Zarządzanie

Model do złożenia: Jak stworzyć zespół dla startupu

 

Alexander PARFILOV

Kierownik grupy doradztwa strategicznego firmy audytorskiej KPMG, założyciel Land & Real Estate Legal Consulting

 

Wybierz energiczny

Istnieje kilka zasad wyboru osób do młodej firmy. Kluczową zasadą jest obojętność, w przeciwnym razie nazywa się to własnością. Drugi to uczciwość, szczerość i bezpośredniość. Startup to mały zespół. Musisz być bardzo otwarty w kontaktach z innymi partnerami. Trzecią zasadą jest napęd, energia. Osoby o niskiej energii nie są odpowiednie dla startupów. Czasami chcę wysłać tak bezpośrednią ścieżkę do Kundalini Jogi.

Istnieje kilka sposobów ustalenia
osoba ma dysk, czy nie.

Możesz poprosić go podczas wywiadu o przeanalizowanie jego doświadczenia, aby dowiedzieć się, jak się zachowywał w różnych sytuacjach. Można zadać następujące pytanie: czy były sytuacje w poprzedniej firmie, gdy zrozumiano, że procesy nie były dobrze zorganizowane? Zazwyczaj ludzie mówią tak. Następnie zadaję następujące pytanie: co zrobiłeś, aby to zmienić? Niektórzy mówią „dobre pytanie”, co oznacza, że ​​nic nie zrobili. Inni mówią o konkretnych rozwiązaniach, które próbowali wdrożyć. Potem pozostaje tylko dowiedzieć się, czy to prawda.

Nie unikaj przegranych

Negatywne doświadczenia są często nawet dużym plusem. Pozwala zrozumieć, jak łatwo dana osoba doświadczyła niepowodzenia. Jeśli napotka jakiekolwiek problemy i dość łatwo się poddaje - jest to alarm. Drugie pytanie dotyczy tego, czego się nauczył. Mężczyzna próbował otworzyć własny biznes, ale mu się nie udało. Ale zamiast przeklinać los, przeanalizował przyczyny swojej porażki i zdał sobie sprawę, że w niektórych sprawach nie był kompetentny. Następnym razem zatrudnił kompetentną osobę lub poświęcił czas na samokształcenie i odniósł sukces. Jeśli dana osoba umie wyciągać wnioski ze swoich niepowodzeń i uczyć się na błędach, jest odpowiednim kandydatem.

Sprawdź ludzi

W doradztwie strategicznym staramy się zlecać zadania związane z tym, co robimy teraz. Jeśli dana osoba nie jest zainteresowana, wykonuje płytkie badania, co oznacza, że ​​nie jest ona dla nas odpowiednia. Ze startupami - to samo: możesz poprosić wnioskodawcę o zdalne wykonanie określonego zadania. Dzięki temu od razu możesz zidentyfikować osoby, które chcą zarabiać, które nie są zainteresowane projektem. Niedawno dowiedziałem się w nocy, że rano musisz polecieć do innego kraju, aby spotkać się z Ministrem Rolnictwa. Potrzebowałem przeglądu rynku rolnego tego stanu. Miałem 500 stron materiałów, których nie miałem czasu przeczytać. Poinstruowałem jednego z kandydatów, aby przygotował od nich wycisk. Nie prosiłem o poświęcenie na to dużo czasu, ale on pracował nad tym problemem całą noc, a rano miałem wielki uścisk, a ponadto zebrałem kilka dodatkowych przykładów. Uświadomiłem sobie, że ta osoba nam odpowiada.

Zróbmy wszystko

Aby zrozumieć, jak bardzo dana osoba jest zainteresowana pracą i jest w stanie ją wykonać, możesz zlecić jej zadanie testowe. Na przykład, proponujemy kandydatowi, aby w ciągu trzech minut zsuwał prezentację zawierającą wnioski z bajki „O rybaku i rybie”. Nie trzeba wymyślać takich zadań testowych. Oferuj rzeczy, które szybko, wyraźnie i dogłębnie sprawdzą potrzebne Ci kompetencje. Nie zmuszaj przyszłego prawnika do interpretacji informacji i przedstawienia ich w formie graficznej - jest mało prawdopodobne, aby spotkał się z tym w swojej pracy. Ale jeśli szukasz osoby na stanowisko konsultanta lub dyrektora ds. Strategii, musisz podać zadania, które pomogą sprawdzić jej kompetencje.

Umów się na test warunków skrajnych

Kandydaci stali się bardziej zaawansowani, przygotowują się do rozmów kwalifikacyjnych. Niepokój ludzi, oferuj im niestandardowe zadania. Ustaw dla nich zadania najbardziej zbliżone do oczekiwanych w pracy. Symuluj najtrudniejszą sytuację i zobacz, jak będzie myśleć kandydat. Wprowadź terminy. Bądź prosty i trochę agresywny. Zachowuj się tak, jak zachowujesz się podczas stresu. Zwróć uwagę nie na odpowiedź kandydata, ale na jego podejście do opracowania rozwiązania zadanego pytania.

nie stresuj się ze względu na stres.

Staram się, aby wywiady były wieloaspektowe: po pierwsze, buduję rozmowę w sposób otwarty i przyjazny, aw pewnym momencie wymagam jasnych odpowiedzi na niektóre pytania. Wywiad stresowy nie jest panaceum. Ale pozwala nam zrozumieć, czy kandydat jest w stanie pracować w trudnej sytuacji, czy też wpada w osłupienie.

Nie pracuj z bliskimi

Nie zatrudniaj swoich krewnych i byłych dziewczyn / chłopaków, ponieważ trudno jest podjąć obiektywną decyzję w ich sprawie, a czasem jest to konieczne. Moje doświadczenie pokazuje, że możesz pracować z przyjaciółmi. Ale planując robić interesy z przyjacielem, musisz mieć świadomość, że może to zaszkodzić przyjaźni. Zwykle tak się dzieje. Niewielu ludziom udaje się zrównoważyć biznes i przyjaźń. Udaje mi się Ale musisz zmaksymalizować rozdział przyjaźni i pracy.

Wybierz ludzi sam

Zespół powinien mieć jednego lidera odpowiedzialnego za rozwój, który rozmawia ze wszystkimi kandydatami bez wyjątku. W rekrutację osób może być również zaangażowana agencja rekrutacyjna. Ale nadal musi być osoba odpowiedzialna za zespół jako całość.

Jeśli zdecyduje, że ta osoba jest odpowiednia, decyzja ta powinna być ostateczna, pod każdym względem, pod względem kompatybilności osób w firmie. Ponadto powinien być naprawdę głęboko zainteresowany najbardziej efektywnym rozwojem projektu biznesowego i możliwie zmotywowany.

Oprócz testowania kompetencji ważne jest, aby zrozumieć, jak bardzo dana osoba wpada do zespołu.

Udział w mistrzostwach przypadku jest bardzo dobrym narzędziem do identyfikacji takiego meczu. W KPMG organizujemy takie mistrzostwa - KICC, a także stworzyliśmy, wraz z HSE, specjalny kurs przygotowujący do rozwiązywania spraw. Pomaga to młodym biznesmenom zrozumieć, z kim mogą efektywnie współpracować jako zespół.

Daj mi czas na naprawę

Nie ma uniwersalnych oznak niewłaściwej osoby. Jeśli go wynająłeś, prędzej czy później musisz się z nim pożegnać. Moja praktyka pokazuje, że najpierw musisz powiedzieć osobie, że jest niezadowolona z pracy. Następnie musisz znaleźć trenera w zespole - kogoś, kto może pozytywnie wpłynąć na jego pracę, pomóc poradzić sobie z problemami, czegoś nauczyć. Należy podać jasny termin - około miesiąca - i ustalić, co należy zmienić. Po upływie terminu musisz porozmawiać z osobą i podjąć decyzję. Wyniki rozmowy zależą od osoby. Ale rzadko widziałem, jak ludzie zmieniają coś w sobie po takiej rozmowie. Daje to raczej podstawę moralną liderowi, aby nie martwić się, kiedy trzeba będzie podjąć decyzję. Nie bój się zwalniać ludzi: otwierają się przed nimi nowe możliwości, w których ich doświadczenie i cechy osobiste będą miały większe zastosowanie.

Zdjęcie: www.rawcolor.nl

Popularne Wiadomości

Kategoria Zarządzanie, Następny Artykuł

Restauracja „Moscow City”
Jedzenie

Restauracja „Moscow City”

W miejscu restauracji „Moskwa” na najwyższym piętrze centrum biznesowego „City Center” uruchomiono nowy bar koktajlowy „Moscow City”. Instytucję otworzyli Dmitrij Sokołow, współwłaściciel barów XXXX i restauracji Vosaduli oraz biznesmen Konstantin Zvonnik. W dni powszednie miasto Moskwa działa jak restauracja, aw weekendy zamienia się w koktajl bar z muzykami gościnnymi grającymi covery jazzowe i dyskretne karaoke: bez chanson i rosyjskiego popu, ale z Niną Simon i Frankiem Sinatrą.
Czytaj Więcej
Mowa bezpośrednia: restauracje koszerne w Moskwie
Jedzenie

Mowa bezpośrednia: restauracje koszerne w Moskwie

W ubiegłym roku w Moskwie otwarto trzy koszerne restauracje - Noodles, Misada i Tel Awiw, a sieć Chocolate Chain kosiła jedną ze swoich kawiarni. Któregoś dnia w stolicy otwiera się kolejna koszerna restauracja - Zucker, tym razem stworzona przez Ginza Project, co potwierdza trend w ostateczności: gospodarstwo wciąż liczy pieniądze.
Czytaj Więcej
Składniki: wielkopostna kanapka z baru Red Espresso
Jedzenie

Składniki: wielkopostna kanapka z baru Red Espresso

Chudy Chleb Ser Tofu Grillowany Bakłażan Grillowana Papryka Mix Sałatka Pesto Pomidory WASILY GOLOVIN Szef Kuchni Red Espresso Bar „Kanapka Z Grillowanymi Warzywami” jest w głównym menu sieci Red Espresso Bar, ale specjalnie zmieniłem ją na chude menu, aby ci, którzy zachowują post, nie mogli sobie odmówić.
Czytaj Więcej
Restauracja-Bazar „Goat Dereza”
Jedzenie

Restauracja-Bazar „Goat Dereza”

Bazar restauracyjny „Goat Dereza” przy ulicy Artema działa w trybie testowym, oficjalne otwarcie nastąpi w tym tygodniu. Produkty do restauracji dostarczane są z gospodarstw, a główną cechą menu jest obfitość dań z produktów ekologicznych i zdrowe śniadania do 11 rano. Przy wejściu do Koziej Derezy znajduje się sklep z niewielkim wyborem ekologicznego mleka koziego i krowiego, kwaśnej śmietany, masła, sera feta i twarogu, kiełbas i chleba.
Czytaj Więcej