Rozrywka

3 reżyserskie debiuty, które zostaną pokazane na British Film Nights

Firma Inoekino kontynuuje serię nocnych przedpremierowych sesji w Mirage. Od 3 do 4 listopada pokażą dwa dramaty brytyjskie i jeden irlandzki, a wszystkie trzy filmy są przypadkiem debiutem reżyserskim. Pięć dni przed oficjalną rosyjską premierą widzowie będą mogli zobaczyć „Złamane” z Timem Rothem i Killian Murphy, a najbardziej uporczywy - brutalny dramat z Peterem Mullanem w tytułowej roli.

Zepsuty

Dyrektor: Rufus Norris
Rok ukończenia studiów: 2012
Rozpoczęcie sesji: 00:00

Debiut reżysera teatralnego Rufusa Norrisa to współczesny dramat zlewozmywaka kuchennego o samotności i nieporozumieniach, historia 11-letniej dziewczynki z typowego brytyjskiego przedmieścia i jej sąsiadów. Świetnie grały tu nie tylko gwiazdy Tim Roth i Killian Murphy, ale także debiutantka Eloise Lawrence, której obiecano wspaniałą przyszłość aktorską. Premiera filmu odbyła się w ramach Tygodnia Krytyków na festiwalu filmowym w Cannes, a muzyka do niego napisał członek zespołu Blur Damon Albarn. Film zostanie pokazany w oryginale z napisami.

„Raz”

Dyrektor: John Carney
Rok ukończenia studiów: 2006
Rozpoczęcie sesji: 02:00

Kolejny debiut i dramat jeszcze raz - jednak tym razem niezbyt brytyjski. Możliwe, że irlandzki reżyser John Carney nie byłby zadowolony z takiej nazwy programu. Film opowiada o smutnej historii miłosnej dwóch niezrealizowanych muzyków, których ściga przeszłość. Film, którego budżet wynosi zaledwie 160 000 euro, zgromadził ponad 20 milionów w kinach na całym świecie, otrzymał nagrodę „Independent Spirit” za najlepszy film zagraniczny i Oscara za najlepszy tytułowy utwór. Pomimo tego, że obaj wiodący aktorzy nie są zawodowymi aktorami, ale muzykami. Film zostanie pokazany w oryginale z napisami.

„Tyrannosaurus”

Dyrektor: Paddy Considine
Rok ukończenia studiów: 2011
Rozpoczęcie sesji: 04:00

Najlepszy brytyjski film roku GQ, Tyrannosaurus to dramat, w którym nie będzie ani dobrego Tima Rotha, jak w Broken, ani uroczych piosenek na gitarze, jak w Once Upon a Time. To surowa opowieść o człowieku prześladowanym przez własny gniew i okrucieństwo, najsilniejszy debiut reżyserski irlandzkiego aktora Paddy'ego Considine'a i wybitna rola Szkota Petera Mullana. Taśma otrzymała nagrodę British Academy of Film and Television Arts za wybitny debiut.

Alexey Bazhin

Dyrektor PR firmy „Inoekino”

 

Wybraliśmy filmy, aby pokazać warstwę prawdziwego brytyjskiego kina autorskiego. Oczywiście jest inaczej, ale tutaj jest najbardziej charakterystyczny, ponieważ w Wielkiej Brytanii często kręcone są filmy społeczne, a nawet filmy społeczne, to ich hobby. Wielu angielskich i irlandzkich reżyserów zasłynęło z tego. Pod tym względem „Broken” to najbardziej atrakcyjny film, mocny i poważny, oprócz premierowego pokazu. Ale osobiście chciałbym przede wszystkim świętować trzeci film, Tyrannosaurus. Obejrzałem go na początku roku i przez długi czas wybrałem moment, w którym można go ustawić na „noc”. Ten film jest bardzo trudny i skomplikowany, a normalny człowiek nabierze rozsądku przez długi czas po nim. Mam nadzieję, że wielu myśli. Aby jednak nie nadmiernie przeciążać widza, w drugiej kolejności nakręciliśmy bardziej liryczny film „Raz”, który również nie jest pozbawiony smutku, ale przynajmniej rozładuje napięcie. Ciekawe jest to, że wszyscy reżyserzy są debiutantami w dużym filmie, a wszystkie trzy filmy są dramatami, więc wszystko jest tutaj powiązane.


Kino „Mirage Cinema”

Bolshoy Prospect P.S., 35a
3 listopada od 23:30
Cena biletu: 600 rubli za całą noc
Tel .: 677-15-92, 677-60-60

Popularne Wiadomości

Kategoria Rozrywka, Następny Artykuł

Karnawał Gorkiego na zdjęciach na Instagramie
Rozrywka

Karnawał Gorkiego na zdjęciach na Instagramie

Dziś w Gorky Park karnawałowa procesja obchodziła 85. rocznicę założenia parku. Ani deszcz, ani tradycyjnie słaby Internet nie uniemożliwiły świadkom i uczestnikom maskarady relacjonowania tego, co zobaczyli. # Parkgorkogo izatopova jrmwzr nataagafonova nataagafonova ledok kalininatanya yani4kasm marinakaznacheeva jrmwzr jrmwzr norgesun natalikan olgey samsoniksoom romanmedia snegnyi_barsik yani4kasm yani4kasm jrmwzr yani4kasm nataagafonova visavart timsan05 romanmedia romanmedia ritsu_ritz vitsavin lisinamary marinakaznacheeva vuvoo ledok karelinanastya kisslorod izatopova izatopova kujenechka anastasia_korni killdream3 vuvoo vuvoo f_e_o_n_a oksana_y
Czytaj Więcej
Maraton w Moskwie w ujęciach na Instagramie
Rozrywka

Maraton w Moskwie w ujęciach na Instagramie

Zmumifikowani, zmęczeni, szczęśliwi i czworonożni podczas pierwszego moskiewskiego maratonu, który odbył się 15 września. #moscowmarathon mariadventure polasmirnova vovalive danetdanet annasafronova nenadonadya vavilov_vani2 mir24tv ria_novosti rurc makmus mashsharapova rurc kseniy zhuravleva_m monicavergarav valentinagryzhina mir24tv valentinagryzhina valentinagryzhina achekhonte achekhonte achekhonte kifozavr maxlavr iloverunnungsomuch maria_vallen nadya_belkys octobrina 2rude4u dandi965 petarkina romanikas johntwist18 slivovaya kopen_zla gorkyparkrunners 13_pilot
Czytaj Więcej
Wydarzenia tygodnia: miejski jarmark bożonarodzeniowy, kino fińskie i Welcome to Heaven at Floors
Rozrywka

Wydarzenia tygodnia: miejski jarmark bożonarodzeniowy, kino fińskie i Welcome to Heaven at Floors

Festiwal Fiński Film Week W Aurora przez tydzień będą pokazywane filmy młodych fińskich reżyserów. Program obejmował między innymi dramat społeczny o nastoletnich przyjaciołach Prawie 18 lat, thriller o młodym graczu Rat Kingu i komedię o kulisach show-biznesu w Finlandii Dirty Bomb. Ponadto widzowie zobaczą najdroższy projekt filmowy w kraju, Zimową Wojnę i film Oczyszczenie nominowany do Oscara.
Czytaj Więcej