Rozrywka

Festiwal Filmów Amatorskich odbędzie się w Petersburgu

17 i 18 grudnia Centrum Siergieja Kuryokhina pokaże 630 minut amatorskich filmów krótkometrażowych, których bohaterami są równoległe rzeczywistości, fińscy kanibale i hrabia Dracula w ciele angielskiego urzędnika. Jako bonus organizatorzy zaprezentują kilka rosyjskich premier, koncentrat z najlepszych filmów krótkometrażowych z Hiszpanii, Australii i Ameryki Łacińskiej z Future Shorts oraz program międzynarodowego festiwalu wideo w Kańsku, odbywającego się w małym syberyjskim mieście Kansk. Zwrócono uwagę na konkurencyjny program filmów amatorskich - w ostatnich latach ich poziom, zdaniem organizatorów, znacznie wzrósł. Podczas festiwalu zaprezentowane zostaną premiery kilku filmów krajowych, w tym Aleksandra Wartanowa, filmu Bullet Collector nakręconego kamerą oraz klasy mistrzowskiej na temat tworzenia niskobudżetowego rosyjskiego horroru. Festiwal otworzy grupa petersburska NOM.

Plany zimowe: wystawy, festiwale, koncerty, otwarcia (część 1)

STAR VORS

Dyrektor: Grupa NOM

W filmie „Gwiezdny stos” nakręcony przez grupę NOM sprawa ma miejsce w 2221 roku, kiedy profesor tajgi z miasta Ishtym odkrywa tajemnicę wszechświata. Główne role przypadły przyjaciołom kolektywu - liderowi Rubelowej grupy Siergiejowi Sznurowowi, muzykowi Aleksandrowi Laertskiemu i showmanowi Romanowi Trakhtenbergowi zagrał swoją ostatnią rolę w filmie.

MAMON-LOBAN

Dyrektor: Sergey Loban

Miłość własna jest motywem przewodnim filmu dokumentalnego Petera Mamonowa, nakręconego z pomocą reżysera Siergieja Lobana. Muzyk tańczący i skaczący na szerokim ekranie można oglądać przez 47 minut. Operatorem taśmy był jego syn Iwan Mamonow.

„COLLECTOR PUL”

Dyrektor: Alexander Vartanov

Nastolatek ucieka od typowych dla swojego wieku problemów - przeklinania krewnych i obelg w szkole - w równoległej rzeczywistości, w której walczy z „dżdżownicami” jako „zbieraczem pocisków”. Fabuła oparta jest na sztuce Jurija Klavdiewa, która w 2006 roku odbyła się w teatrze Praktika. Aby było taniej, film został nakręcony aparatem Canon.

„NOSPHERATE. HORROR NIGHT”

Dyrektor: Vladimir Marinichev


W gatunku kreskówek debiutancki reżyser Vladimir Marinichev odnosi się do niewyczerpanego tematu walki hrabiego Draculi z profesorem Van Helsingiem. Tym razem przebiegły wampir zamierza pić krew londyńskich kobiet. W drodze do Anglii osiada w ciele urzędnika Jonathana, ale walka ze złymi duchami w osobie Helsinga nie śpi. Komediowy nastrój filmu dopełnia muzyka rosyjskiego zespołu Billy's Band.

ZAKUPY-TUR

Dyrektor: Michaił Brashinsky

Fabuła obraca się wokół podróży rosyjskich turystów do Finlandii, gdzie znajdują się w mocy północnych kanibali, a wszystkie wydarzenia są kręcone na telefonie komórkowym bohatera. Film okazał się naprawdę niskobudżetowy, na strzelanie wydali tylko 60 tysięcy dolarów, a także zaoszczędzili na wynagrodzeniach filmowców: otrzymają odsetki od zysków.


Maxim Kuzmin, kurator festiwalu: „Ogólny poziom kina amatorskiego w ciągu ostatnich kilku lat znacznie wzrósł. Nie ma sensu oglądać teraz filmów nakręconych na telefonie komórkowym, ponieważ zdjęcie czwartego iPhone'a jest już trudne do odróżnienia od półprofesjonalnych aparatów. W niektórych przypadkach trudno jest na przykład odróżnić student-amator, ponieważ Mark-2 jest teraz dostępny dla obu, istnieje ogólne wrażenie, że wypowiedzi amatorów są bardziej wesołe, świeże, mają mniej tradycyjne prawa i logikę oraz są bardziej nowe i uczciwe, ponieważ nie musi. To pewne estetyczne zwierciadło kultury ludowej. W samolocie amatorskim nie musisz walczyć o nagrody, producenta, budżety itp. Strzelasz przede wszystkim dla siebie. Co stanie się za rok, nie wiemy, jak będzie w kinie, co będzie w globalnym i rosyjskim ruchu festiwalowym. Festiwal w Megapolis to pokaz amatorskich osiągnięć. W tych ramach festiwal będzie się rozwijał. ”

IV Festiwal kina amatorskiego „Megapolis: od amatora do ukochanego”Centrum nazwane na cześć Siergieja KuryokhinaMiddle pr. V.O., 9317-18 grudniaBilety: 50 rubli (bezpłatnie dla studentów)Wydarzenie w Look At Me

Popularne Wiadomości

Kategoria Rozrywka, Następny Artykuł

Przewodnik piknikowy Afisha 2013
Rozrywka

Przewodnik piknikowy Afisha 2013

13 lipca w „Kolomenskoye” odbędzie się dziesiąty piknik „Plakat”. Podczas festiwalu wystąpi kilkudziesięciu wykonawców, w tym roku Blur ogłosiła główną rolę. Oprócz muzyki program dnia obejmuje wykłady i spektakle, boiska sportowe, rynek, food court i festiwal jachtowy. Muzyka W tym roku program muzyczny Picnic znów znajduje się na trzech scenach i, w przeciwieństwie do pierwszego wrażenia, wszystkie trzy są równie interesujące.
Czytaj Więcej
Czarno-biała sztuka w Rizzordi Art Foundation
Rozrywka

Czarno-biała sztuka w Rizzordi Art Foundation

Wystawa czarno-białych obiektów Expression Beyond pokaże instalacje, przedmioty, wideo, fotografie wykonane w różnych rodzajach druku, a także rysunki, spalone drewno. Zgodnie z planem kuratorskim prace 13 autorów łączy jedno kryterium - kolorystyka. Aleksiej Kostroma, uczestnik moskiewskiego Biennale 2009 i 2011 oraz Liverpool Biennale w 2002 r., Przyniósł armaty, traktory i przystanki sklejone grubą warstwą piór, a także instalacje powietrzne - labirynty wykonane z polietylenu i plastiku na tle przyrody.
Czytaj Więcej
„Polski plakat XIX-XX wieku” w Muzeum Puszkina
Rozrywka

„Polski plakat XIX-XX wieku” w Muzeum Puszkina

W Muzeum Puszkina im. Puszkin otworzył w archiwum muzeum wystawę polskich plakatów z przełomu XIX-XX wieku. Ekspozycja obejmuje ponad sto prac z czasów świetności plakatu reklamowego w Polsce, stworzonych przez stowarzyszenia kreatywne Sztuka i Młoda Polska, Stanislav Noakovsky i Stanislav Ostoi-Hrostovsky oraz inni polscy artyści i ilustratorzy z początku XX wieku.
Czytaj Więcej
Przewodnik po wystawie „Moda i styl w fotografii 2011”
Rozrywka

Przewodnik po wystawie „Moda i styl w fotografii 2011”

Moda i styl w fotografii 2011 to siódmy międzynarodowy festiwal organizowany przez Moskiewski Dom Fotografii. Ponad 2 wystawy odbędą się w 10 miejscach w stolicy w ciągu dwóch miesięcy. Program ma wiele włoskich nazw dzięki rosyjsko-włoskiemu rokowi i znanym światowym nazwiskom. Organizatorom udało się nawet uzyskać autobiograficzną wystawę fotografa mody Jürgena Tellera.
Czytaj Więcej