Ciekawe

Tego wieczoru: E (rarta) Motion Pictures, film o gadającym gorylu i rozpoczęciu sprzedaży filmu „Batman Apollo”

Każdego dnia powszedniego Życie w okolicy publikuje listę wydarzeń, które możesz jeszcze złapać, jeśli jesteś wolny przez 6 lub 7 godzin, a także przypomina o głównych wydarzeniach kulturalnych sezonu i przyjemnych miejscach.

E (rarta) Filmy

 

GDZIE:
   

Muzeum Sztuki Współczesnej „Erarta”,
29 linia V.O., 2

KIEDY:
   

16:00-21:00

CENA:
   

Za darmo

W tym tygodniu w Erarta odbędzie się Festiwal Filmów Krótkometrażowych. Dziś od 4 do 7 pokaże pracę niekonkurencyjnego programu, a o 19:00 - Siergiej Jewtuszenko wygłosi wykład na temat muzyki filmowej. O 20:00 rozpocznie się pokaz prac z krótkiej listy festiwalowej oraz program muzyczny. Inne ważne wydarzenia tygodnia można znaleźć w książce Życie wokół trawienia.

Wykład na temat architektury XXI i XX wieku

 

GDZIE:
   

Państwowe Centrum Młodzieży Ermitażu, Sztab Generalny

KIEDY:
   

18:30

CENA:
   

Za darmo

Od kilku miesięcy Hermitage Youth Center działa w niedawno odnowionej głównej siedzibie. Tym razem odbędzie się wykład na temat trendów w architekturze XXI i XX wieku - technik technicznych, rozwiązań estetycznych i ich uwarunkowań społecznych.

Coco Talking Gorilla

GDZIE:
   

Księgarnia „Word Order”

KIEDY:
   

19:30

CENA:
   

Za darmo

Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda nauczyli gorylicę rozumieć około dwóch tysięcy angielskich słów, opisać jej uczucia i żartować, że jest „dobrym ptakiem i potrafi latać”. Film o cudu nauki z 1978 roku zostanie dziś pokazany w klubie kinowym „Porządek Świata”.

Rozpoczęcie sprzedaży „Batman Apollo”

GDZIE:
   

Sklepy wielobranżowe „Bookvoed”

KIEDY:
   

00:00

CENA:
   

Za darmo

W sklepach sieci książkowej Bookvoed, sprzedaż nowej książki Viktora Pelevina, Batman Apollo, rozpocznie się dziś wieczorem. Przy wyjściu z powieści Życie wokół przygotowało krótki przewodnik po swojej absurdalnie mistycznej Moskwie.

P. S.

Dzisiaj radzimy wypróbować markowe bułeczki w kawiarni-barze BGL Cafe & Market na nabrzeżu 96 Fontanka, gdzie dziś o 20:00 obejrzą film „Anthony Hall” z trylogii Woody'ego Allena w Nowym Jorku.

Obejrzyj wideo: "Chajzerowie" i "Karolaki" długo nie zapomną tego wieczoru! Ameryka Express (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

„Jesteś chory, czy co?”: Jak żyją Urale, którzy zrezygnowali z alkoholu?
Ludzie w mieście

„Jesteś chory, czy co?”: Jak żyją Urale, którzy zrezygnowali z alkoholu?

Dzisiaj alkohol jest tradycyjnym składnikiem życia, który towarzyszy zarówno radości, jak i smutkowi. Kieliszek wina podczas kolacji i kilka koktajli w piątek wieczorem są dla kogoś uważane za zwyczajne - wydaje się, że nie będzie nic oprócz przyjemnego relaksu przy niewielkiej ilości alkoholu. Ale w sierpniu 2018 r. Eksperci ONZ doszli do wniosku, że nawet najmniejsze porcje alkoholu powodują poważne szkody zdrowotne i znacznie zwiększają prawdopodobieństwo przedwczesnej śmierci z powodu chorób serca, raka i wypadków.
Czytaj Więcej
„Kim jesteśmy, gdzie, dokąd jedziemy”: Życie wokół Jekaterynburga mówi o sobie
Ludzie w mieście

„Kim jesteśmy, gdzie, dokąd jedziemy”: Życie wokół Jekaterynburga mówi o sobie

Według teorii Marshalla McLuhana świat staje się globalną wioską. W Moskwie, Nowym Jorku lub Berlinie ludzie są zjednoczeni na poziomie idei i znaczeń, a nie na podstawie geograficznej. Życie w Jekaterynburgu, dużej wiosce, podczas drugiej jesieni gromadzi ludzi o ograniczonych umysłach, opowiadających historie o obywatelach i ich projektach, ich wartościach i marzeniach.
Czytaj Więcej
Dzieci o swoich ulubionych miejscach w Moskwie
Ludzie w mieście

Dzieci o swoich ulubionych miejscach w Moskwie

Ponad półtora miliona dzieci mieszka w Moskwie, ale ich obecność w mieście jest prawie niezauważalna: nie jeżdżą transportem publicznym w dni powszednie, docierają do centrum w rzadki weekend, nie wolno im chodzić samotnie przez długi czas nawet na własnym podwórku, nie wspominając o samodzielnych spacerach dzielnica w firmie na dziedzińcu.
Czytaj Więcej
Gram w zespole coverowym
Ludzie w mieście

Gram w zespole coverowym

Jednym z założeń sukcesu firmy jest: skorzystanie z najlepszych doświadczeń, aktualizacja, udoskonalenie na swój sposób i wdrożenie. W rzeczywistości takie podejście dotyczy nie tylko firm i przedsiębiorców, ale także świata show-biznesu. Faktem jest, że dziś popularność grup osłaniających rośnie i stopniowo zastępują oryginalne grupy autorów z imprezy Olympus.
Czytaj Więcej