Rozrywka

Najlepsze filmy krótkometrażowe roku zostaną pokazane na dwóch festiwalach

KLIK!

KLIK! zbiera najlepsze animowane szorty z całego świata, często w selekcji pojawiają się bajki z krótkiej listy Oscarów. Tegoroczny program obejmuje 16 filmów z Niemiec, Włoch, Francji, Argentyny i innych krajów. Animacja KLIK! porusza różne tematy: obraz „Czysty Internet” - parodia próby wprowadzenia systemu blokowania stron w Europie, „Dama i śmierć” - krótki film o babci czekającej na farmie z mężem „Chez” - o przyjaźni psa i pchły, francuskie „brzuchy” - o tym, jak niebezpieczne jest codzienne jedzenie ślimaków. Wszystkie 16 filmów zmieści się w ciągu dwóch godzin, osiem sesji odbędzie się w Petersburgu.

Plany zimowe: wystawy, festiwale, koncerty, otwarcia (część 1)

Szorty futures

Po festiwalu w Amsterdamie zostaną pokazane filmy krótkometrażowe Future Shorts. W sumie 6 obrazów tego roku zebrało 60 nagród. Wśród wybranych filmów: szwedzka komedia o nieudanej napadzie, „Incydent w banku”, argentyńskie „Luminaris” o powstaniu fabryki lamp, brytyjska animacja z gumy piankowej i papieru „Deer Eagleman”, stworzona przy użyciu techniki zatrzymania ruchu „Outside World” - zbiór wątków z popkultury, kina i gier wideo słynnego niemieckiego animatora Davida O'Reilly'ego, argentyńskiego filmu krótkometrażowego „Deeper Than Yesterday”, nakręconego na starej łodzi podwodnej. W opowieści rosyjska załoga, odizolowana pod tonami wody, oszalała, każdy z żeglarzy walczy z szaleństwem własnymi metodami. Odbędzie się siedem koncertów w Petersburgu, każdy trwający 1 godzinę i 20 minut.

Festiwal Filmów Amatorskich odbędzie się w Petersburgu

Alyona Anastasieva, dyrektor ds. Komunikacji, Future Shorts Russia: „Przyszłe szorty były pierwszymi, które w rzeczywistości przyniosły masom krótki metraż i przekonały rosyjskie kina, że ​​widzowie przybędą oglądać filmy krótkometrażowe. 5 lat temu nie było możliwe, aby kina pokazały krótki metr w głównym losowaniu. Udało nam się to osiągnąć tylko dzięki mocnym filmom i programy dla widzów, które zostały stworzone do oglądania w kinach. Programy te są gromadzone przez miesiące na całym świecie przez londyńskich selektorów. Każdy film, każda animacja sama w sobie jest warta osobnej dyskusji. Mogę skorygować świat zewnętrzny. eid O'Reilly jeszcze raz co najmniej 10, podoba mi się jego warstwowanie i odniesienia do różnych zjawisk. Ta animacja została uwzględniona w programie Future Shorts Winter'11 i jesteśmy z niej bardzo dumni, ponieważ autor jest naprawdę nadzieją na animację na całym świecie, prawdziwy eksperymentator! „

Amsterdamski festiwal animacji KLIK!Kino „Dom kina”Karawana, 1217-18 grudniaBilety: od 70 do 200 rubliWydarzenie w Look At Me
Future Shorts Winter'11Kino „Dom kina”Karawana, 1222-25 grudniaBilety: od 70 do 200 rubliZaplanuj przyszłe szorty

Popularne Wiadomości

Kategoria Rozrywka, Następny Artykuł

Przewodnik piknikowy Afisha 2013
Rozrywka

Przewodnik piknikowy Afisha 2013

13 lipca w „Kolomenskoye” odbędzie się dziesiąty piknik „Plakat”. Podczas festiwalu wystąpi kilkudziesięciu wykonawców, w tym roku Blur ogłosiła główną rolę. Oprócz muzyki program dnia obejmuje wykłady i spektakle, boiska sportowe, rynek, food court i festiwal jachtowy. Muzyka W tym roku program muzyczny Picnic znów znajduje się na trzech scenach i, w przeciwieństwie do pierwszego wrażenia, wszystkie trzy są równie interesujące.
Czytaj Więcej
Czarno-biała sztuka w Rizzordi Art Foundation
Rozrywka

Czarno-biała sztuka w Rizzordi Art Foundation

Wystawa czarno-białych obiektów Expression Beyond pokaże instalacje, przedmioty, wideo, fotografie wykonane w różnych rodzajach druku, a także rysunki, spalone drewno. Zgodnie z planem kuratorskim prace 13 autorów łączy jedno kryterium - kolorystyka. Aleksiej Kostroma, uczestnik moskiewskiego Biennale 2009 i 2011 oraz Liverpool Biennale w 2002 r., Przyniósł armaty, traktory i przystanki sklejone grubą warstwą piór, a także instalacje powietrzne - labirynty wykonane z polietylenu i plastiku na tle przyrody.
Czytaj Więcej
„Polski plakat XIX-XX wieku” w Muzeum Puszkina
Rozrywka

„Polski plakat XIX-XX wieku” w Muzeum Puszkina

W Muzeum Puszkina im. Puszkin otworzył w archiwum muzeum wystawę polskich plakatów z przełomu XIX-XX wieku. Ekspozycja obejmuje ponad sto prac z czasów świetności plakatu reklamowego w Polsce, stworzonych przez stowarzyszenia kreatywne Sztuka i Młoda Polska, Stanislav Noakovsky i Stanislav Ostoi-Hrostovsky oraz inni polscy artyści i ilustratorzy z początku XX wieku.
Czytaj Więcej
Przewodnik po wystawie „Moda i styl w fotografii 2011”
Rozrywka

Przewodnik po wystawie „Moda i styl w fotografii 2011”

Moda i styl w fotografii 2011 to siódmy międzynarodowy festiwal organizowany przez Moskiewski Dom Fotografii. Ponad 2 wystawy odbędą się w 10 miejscach w stolicy w ciągu dwóch miesięcy. Program ma wiele włoskich nazw dzięki rosyjsko-włoskiemu rokowi i znanym światowym nazwiskom. Organizatorom udało się nawet uzyskać autobiograficzną wystawę fotografa mody Jürgena Tellera.
Czytaj Więcej