Rozrywka

W Moskiewskim Muzeum Literatury otwarto wystawę Ostengruppe „Plakat. Projekt. Sztuka”.

Ostengruppe jako stowarzyszenie powstało w 2002 roku, podczas tworzenia rosyjskiego projektu reklamowego. Główny kręgosłup nie zmienił się od tego czasu - to Igor Gurovich, Anna Naumova i Eric Belousov. Każdy z nich jest poświęcony na wystawie w Moskiewskim Muzeum Sztuki Współczesnej osobnemu pomieszczeniu ze wspólną wizytówką twórczego stowarzyszenia na ścianie z płyt gipsowo-kartonowych w centrum.

Ostengruppe, podobnie jak dr Jekyll i pan Hyde, mają drugą stronę. Grupa Zoloto Design, w skład której wchodzą dokładnie ci sami artyści, realizuje również zamówienia rządowe, organizuje konkursy piękności, Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Moskwie, działa w Permie z Lebiediewem i zarabia pieniądze.

Dla nich plakaty są dumą projektantów, wyrażaniem siebie, unikaniem rzeczywistości komercyjnej, unikalnym sposobem tworzenia własnego języka we współczesnej sztuce rosyjskiej. Wszyscy uczestnicy są równie pasjonatami tworzenia plakatów. Ta historia jest całkowicie non-profit, co jest zrozumiałe dzięki jakości wykonania. Ich praca jest próbą oparcia się bezemocyjnemu złemu gustowi, który często otacza środowisko wizualnego postrzegania codziennego życia.

Ostengruppe zaprojektował wszystkie plakaty kultowego klubu „Dom”, z których niektóre prezentowane są na wystawie. Są one częścią kultury materialnej miasta Moskwy, można powiedzieć, że są one analisem pewnego kulturowego wycinka zer, rodzajem pomnika każdego, kto wzniósł kulturę na zupełnie inny poziom po latach dziewięćdziesiątych.

Ekspozycja prezentuje zarówno znane, jak i nowe prace grupy. Wraz z plakatami pokazano materiały dokumentalne, które pozwalają zrozumieć specyfikę grupy, przedstawić widza uczestnikom projektu.

Wystawa Williama Blake'a otwarta w Muzeum Puszkina
Wystawa Caravaggio otwarta w Muzeum Puszkina
„ARTjest ARTw MMSI jest ART ”
Retrospekcja Ruth Orkin rozpocznie się jutro w Moskwie


KIRILL PODZIĘKOWANIA

 
„Wystawa Ostengruppe w Moskiewskim Muzeum Sztuki jest pierwszą publikacją na dużą skalę projektu w wyraźnie muzealnym kontekście, która umożliwia śledzenie rozwoju tego wyjątkowego zjawiska artystycznego i społecznego i korelowanie go z obecnym stanem współczesnej sztuki rosyjskiej. Warunkowo wystawę można podzielić na trzy części (sale): to minimalizm , plakaty z wydarzeń muzycznych klubu Dom i awangardy. Praca Ostengruppe dla Rosji jest jak Sex Pistols w swoim czasie dla Anglii. ”

Moskiewskie Muzeum Sztuki Nowoczesnej15 grudnia 2011 r. - 15 stycznia 2012 rPetrovka, 25Cena biletu 20-150 rubli.

Obejrzyj wideo: Sztuka - Cosmopolitan prod. ERK GOTTI (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Rozrywka, Następny Artykuł

Apple Day, odrestaurowany „Brother”, festiwal jazzowy w Sestroretsk i kolejne 13 weekendowych wydarzeń
Weekend

Apple Day, odrestaurowany „Brother”, festiwal jazzowy w Sestroretsk i kolejne 13 weekendowych wydarzeń

Piątek, 11 września, 16:00 Klasa mistrzowska na temat tworzenia mebli miejskich Dzieci w wieku 6-14 lat i ich rodzice są zapraszani na lekcje mistrzowskie w ramach projektu dotyczącego sztuki publicznej o krytycznym znaczeniu. Wydarzenie poprowadzi niemieckie biuro architektoniczno-projektowe raumlabor. Uczestnicy zaprojektują i zbudują swoją wersję projektu Emma - jest to wielofunkcyjna drewniana konstrukcja składająca się z modułów mobilnych i, w rzeczywistości, platforma do komunikacji między sąsiadami.
Czytaj Więcej