Ciekawe

Na Krestovsky umieść przedmioty z niebezpiecznych odpadów

Półmetrowe obiekty Michaiła Yartseva, wykonane z niebezpiecznych i niewłaściwie utylizowanych odpadów, umieszczono w galerii Tioindigo na Konstantinovsky Prospekt 1. Autor konstrukcji zużytych baterii, routerów, płyt komputerowych i starych telefonów komórkowych bronił kandydata, podróżował na dwa bieguny ziemi, spędził zimę w driftującym roku stacja, pisał historie w czasopismach podróżniczych, a teraz zajmuje się sztuką. Wiele narzędzi używanych w instalacjach zostało odziedziczonych po jego dziadku. Dziesięć prac Yartseva zostanie pokazanych w ramach projektu Easy Installator od 26 października do 28 listopada.

„Penguin”, 2005. Materiał: drewniany podkład, części elektroniczne, zamki do okien, okucia meblowe„Keys of Happiness”, 2009. Materiał: podkład drewniany, części elektroniczne, kluczyki do samochodu„Nikolai Gumilev. Captains”, 2011. Materiał: drewniany podkład, części elektroniczne„Death of Pinocchio”, 2009. Materiał: drewniany podkład, stara lampa, detale hydrauliczne

Odwiedzający są proszeni o przechwytywanie niebezpiecznych odpadów przechowywanych w domu, takich jak baterie i akumulatory, i umieszczanie ich na specjalnym płótnie. Ponadto organizatorzy przeprowadzą cykl zajęć mistrzowskich dla dzieci na „Trzecim miejscu”, a także zorganizują kilka wykładów dla dorosłych.

Anastasia Kuzmina

Właściciel galerii Tioindigo

 

Najczęściej nie myślimy o tak ważnych dla miasta kwestiach, jak właściwe usuwanie odpadów. Zepsuty telefon komórkowy, jeśli jest niewłaściwie przetworzony, emituje szkodliwe substancje do powietrza, a jeśli użyjesz go jako dodatkowego zasobu, może on stać się częścią instalacji.

Zdjęcie: Vk.com/easyinstallator

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

„Wakacje w mieście jako inicjatywa społeczna” - porady mistrza
Ludzie

„Wakacje w mieście jako inicjatywa społeczna” - porady mistrza

Podczas prawie wszystkich gier City of the Future jedna z drużyn zaproponowała projekt organizacji wakacji w mieście. Kiedy wymyślili sposoby wprowadzenia „zielonego” stylu życia w dzielnicy Chhoroshevsky, zasugerowali zorganizowanie edukacyjnego eko-festiwalu. Jesienią, w grze poświęconej dzielnicy Sretenka, jeden z zespołów wymyślił świętowanie dzieł sztuki ze śmieci.
Czytaj Więcej
Wybuchy w moskiewskim metrze
Ludzie

Wybuchy w moskiewskim metrze

Rankiem 29 marca w moskiewskim metrze wybuchło kilka eksplozji. Według doniesień z różnych źródeł, w porannej godzinie szczytu 29 marca w moskiewskim metrze grzmiały dwie eksplozje. Według ostatnich doniesień zginęło 39 osób, a ponad sto zostało rannych. W ciągu dnia centrum miasta było pełne karetek pogotowia i służb specjalnych.
Czytaj Więcej
Łącz i podbijaj
Ludzie

Łącz i podbijaj

Od 26 maja do 30 maja w Moskwie odbędzie się drugie biennale architektury. Chociaż Creative Сities współpracuje bardziej z mieszkańcami miasta, niż z komponentem obiektowym, British Council opracował duży program dla odwiedzających wydarzenie z wideo, zdjęciami, wykładami i kolejną sesją gry „Miasto przyszłości” w „Czerwonym październiku”, która odbyła się w połączeniu z „Strelką”.
Czytaj Więcej
Mowa bezpośrednia: Allen de Botton o żywej architekturze
Ludzie

Mowa bezpośrednia: Allen de Botton o żywej architekturze

Życie wokół mówiło już o projekcie architektonicznym Living Architecture, którego celem jest uczynienie nowoczesnej architektury mieszkalnej zrozumiałą dla społeczeństwa. Aby to zrobić, firma zatrudnia światowej sławy architektów, którzy budują dom rodzinny w pięknym miejscu. Po tych budynkach można wynająć i stać się turystą architektonicznym.
Czytaj Więcej