Rozrywka

Wystawa „100 lat. Portrety narodu rosyjskiego” otwarta w Rosfoto

Wystawa duńskiego fotografa mody Keane Heik-Abildhauge, który przypadkowo przybył do Rosji, zajął się fotografią artystyczną i uchwycił setki Rosjan o niezwykłym europejskim wyglądzie. Wystawa w „Rosfoto” składa się z dokładnie stu portretów, na których najstarsza bohaterka ma zaledwie sto lat, a najmłodsza postać dopiero się urodziła. Zgodnie z ideą fotografa w projekcie jest co roku jedna osoba.

Po raz pierwszy Duńczyk, który miał doświadczenie wyłącznie w fotografii reklamowej, przybył do Rosji w 2009 roku. Sam mówi, że chciał się upewnić, czy Rosjanie odpowiadają stereotypowi „narodu ponurych i nieprzyjaznych ludzi”. Przez trzy lata odwiedzał wiele miast i próbował poprzez swoje prace obalić opinię panującą w Europie.

Filmy dokumentalne o muzykach zostaną pokazane na Beat Film Festival
Goście stolicy: ekspert muzealny Valentine Bivank


Zapaleni sfotografowali tych, których spotkał na ulicy w ich zwykłym otoczeniu. Po zastrzeleniu zapytał każdego bohatera, o czym marzy. Rezultatem było wzruszające zdjęcie: portret 33-letniego strażaka z wioski Sinegorye w regionie Magadan, który marzy o sfotografowaniu swojej córki z niedźwiedziem polarnym na wyspie Spitsbergen, 60-letniego stolarza z Noworosyjska, który ma nadzieję, że pewnego dnia pójdzie do Internetu na własną rękę, 82-letni koparka z Obwodu Wołogdzkiego, która chce założyć rodzinę, i stuletnia babcia ze wsi Smoleńska, która chce tylko żyć.

Wszystkie zdjęcia są czarno-białe, wykonane na „konewce” i drukowane bez dalszego przetwarzania. Po Petersburgu fotograf planuje wystawę w Moskwie, Danii i Anglii. Możesz spotkać się z autorem i porozmawiać z nim na wernisażu wystawy 25 maja o godzinie 18:00.

Maria Gavrilchik, kurator wystawy: „Kin musiał przeprowadzić się do Moskwy, ponieważ jego żona znalazła tu pracę. Wcześniej zajmował się tylko fotografią reklamową i modową, nie miał doświadczenia w fotografii artystycznej. Przez trzy lata odwiedził Rosję w ponad trzydziestu miejscach: miastach , wsie, przedmieścia - i zrobił dość dużą liczbę zdjęć, z których następnie wybrał 100 najlepiej odzwierciedlających jego pomysł. Kin nie mówi po rosyjsku, więc poszukiwanie bohaterów i umów na strzelanie odbyło się za pośrednictwem przyjaciół, znajomych lub po prostu znajomości angielskiego. Istnieje wiele zabawnych sytuacji. Na przykład, nawet swoim ostatnim bohaterem, który jest tylko rok, odkrył, kiedy udał się do fotografowania w domu opieki. "

WystawaKeane Haik-Abildhauge „100 lat. Portrety narodu rosyjskiego”„Rosfoto”, Hall of the Front Building, 3. piętrośw. Bolshaya Morskaya, 3526 maja - 30 czerwcaWejście: 100 rubliWydarzenie na stronie Rosfoto
Zdjęcia: Keane Haik Abildhauge dostarczone przez Rosfoto

Obejrzyj wideo: Wystawa ''100 lat Legii'' otwarta! (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Rozrywka, Następny Artykuł

Jak zrozumieć, dlaczego nie udzielają kredytu
Zarządzanie

Jak zrozumieć, dlaczego nie udzielają kredytu

Jeśli bank po raz kolejny odrzucił wniosek kredytowy lub zatwierdził go, ale na mniejszą kwotę lub z powodu nierentownego oprocentowania, jest to okazja do zastanowienia się nad czystością historii kredytowej. Czasami możesz nie wiedzieć, że jest zepsuty. Życie wokół nauczyło się, jak identyfikować błędy w historii kredytowej i jak to naprawić.
Czytaj Więcej
Dlaczego klient może dostać się na czarną listę
Zarządzanie

Dlaczego klient może dostać się na czarną listę

Z tego powodu firmy uwzględniają klientów na czarnych listach Ruslan Gafurov dostawa do domu żywności ZakaZaka Nasza firma ma czarną listę i niestety jest okresowo aktualizowana. Działalność naszej firmy związana jest z dostarczaniem żywności, a z naszych usług korzysta codziennie kilka tysięcy klientów. Najczęściej są na czarnej liście dzieci w wieku szkolnym, które dla zabawy zamawiają pizzę dla swojego przyjaciela.
Czytaj Więcej
Jak zmieniła się wartość firm internetowych w tym roku
Zarządzanie

Jak zmieniła się wartość firm internetowych w tym roku

W tym roku towarzyszyły potężne zmiany polityczne i gospodarcze. Życie wokół sprawdzało, w jaki sposób wpłynęło to na wartość rosyjskich publicznych firm internetowych, a także startupów. Yandex 19 grudnia 2013 r. 13 mld USD 19 grudnia 2014 r. 5,7 mld USD Spadek 56% Leonid Delitsyn Finam Pierwszy powód tego spadku jest wspólny dla rosyjskiej gospodarki.
Czytaj Więcej