Zarządzanie

Victor Sour (World of Tanks): Jak tworzyć udane gry

Wargaming to globalna firma z siedzibą na Cyprze, 12 biurami na całym świecie i ponad 1300 pracownikami, którzy wiedzą i pamiętają, że ich ukochani Tanchiki pochodzą z Mińska.

 

Victor KISLY

Założyciel Wargaming

Czytaj, szukaj niezbędne informacje, ucz się zawsze i wszędzie. Od szkoły lubiłem historię wojskowości. Pamiętajcie, że była taka seria - „Księga przyszłych dowódców”, „Księga przyszłych admirałów”. Czytałem je, oglądałem wiele filmów o wojnie domowej, drugiej wojnie światowej i 1812 roku. Historia wojskowości pomogła mi zrozumieć, że nie można od razu wygrać. Czasami, aby wygrać, musisz się wycofać i przegrać. W ten sposób rozpoczęło się wiele największych zwycięstw w historii.

Coś podobnego wydarzyło się w World of Tanks. Podczas tworzenia popełniliśmy wiele błędów. Po kolejnym kliknięciu w nos zaczęliśmy zastanawiać się, co poszło nie tak i dlaczego. Najbardziej obraźliwy był fakt, że w większości przypadków ten błąd został już przepisany w książkach, prasie, blogach. Właśnie dlatego, że przez 14 lat swojego istnienia Wargaming popełnił wiele błędów, World of Tanks strzelił tak dobrze.

Naucz się rozumieć ludzi. Najbardziej bolesną rzeczą jest popełnienie błędu na osobie. Bardzo rzadko stawiałem bezpośrednie oskarżenia o brakach i niedociągnięciach któregokolwiek z moich zespołów. Wszystkim błędom moich kolegów i podwładnych przypisałem swoje konto. Głównym sposobem na przetrwanie i osiągnięcie sukcesu w biznesie jest stworzenie silnego i niezawodnego zespołu specjalistów, lojalnych ludzi i podobnie myślących ludzi. Wszystkie wersje World of Tanks były i są produkowane przez białoruskie biuro Wargaming. Oczywiście chłopaki z Rosji, Ukrainy i innych krajów brali czynny udział w tworzeniu gry, ale wszystko działo się tutaj, w Mińsku.

Moje osobiste odczucia na początkowym etapie rozwoju były ostrożnie optymistyczne - „coś powinno się udać”. Ale do 2009 roku nauczyłem się ufać opiniom profesjonalistów - naszych projektantów gier, specjalistów we współpracy ze społecznością graczy i analityków. Przekonali się, że gra będzie strzelać.
Musisz pokochać swój produkt i poznaj jego najmniejsze cechy, zalety i wady. Kocham Tanchiki całym sercem. Na moim koncie osobistym 10 000 bitew. Nie jestem hazardzistą, ale World of Tanks mnie wciąga. Średnio spędzam 50 godzin miesięcznie w bitwach pancernych. Od czasu do czasu gram również w wersję beta World of Warplanes, doskonaląc umiejętności wirtualnego pilota.

Zawsze szukaj nowych odbiorców. W ubiegłym roku próbowaliśmy przeprowadzić kampanię reklamową, koncentrując się nie na graczach, którzy już znają tę grę, ale na nowej publiczności. Mierzyli czas do wydania brytyjskiej linii czołgów w World of Tanks. Przez kilka miesięcy nasza reklama wisiała w londyńskim metrze, reklamy były emitowane na brytyjskich kanałach. Nowe podejście zostanie sfinalizowane i ulepszone, ale już zastanawiamy się, które miasto świata wybrać jako następne w kolejnej kampanii reklamowej czołgów.

Przyszłość gier komputerowych - w regionie azjatyckimzwracaj na to uwagę. Ubiegły rok upłynął pod znakiem ogromnej ekspansji Wargaming na tych rynkach. Podpisaliśmy umowę z chińską firmą KongZhong, która obecnie reprezentuje interesy Wargaming w Chinach, otworzyła biura w Korei Południowej i Singapurze, uruchomiła koreańską wersję „Tanks”.

Obejrzyj wideo: World of Tanks-Atak klanu EPC vs klan WIZNA (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Zarządzanie, Następny Artykuł

Jak Indianin stworzył włoską markę w Moskwie
Historie

Jak Indianin stworzył włoską markę w Moskwie

W ciągu ostatnich kilku lat wielu zagranicznych biznesmenów i emigrantów opuściło Moskwę, fundusze venture są bardzo niechętne do inwestowania w rosyjskie firmy, a korporacje z niepokojem patrzą na ten kraj. Ale niektórzy cudzoziemcy nie zamierzają opuszczać stolicy. Życie wokół rozmawiało z założycielem Uomo Collezioni - indyjskim biznesmenem Johnnym Manglanim, który pracuje w Moskwie od ponad 20 lat, przeżył pierestrojkę, dwa kryzysy i nadal ubiera poważnych ludzi w stolicy.
Czytaj Więcej
Dlaczego Starbucks przetrwał bitwę z konkurentami
Historie

Dlaczego Starbucks przetrwał bitwę z konkurentami

Pierwszy Starbucks pojawił się w Seattle w 1971 roku: wówczas nauczyciel historii Zev Sigl i pisarz Gordon Bauker otworzyli kawiarnię z fasolą, nazwaną na cześć jednego z bohaterów powieści Moby Dick. Od tego czasu firma stała się jedną z największych sieci kawiarni na świecie: 20 tysięcy placówek otwartych w 65 krajach.
Czytaj Więcej
Co robią teraz zagraniczne firmy w Rosji
Historie

Co robią teraz zagraniczne firmy w Rosji

W ten weekend w Moskwie otworzył się pierwszy pełnoprawny sklep marki Victoria's Secret, który wcześniej nie sprzedawał nam swojej bielizny. Punkt sprzedaży detalicznej w centrum handlowym Evropeisky został udekorowany na różowo i ozdobiony fotografiami modeli w lnie. Jest to raczej niezwykłe wydarzenie, ponieważ w ciągu ostatniego półtora roku zagraniczne marki w zasadzie zamknęły swoje sklepy w Rosji.
Czytaj Więcej