszczanie. W nim producenci prawidłowo i skutecznie łączą wcześniej składniki nawilżające i, na przykład, rozjaśniające. Umożliwia to rozwiązanie kilku problemów jednocześnie przy minimalnym wysiłku, na przykład, gdy krem ​​nawilżający zapewnia nie tylko podstawową, ale także aktywną pielęgnację, co pozwala na użycie mniejszego makijażu.

Przykłady opieki

Sucha skóra wieku

Rano

Pianka oczyszczająca lub żel

Serum z witaminą C / surowica z peptydami (co drugi dzień)

Nawilżający

Sanskrin

Wieczór

Pianka oczyszczająca lub żel
Kwasy AHA / retinoidy (co drugi dzień)
Krem nawilżający / rewitalizujący

Skóra łączona z łagodnym trądzikiem

Rano

Pianka oczyszczająca lub żel
Kwas salicylowy do złuszczania
Nawilżający Sanskrin

Wieczór

Pianka oczyszczająca lub żel
Retinol Serum (1-2 razy w tygodniu)
Nawilżający

Tłusta, odwodniona skóra

Rano

Pianka oczyszczająca lub żel

Serum nawilżające

Nawilżający Sanskrin

Wieczór

Pianka oczyszczająca lub żel

Kwas salicylowy do złuszczania

(2-3 razy w tygodniu)

Serum nawilżające

Nawilżający

Skóra wrażliwa odwodniona

Rano

Pianka oczyszczająca lub żel

Serum nawilżające

Nawilżający

Mineralny Sanskrin

Wieczór

Pianka oczyszczająca lub żel

Serum nawilżające

Krem kojący

Wrażliwa skóra z trądzikiem

Rano

Pianka oczyszczająca lub żel

Serum niacynamidowe

Mineralny Sanskrin

Wieczór

Pianka oczyszczająca lub żel

Złuszczający krem ​​złuszczający z kwasem migdałowym lub laktobionowym


Cover: „Wydawca Alpina”

Popularne Wiadomości

Kategoria Książka tygodnia, Następny Artykuł

Rzeczy tygodnia: Szaliki
Styl

Rzeczy tygodnia: Szaliki

Uniqlo, 399 s. 60% akryl, 40% wełna atrium, Zemlyanoy Val, 33 +7 (495) 970-15-55 Topman, 359 str. 100% akrylowy „europejski” plac stacji Kijów, 2 +7 (495) 980-51-72 Penfield, 1500 str. 100% bawełny Fott Stoleshnikov per., 7, str. 5 +7 (926) 082-84-85 Henrik Vibskov, 5,200 str. 60% jedwab, 40% bawełna "Kuznetsky Most 20" Kuznetsky Most, 20 +7 (495) 623-78-88 Johnstons, 2900 str.
Czytaj Więcej
Wszystko związane: czapki, rękawiczki, szaliki na lodowisku
Styl

Wszystko związane: czapki, rękawiczki, szaliki na lodowisku

W tym roku znacznie łatwiej było znaleźć ciekawe rzeczy do jazdy na łyżwach: w samym Parku Gorky pojawiły się jednocześnie trzy linie zimowych ubrań i różnych akcesoriów: czapki, mitenki, skarpetki, szaliki, a nawet swetry. Wokół życie odkryło, kto produkuje rzeczy na lodowiska, ile kosztują i z czego są wykonane.
Czytaj Więcej
Rzeczy dla domu: wybór projektanta Nikolai Nikitina
Styl

Rzeczy dla domu: wybór projektanta Nikolai Nikitina

Życie wokół kontynuuje rubryka poświęcona wnętrzom i wyposażeniu domu. Projektanci wybierają w sklepach internetowych dziesięć rzeczy, które mogą być przydatne na farmie lub po prostu stać się częścią wnętrza, a także wyjaśnić, co im się podobają. W nowym numerze - architekt i projektant Nikolay Nikitin, który kieruje Story Store.
Czytaj Więcej
Wystąpienie: Sveta Bekasova, kurator
Styl

Wystąpienie: Sveta Bekasova, kurator

Co tydzień redakcja prosi jednego ze znajomych mieszkańców Petersburga, aby robił zdjęcia na ulicy i powiedział im, jakie marki ma na sobie, gdzie je kupił i gdzie zwykle woli kupować ubrania. W nowym numerze - kurator i dyrektor artystyczny przyszłego baru w „Piętro” Sveta Bekasova, którego życie sfotografowano na dachu Ligowskiego, 74.
Czytaj Więcej