Zarządzanie

Zarabiaj na tym: 5 porad dotyczących promowania aplikacji od Glenn Nigel Straub (Millennial Media)

Glen Nigel Straub

Global Monetization Director
mobilna platforma reklamowa firmy Millennial Media

Istnieje mitże nie wszystkie aplikacje można zarabiać. Sukces zależy oczywiście od programisty i wydawcy, ale możesz zarabiać na dowolnej aplikacji, tylko na inną skalę. Stanie się drugim Angry Birds prawdopodobnie nie będzie łatwe.

Aplikacje, które mogą dobrze zarabiaj, muszą być bardzo uzależniające, muszą penetrować twój mózg i zmuszać cię do powrotu. Jeśli udało Ci się zrobić taką aplikację, zdecyduj, który system monetyzacji jest dla niego najlepszy: płatne pobieranie, płatność za treść, opłata miesięczna. Format zależy od zachowań konsumentów. Jeśli tworzysz narzędzie, na przykład aplikację latarki, najprawdopodobniej ludzie nie będą go używać codziennie i będą go używać przez krótki czas, kilka sekund. Umieszczanie w nim banerów nie ma sensu: zwrot będzie bardzo niski z powodu małej liczby przejść.

Najważniejsza rzecz - rozumieć zachowania konsumentów i dostosowywać się do nich w taki sposób, aby optymalnie budować kanały monetyzacji. Większość gier, zwłaszcza zwykłych, ma płatną i bezpłatną wersję. Dlaczego tak Ponieważ 90% użytkowników AppStore nigdy nie zapłaci za twoją aplikację i będziesz musiał zmusić ich do wyświetlania reklam w celu zarobienia pieniędzy.

Co słychać - rozwój rosyjskiej firmy Red Spell. Jest to gra polegająca na „zmienianiu się”. Gry tego typu są dobrze zarabiane, jeśli uda Ci się zachęcić grupę znajomych do pobrania ich na swoje urządzenia. Będą stale otrzymywać powiadomienia: „Twoja kolej”, „Twoja kolej”. W tej sytuacji użytkownik pozostaje bardzo lojalny, gra w jedną grę przez długi czas i otrzymuje reklamy od firm, które umieściły w niej swój baner przez długi czas.

Około 68% użytkowników AppStore przynajmniej raz pobrał płatną aplikację. Mimo że ich cena waha się od 0,99 USD do 99 USD. Ludzie uważają, że tańsze jest pobieranie bezpłatnych aplikacji. Jeśli Twoja aplikacja nie ma unikalnej zawartości i spodziewasz się zarabiać na liczbie pobrań, jej opłacenie nie ma sensu. W tym samym czasie, nawet jeśli masz unikalną treść, powinieneś stworzyć darmową wersję lub przynajmniej wersję demonstracyjną. Kiedy osoba kupuje koszulkę za 0,99 USD, ma ona możliwość zwrócenia jej do sklepu i odzyskania pieniędzy. Nie zrobisz tego z aplikacją. Użytkownik musi dać czas na przetestowanie aplikacji i zdecydować, czy jest to konieczne.

Darmowa gra Flow Free amerykańskiej firmy Big Duck Games. Nawiasem mówiąc, początkowo nazywał się po prostu Flow, twórcy specjalnie dodali słowo Free do nazwy, aby podkreślić, że jest to darmowa aplikacja. Odniosła znacznie większy sukces komercyjny niż płatna gra. Użytkownicy zaczęli kupować dodatkowe poziomy i funkcje. W tym przypadku gra jest bardzo szybka. Ekran ciągle się zmienia, a wraz z nim zmieniają się banery. Podczas gry widzisz setki reklam, co przynosi dobre dochody właścicielom.

Na moim iPhonie Tylko dwa ekrany aplikacji. Z gier, które ostatnio utknąłem w łamigłówce What the Block?, Jest ona bardzo uzależniająca. Gram także w Flow Free. Aby czytać wiadomości, używam Flipboard, bardzo dobrej aplikacji. Mówiąc o narzędziach, naprawdę lubię chodzić na koncerty i pokazy muzyczne, więc mam kilka zainstalowanych aplikacji, które pozwalają mi oglądać daty koncertów i kupować bilety. Ulubiony - Songkick, aplikacja Ticketmaster.

Wywiad przeprowadziła Daria Cherkudinova

Obejrzyj wideo: Jak zarabiać na oglądaniu youtuba. Zarabianie na oglądaniu filmów. Zarabiaj na (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Zarządzanie, Następny Artykuł

Wygląd: Anna Pchelkina, wydawca
Styl

Wygląd: Anna Pchelkina, wydawca

Raz w tygodniu redakcja fotografuje jednego ze znajomych mieszkańców miasteczka na ulicy i jednocześnie prosi, aby powiedzieć, jakie marki ma na sobie, gdzie je kupił i gdzie woli kupować ubrania. Dziś Anna Pchelkina, która pracuje w wydawnictwie Condé Nast, stała się bohaterką kolumny „Wygląd” - została sfotografowana wczesnym rankiem w Patriarch Ponds.
Czytaj Więcej
Wygląd: Olga Samodumova, założycielka projektu Peremotka
Styl

Wygląd: Olga Samodumova, założycielka projektu Peremotka

Co tydzień redakcja prosi jednego ze znajomych Moskali o zrobienie zdjęć na ulicy i powiedzenie im, jakie marki ma na sobie, gdzie je kupił i gdzie woli kupować ubrania. W tym tygodniu Życie wokół fotografowała Olga Samodumova na moście Kuznetsk. 40-letnia Olga Samodumova, współzałożycielka marki Denis Simachev, autorka projektu Peremotka Prawie nie kupuje nowoczesnych designerskich ubrań, woli kostiumy vintage i etniczne, które zamawia u krawców w Afryce i Azji.
Czytaj Więcej
Wygląd (Petersburg): Anna Konstantinova, kredens
Styl

Wygląd (Petersburg): Anna Konstantinova, kredens

W cotygodniowej kolumnie „Wygląd” Życie wokół robi zdjęcia znajomym mieszkańcom miasta na ulicy i prosi ich, aby powiedzieli ci, jakie marki noszą i co myślą o sklepach w Petersburgu. W tym tygodniu sfotografowaliśmy Annę Konstantinową na placu Powstania. Konstantinova Anna 25 lat, dekoratorka, kredens na okno Robi zakupy między rzeczami, uwielbia nakładanie warstw na Annę: płaszcz Mango, szal ze Sri Lanki, kombinezon i koszulka Zara, trampki i sweter H&M, torba Marakesh, etui na telefon i okulary Uterque Płaszcz Mango Kupiłem kilka lat temu w sklepie.
Czytaj Więcej
Wygląd (Petersburg): Oksana Devochkina, grafik
Styl

Wygląd (Petersburg): Oksana Devochkina, grafik

Co tydzień redaktorzy „Life” robią zdjęcia znanych mieszkańców na ulicy i proszą ich o wskazanie, gdzie kupują rzeczy i dlaczego. W tym tygodniu spotkaliśmy się z Oksaną Devochkiną w „Czarnej rzece”. Oksana Devochkina Dyrektor artystyczny projektu Godesigner.ru Lubi kupować rzeczy w Chinach, ale częściej robi to w Helsinkach.
Czytaj Więcej