Rozrywka

Wystawa prac Franco Fontany zostanie pokazana w Rosfoto

Retrospektywa włoskiego Franco Fontana zostanie otwarta 13 kwietnia w Rosfoto. Wystawa obejmie prace z osobistej kolekcji autora, powstałe w latach 1970–2007. Do tej pory zdjęcia słynnego fotografa odwiedziły ponad 400 galerii i znajdują się w stałych kolekcjach 60 muzeów na całym świecie, w tym MOMA, Narodowego Muzeum Fotografii w Tokio, muzeów sztuki współczesnej w San Francisco, Paryżu i Kolonii, Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie . Fontana jest znany nie tylko ze swoich projektów artystycznych, ale także z reklam: współpracował z czasopismami Time, Life i Vogue, brał udział w kampaniach reklamowych dla Volkswagena, Sony, Volvo, Canona, Kodaka i Fiata.

Franco Fontana zaczął fotografować w wieku 28 lat na kamerze 35 mm. Jego styl ukształtował się pod koniec lat 60. pod wpływem mistrzów abstrakcyjnego ekspresjonizmu Marka Rothko, Barnetta Newmana i Eda Reinharda. Fontana jako jedna z pierwszych zastosowała kolor w fotografii artystycznej, gdzie przez wiele lat monochromatyczny był uważany za standard piękna. I to właśnie sprawiło, że stał się sławny: dwa lata później Franco zaczął wyświetlać zdjęcia w muzeach na całym świecie.

Plany wiosenne: wystawy, balet, opera
Plany wiosenne: 8 sezonów w Petersburgu

Przez lata swojej pracy Fontana kręcił w różnych gatunkach: portretowym, aktach, fotografii modowej, ale jego naturalne i miejskie krajobrazy pozostały najbardziej znane. Franco Fontana jest uważany za twórcę „koncepcji linii”, którą tysiące naśladowców i profesjonalistów próbują naśladować: kompozycje jego zdjęć podlegają ścisłej geometrii, pracując nad kombinacją kolorów. Sam mistrz mówi, że czuje, że „krajobraz chce, abym był tego świadkiem”. Wraz z technologią cyfrową fotograf nadal używa kamer filmowych.

Andrey Martynov, kurator wystawy: „W Petersburgu pokażemy 35 prac krajobrazowych, które, nawiasem mówiąc, bardzo pasują do nazwy waszej gazety. O ile mi wiadomo, w żadnym rosyjskim muzeum nie ma zdjęć Fontany, tylko w Moskwie została wystawiona w 2008 roku w ramach Biennale Fotografii. Ja przed Petersburgiem odwiedziłem Salekhard, Jekaterynburg, Irkuck, Krasnojarsk, Omsk i Samarę. ”

Wystawa fotografii Franco FontanyKompleks muzeum i wystawy „Rosfoto”Bolshaya Morskaya, 3513 kwietnia - 20 maja 2012 rWejście: 100 rubliWydarzenie w Look At Me

Obejrzyj wideo: MCK Kraków Igor MITORAJ - rzeźby i rysunki - wystawa - wernisaż archiwa (Styczeń 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Rozrywka, Następny Artykuł

„Wakacje w mieście jako inicjatywa społeczna” - porady mistrza
Ludzie

„Wakacje w mieście jako inicjatywa społeczna” - porady mistrza

Podczas prawie wszystkich gier City of the Future jedna z drużyn zaproponowała projekt organizacji wakacji w mieście. Kiedy wymyślili sposoby wprowadzenia „zielonego” stylu życia w dzielnicy Chhoroshevsky, zasugerowali zorganizowanie edukacyjnego eko-festiwalu. Jesienią, w grze poświęconej dzielnicy Sretenka, jeden z zespołów wymyślił świętowanie dzieł sztuki ze śmieci.
Czytaj Więcej
Wybuchy w moskiewskim metrze
Ludzie

Wybuchy w moskiewskim metrze

Rankiem 29 marca w moskiewskim metrze wybuchło kilka eksplozji. Według doniesień z różnych źródeł, w porannej godzinie szczytu 29 marca w moskiewskim metrze grzmiały dwie eksplozje. Według ostatnich doniesień zginęło 39 osób, a ponad sto zostało rannych. W ciągu dnia centrum miasta było pełne karetek pogotowia i służb specjalnych.
Czytaj Więcej
Łącz i podbijaj
Ludzie

Łącz i podbijaj

Od 26 maja do 30 maja w Moskwie odbędzie się drugie biennale architektury. Chociaż Creative Сities współpracuje bardziej z mieszkańcami miasta, niż z komponentem obiektowym, British Council opracował duży program dla odwiedzających wydarzenie z wideo, zdjęciami, wykładami i kolejną sesją gry „Miasto przyszłości” w „Czerwonym październiku”, która odbyła się w połączeniu z „Strelką”.
Czytaj Więcej
Mowa bezpośrednia: Allen de Botton o żywej architekturze
Ludzie

Mowa bezpośrednia: Allen de Botton o żywej architekturze

Życie wokół mówiło już o projekcie architektonicznym Living Architecture, którego celem jest uczynienie nowoczesnej architektury mieszkalnej zrozumiałą dla społeczeństwa. Aby to zrobić, firma zatrudnia światowej sławy architektów, którzy budują dom rodzinny w pięknym miejscu. Po tych budynkach można wynająć i stać się turystą architektonicznym.
Czytaj Więcej