Rozrywka

Przewodnik po Maslenitsa w Petersburgu

Wide Shrovetide to ostatnie cztery dni świątecznego tygodnia. W tym czasie wszystkie prace domowe zostały przerwane na wsiach i zaczęły chodzić jak ostatnim razem. Sądząc po liczbie ofert naleśników w restauracjach i kawiarniach, w Sankt Petersburgu zaczęli oni oglądać zimę na początku tygodnia. Główne uroczystości na świeżym powietrzu z walkami na pięści, bułeczki i strachy na wróble odbędą się w mieście w weekendy i piątki.

„Hałas, zapusty!”

data i godzina:

17 marca, 11: 00-21: 00

Cena:

50-150 rubli

Elagin Island St.,
TsPKiO nazwane na cześć S. M. Kirowa

Trzeci rok z rzędu festiwal „Shumi, Maslenitsa!” Tym razem organizatorzy przygotowali jeździecki akrobatyczny występ przy akompaniamencie pieśni kozackich. Centralną aleję parku zajmą targi rękodzieła ludowego. Od razu poprowadzą kursy mistrzowskie z ceramiki, gier ludowych i nauczą gotować naleśniki. Wraz z nadejściem ciemności w parku rozpalą się cztery ogniska z wizerunkami mijającej zimy. Okrągły taniec zostanie zamknięty na łące olejnej przy piosenkach grupy „Ivan Kupala”. Bilety na wakacje można kupić z wyprzedzeniem w kasie parku i stajni. Koszt dla osoby dorosłej wynosi 150 rubli. Dzieci, studenci i personel wojskowy będą tęsknić za 50.

Letni ogród

Data i godzina:

16 i 17 marca, 12: 00-19: 00

Cena:

20-50 rubli

Letni ogród
nab. Kutuzova, 2

W przypadku uroczystości Maslenitsa w Ogrodzie Letnim, które odbędą się po raz pierwszy, miejsce zostanie podzielone na cztery strefy. W pierwszym odbędą się warsztaty z malowania pierników i robienia słomkowych lalek. Dwie kolejne strefy znajdują się pod placem zabaw GaGaGames i interaktywnym programem naukowym „Pół cudu cudów”. Resztę ogrodu zajmą tradycyjne rosyjskie rozrywki - przeciąganie liny, okrągłe tańce i zapusty. Ponadto będzie można jeździć na kucyku, pomalować lalkę tantamarescu, a następnie zrobić z nią zdjęcie. Oprócz animatorów, aktorów i akrobatów na palach, wzdłuż alejek i ścieżek ogrodu będą spacerowicze - wędrowni handlarze bibelotów.

Zapustyw twierdzy Piotra i Pawła

Data i godzina:

16-17 marca od 12:00

Wstęp wolny

Twierdza Piotra i Pawła

Na Wyspie Zająca odbędzie się tradycyjny Zapusty. Każdy będzie mógł jeździć ze zjeżdżalni lodowej, próbować podbić tydzień Pancake i walczyć z workami siana, stojąc na pniu. W twierdzy Piotra i Pawła strach na wróble Ostatki zostaną zniszczone przez dwa dni z rzędu, zgodnie z różnymi obyczajami: w sobotę słomiana lalka zostanie utopiona w Cieśninie Kronverksky, aw niedzielę długo cierpiąca dziewica zostanie podpalona.

„Palić, naleśniki, palić, zapusty”

Data i godzina:

17 marca, 14:00 - 18:00

Wstęp wolny

Sadovaya St., 54,
Ogród Jusupowa

W niedzielę w Ogrodzie Jusupowskim można obejrzeć pokazy mistrzów sztuk walki i teatrów ludowych. Odbędzie się tradycyjny pojedynek między ścianami, jazda na łyżwach z lodowatej góry i grupowe „całowanie”. Ponadto w ogrodzie zostaną zorganizowane targi „niepotrzebnych i niezbędnych rzeczy”, w których można nie tylko coś kupić, ale także wymienić na to, co przywieźliście z domu. A wszystko to przy muzyce „Markscheider Kunst”, „Dobranoc” i „La Minor”.

„Universal Shrovetide”

Data i godzina:

17 marca, 10: 30-19: 00

Wstęp wolny

Seaside ave., 74,
park 300-lecia Petersburga

W parku 300. rocznicy postanowili odejść od ludowych tradycji związanych z obchodami Maslenicy i zrobić kosmiczne wydarzenie. Według organizatorów są to przedstawiciele cywilizacji pozaziemskich, marsjańskie naleśniki z Saturna i grill z Urana, parada „naleśników”, cokolwiek to znaczy, oraz łaźnia dla zielonych mężczyzn. Obiecują między innymi klasyczne okrągłe tańce, turniej rozpalania samowarów i innych rosyjskich gier „z kosmicznym szykiem” w towarzystwie muzyki ze wszechświata.

„Święta Tygodnia Pancake”w Strelna

Data i godzina:

17 marca, 11:00 - 18:00

Wstęp wolny

Poz. Strelna, Birch Alley, 3,
w pałacu Konstantinovsky

Każdego roku w Konstantinovsky Palace gromadzi się do 10 000 osób za każdym razem. Pieśni ludowe, przeciąganie liny i jedzenie naleśników to tylko część programu. Suwerenny fundusz wspierania kultury stara się stymulować współczesną sztukę ludową, zapraszając do współpracy zespoły pieśni i tańców ludowych oraz indywidualnych wykonawców o numerach folklorystycznych. Ponadto ci, którzy przybyli do Strelny, wezmą udział w paradzie pluszowych tygodniowych naleśników, tradycyjnych konkursach, rajdach i naleśnikach.

Ostatki w parkunazwany na cześć babci

Data i godzina:

16 i 17 marca, 12: 00-19: 00

Wstęp wolny

Obukhov Defense Ave., 149,
park nazwany na cześć babci

Obchody tygodnia naleśników: masowe walki na poduszki, przeciąganie liny, lodowy tydzień naleśników z prezentami, rąbanie drewna i bieganie w workach. Goście zostali zaproszeni do zabawy silnych ludzi i wytresowanych niedźwiedzi. Tutaj możesz również wziąć udział w szturmie na śnieżną fortecę i uzyskać prognozy od młynarza organów i Cyganki. W szczycie święta wokół pożarów pojawią się akordeoniści i starsze panie z ditties. Wejście do parku jest bezpłatne, a także udział w większości konkursów, ale aby jeździć, musisz kupić bilet na bransoletkę. Teraz można go kupić ze zniżką na stronie internetowej parku.

„Szeroki zapusty”w „rosyjskiej wiosce” Shuvalovka ”

Data i godzina:

16 i 17 marca o godz. 12.00

Login:

100–300 rubli

Autostrada Sankt Petersburga, 111

W Shuvalovka przez cały weekend odbędzie się autentyczna wiejska uroczystość Maslenitsa. Planują zabawiać gości jazdą konną, kucykami i sankami z jeleniem i husky. Oczekuje się również, że pokaże dzikie ptaki i tłumy animatorów w strojach z bajek i postaci z bajek. Pluszaki zostaną tu spalone cztery razy - o 14:30 i 17:30 przez dwa dni. A naleśniki na wakacje można znaleźć tylko w kilku punktach gastronomii publicznej, w różnych cenach. Bilet wstępu dla dorosłych kosztuje 300 rubli, dzieci w wieku szkolnym, studenci i emeryci stracą za 100.

Restauracje i sklepy

LavkaLavka

Data i godzina:

17 marca, 13:00

Wejście po wcześniejszym umówieniu

Bolshaya Pushkarskaya St., 10

Być może jedno z najbardziej logicznych miejsc do świętowania Ostatki na zewnątrz domu. Domowe naleśniki z nadzieniem naturalnego pochodzenia są oferowane przez przyjazną spółdzielnię rolników. Część dwóch naleśników kosztuje 100 rubli, za 250 słodkich naleśników francuskich. Do tego warto dodać nalewki i domowe piwo. Dla dzieci prezenty przygotowali przyjaciele rolników z LavkaLavka. Okrągłe tańce nie są wykluczone.

„Król”

Data i godzina:

15 marca, 20:00

Wejście po wcześniejszym umówieniu

Sadovaya St., 12

W restauracji Tsar codziennie gotują według starych rosyjskich przepisów, przy średniej cenie 3000 rubli na osobę. W piątek odbędzie się charytatywna kolacja zapusty. Naleśniki dla gości wieczoru przygotują Elena Badmaeva, Sergey Migitsko i Tatyana Bulanova. Wszystkie dochody zostaną przekazane na cele charytatywne Life Line, stworzone z myślą o poważnie chorych dzieciach. Aby wziąć udział, musisz najpierw zarezerwować stolik.

„Dwa patyki”

Data:

11-17 marca

We wszystkich restauracjach sieci

W sieci „Dwa patyki” na wakacje przyszły twórczo. Akcja „Ai, zapusty!” odbywa się we wszystkich restauracjach już od tygodnia: odwiedzającym oferowane są bezpłatne placki z technologią high-tech. Oferują zapłatę tylko za nadzienie, które zostanie zaoferowane do „przesłania” do tego naleśnika. Do wyboru jest kilkanaście prostych i złożonych dodatków. Sugeruje się, aby kwaśną śmietanę, miód, sos truskawkowy i pomarańczowy lub mleko skondensowane samodzielnie „wpompować” do naleśnika. I do tego prezentują kolejny pusty naleśnik. W menu dla Maslenicy pojawiły się bezalkoholowe sbiten żurawinowy lub sabiten na beszerowce z ziołami.

Niedzielna ginza

Data i godzina:

17 marca, 15:00

Cena:

350–800 rubli

South Road, 4, budynek 2

Maslenitsa będzie można zobaczyć na wybrzeżu Zatoki Fińskiej. W niedzielę tutaj, od 15:00, przy każdej pogodzie rozpoczną się świąteczne uroczystości na otwartej werandzie restauracji. Gościom obiecuje się herbatę z samowara, tradycyjne naleśniki i zupę rybną przyrządzoną przez szefa kuchni w ogromnym kociołku na świeżym powietrzu przed gośćmi. Ponadto program obejmuje klasyczne gry i zabawy dla dzieci i dorosłych. Koszt uczestnictwa dla dorosłych wynosi 800 rubli, a dla dzieci - 350.

„Mieszkanie nr 55”

Data:

11-17 marca

Wyspa Wasiliewska
1. linia, 36

Tradycyjnie w domowej restauracji z winami podawane są naleśniki z łososiem, naleśniki z trzema nadzieniami i torby na naleśniki z wołowiną stroganoff. Oznacza to, że niektóre dania z codziennego menu próbowano zaktualizować na święta.

Kawiarnia pod brodą

Data:

11-17 marca

Mytninskaya nab., 3

Podczas tygodnia naleśników odwiedzającym oferowane są naleśniki o różnych tradycjach i krajach. Tutaj możesz spróbować rosyjskich naleśników z mielonym mięsem lub miękkim serem i jagodami flambe, tajskim z bananem i francuską suzetą z krepy z pomarańczowym nadzieniem. Wyróżniają się między innymi azjatyckie naleśniki na woku i placki ziemniaczane gotowane na gorącym kamieniu. Tydzień zakończy wakacje dla dzieci. Wszystko jest tutaj tak samo tradycyjne: animatorzy, rysunki twarzy, malowanie naleśników i opowieści o tradycji wakacji. W przypadku dzieci udział w niedzielnej kolacji, która rozpocznie się o godzinie 14:00, będzie kosztować 1200 rubli.

Inne strony

Miejsce

„Oplot warkocze Maslenicy” w Szeremietiewskim

Data: 16 i 17 marca
Czas: 14:00 

W pałacu Szeremietiewo postanowili podzielić święto na dwie części. Najpierw spektakl muzyczny oparty na pracach Iwana Szmeleva zostanie pokazany w Białej Sali pałacu. Artyści - muzycy i etnomuzykologowie - opowiedzą, jak w różnych regionach Rosji przedstawiciele różnych narodów i wierzeń obchodzą Ostatki i Wielkanoc. Następnie akcja przeniesie się do parku Pałacu Szeremietiewo, gdzie odbędzie się tradycyjne święto Tygodnia Naleśników z naleśnikami i ciastami.

Lokalizacja:

Wejście po wcześniejszym umówieniu

Przestrzeń Kokon

Data: 17 marca
Rozpocznij: 19:30

W Kokon Space odbędzie się „Syro-Veg-Maslenitsa”. Program obejmuje kursy mistrzowskie z przygotowywania surowego jedzenia i japońskich naleśników („RAW-sushi”), spacery po szkle i „bitwy bitewne”. Naleśniki obejmują zielone koktajle i świeżo wyciśnięte soki. Wszystko to w cotygodniowej muzyce Pancake Josepha Kobzona i Lady Gagi. Ci, którzy chcą, powinni najpierw umówić się na spotkanie.

Engels Ave., 154a
Centrum handlowe „Grand Canyon”,
3 piętro

Wejście: 250-850

Kidburg

Data: 16-17 marca
Czas: 14:00-18:00

Kidburg, miasto zawodów, również obchodzi Ostatki. W miniaturowym świecie dzieci oczekują dość ambitnej rozrywki - od tradycyjnych tańców i tańców okrągłych po bitwy od ściany do ściany i zabieranie śnieżnego miasta z waty. Oprócz cygańskich wróżbitów w mieście można zobaczyć postacie z różnych bajek, a także wesołego niedźwiedzia-gracza. Na szczególną uwagę zasługują targi naleśnikowe, na których nie rozdaje się przysmaków, ale są one sprzedawane za wewnętrzną walutę miasta - „profesjonalistów”.

Zdjęcia: Maxim Listopadov, Lars Plougmann, Marina Gavrilova, Garry Knight

Obejrzyj wideo: ST PETERSBURG, RUSSIA tour: the most famous attractions Vlog 2 (Styczeń 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Rozrywka, Następny Artykuł

Dziewczyny w kulturystyce
Ludzie w mieście

Dziewczyny w kulturystyce

Dla większości sportowców odciążenie mięśni nie jest celem samym w sobie, ale środkiem do osiągnięcia wyniku. Ale nie dla kulturystów. Od miesięcy przestrzegają diety i trenują, aby pokazać się w całej okazałości na scenie, w przypadku dziewcząt - w kostiumie kąpielowym, na obcasach iz jasnym makijażem. Redaktorzy „Life wokół” rozmawiali ze sportowcami z Niżnego Nowogrodu o konkurencji, sprawiedliwości sędziów, życiu osobistym i hejterach, a także o tym, jak prawidłowo jeść i trenować, aby wygrać nagrody.
Czytaj Więcej
Pokaz tancerzy i pylon tancerzy w Irkucku
Ludzie w mieście

Pokaz tancerzy i pylon tancerzy w Irkucku

Taniec pylonowy i pokazy ze striptizem, nawet w 2019 roku, są nadal piętnowane. Czy wstydem jest tańczyć na słupie, jak publiczność reaguje na liczby z elementami erotyki i ile artystów podobnego gatunku może zarobić w Irkucku, Life zapytało łącznie trzech profesjonalnych artystów i choreografów.
Czytaj Więcej
„Schudnij!”: Irkuccy trenerzy fitness o „przebiśniegach” i szkoleniu online
Ludzie w mieście

„Schudnij!”: Irkuccy trenerzy fitness o „przebiśniegach” i szkoleniu online

Wraz z nadejściem wiosny kluby fitness wypełniają się przebiśniegami - ludźmi, którzy chcą pilnie uporządkować swoją sylwetkę. Życie wokół rozmawiało z trenerami z Irkucka o tym, jak odnoszą się do sezonowości w fitnessie, a także o trendach w 2019 roku i szaleństwie dla zdrowego stylu życia. Anastasia Shimokhina Doświadczenie trenerskie - 10 lat Wszyscy przychodzą i chcą okrągłego pięknego tyłka i płaskiego brzucha, to się nie zmienia.
Czytaj Więcej