Rozrywka

Wystawa „MishMash” DO ZOBACZENIA otwiera się w „Multimedialnym Muzeum Sztuki”

W atrium „Multimedialnego Muzeum Sztuki” pojawiły się dwie instalacje „Bądź bardziej miękki” i „Kamienny ogród” ze sztucznych i naturalnych kamieni. Autorzy obu prac to grupa artystyczna MishMash, artyści Misha Leikin i Masha Sumnina, którzy tego lata umieścili mydło Venus w toalecie Gorky Park. Nowe prace MishMash są uważane za alegorię ludzkiej egzystencji: każdy kamień ma swoją przeszłość i ciekawe życie, które szacuje się na miliony lat. Dla porównania, życie ludzkie jest pewnego dnia pełne ambicji i zamieszania.

Premiera instalacji „Bądź bardziej miękka” miała miejsce na wystawie Russian Dreams w Miami trzy lata temu. Ekspozycja obejmuje czterdzieści pięć drewnianych skrzyń z celami, które służą jako domy. W każdej komórce znajduje się prawdziwy kamień. Na każdym kamieniu jest wełniana skarpeta. Wszystkie kamienie, podobnie jak ozdoby choinkowe, są starannie owinięte wacikiem. W tej instalacji MishMash sugeruje, że jest to robótki ręczne lub artystyczne, głębokie lub dla zabawy, rozproszone lub zebrane?

Kolejna instalacja „Rock Garden” jest interaktywna. Praca oparta jest na kontemplacji, nawiązaniu do buddyzmu zen i japońskiej przypowieści - „Ogród piętnastu kamieni w Kato”. W instalacji sztuczne kamienie i reflektory samochodowe są umieszczone dokładnie zgodnie z zasadą, gdy w dowolnym położeniu widza widoczne są wszystkie kamienie ogrodowe, z wyjątkiem jednego. W jednym z kamieni jest ukryta kamera, a na suficie ekran, który przekazuje twarz przechylającego się nad nim gościa. Tak więc „MishMash” ucieleśnia buddyjską metaforę Zen, że wszystkie kamienie można zobaczyć tylko przez szybowanie nad ogrodem i że tylko oświecony może to zrobić.

Wystawa Williama Blake'a otwarta w Muzeum Puszkina
„ARTjest ARTw MMSI jest ART ”
MishMash

Autorzy wystawy
 
„Na wystawie w atrium MAMM pokazujemy dwie wykonane niedawno instalacje. Są one o nowoczesnej osobie, która znajduje się w przestrzeni całkowitej kontroli z zewnątrz i od środka. Zbiegło się to z tym, że wystawa otwiera się w przeddzień rajdu 24 grudnia. A teraz instalacje są odczytywane jakby z drugi koniec: skamieniała energia w „Kamiennym ogrodzie”, praca z 2010 r., teraz wygląda na odwrót - kamienie ożyły i włączyły światła; kolekcja 1080 kamieni w wełnianych ubraniach „Bądź miększy” w 2008 r. - teraz energia masy. Ale ambiwalencja nie zniknęła - teraz jest wyjątkowa „ważne jest, aby nie kierować się krótką logiką, nie używać broni, która obraca się przeciwko tobie, aby widzieć sytuację jako całość, z wszystkimi jej aspektami. A co najważniejsze, aby nie skamieniać ponownie”.

Wystawa ZOBACZ SIĘ („See You” lub „I See You”)24 grudnia 2011 r. - 14 stycznia 2012 r„Multimedialne Muzeum Sztuki”, ul. Ostrożenka, 16 latWejście: od 150 rubli

Popularne Wiadomości

Kategoria Rozrywka, Następny Artykuł

Coffee Central Coffee w Europie i nowy Kneading in Academic
Odkrycie tygodnia

Coffee Central Coffee w Europie i nowy Kneading in Academic

W nowym „Odkrycie tygodnia” Życie w Jekaterynburgu mówi o nowej kawiarni w centrum biznesowym „Europa” i pierogach „Ugniatanie” w akademii. Tekst Lilia Nizamova Coffee Shop Coffee Central ADRES: Lenin Ave. 25 CZAS OTWARCIA: poniedziałek-piątek 7: 00-22: 00, sobota-niedziela 8: 00-22: 00 instagram Nowe piętro otworzyło się na pierwszym piętrze centrum biznesowego „Europa”, w pobliżu ze sklepem DKNY, wejście od ulicy Uritsky.
Czytaj Więcej
Bistro na Pokrovsky Boulevard, Benedykt z Charkowa w Atrium i Hot Dogs
Odkrycie tygodnia

Bistro na Pokrovsky Boulevard, Benedykt z Charkowa w Atrium i Hot Dogs

Bistrot & Boutique No. 7 Adres: Podkolokolny per., 16/2, s. 1 Godziny otwarcia: 10: 00-23: 00 Średni rachunek: 1000 rubli facebook Na Pokrovsky Boulevard, domowej kawiarni Bistrot & Boutique No. 7. Właścicielka kawiarni Katerina sama stoi w kuchni i wraz z dwoma asystentami wymyśla menu. W kawiarni można zjeść śniadanie przez cały dzień, przygotowywane są tutaj serniki i wszelkiego rodzaju jajka, codziennie rano można dostać świeże ciasta, babeczki i ciasta.
Czytaj Więcej
Raki na Tishince, ryby z całej Rosji na Wołynie i nowy szef kuchni w 15 Kitchen + Bar
Odkrycie tygodnia

Raki na Tishince, ryby z całej Rosji na Wołynie i nowy szef kuchni w 15 Kitchen + Bar

Restauracja „Cancer on Tishinka” Adres Tishinskaya sq., 3 Godziny otwarcia Od 12:00 do 01:00 Średnia kontrola 1500 rubli Facebook W centrum Moskwy otwarto „Cancer on Tishinka” - gastronomia piwna w rosyjskich tradycjach, jak jej przedstawiciele opisują restaurację. Według nich inspiracją do stworzenia nowego miejsca były tradycje gastronomiczne południowych miast Rosji z ich rakotwórczymi.
Czytaj Więcej
Kawiarnia na terenie VDNH oraz w ogrodzie Ermitażu, Kotleta w zoo i kiosk z ciastkami w parku Gorky
Odkrycie tygodnia

Kawiarnia na terenie VDNH oraz w ogrodzie Ermitażu, Kotleta w zoo i kiosk z ciastkami w parku Gorky

Kawiarnia „Lato” na VDNKh Zdjęcie: Forum VDNKh Wcześniej stała stała stała się duża kawiarnia, która działała jako miejsce sezonowe. Znajduje się na brzegu stawu, obok fontanny Kolos. Instytucja o powierzchni 690 metrów kwadratowych jest częścią restauracji prowadzonej przez Vladimira Kudryavtseva („Milk”, „Luch”, „Karabas”, „Mandarin” i „Vereshchagin”).
Czytaj Więcej