Rozrywka

Weekendy w mieście: Hot Chip, Tweed Run i Street Performance Festival

Festiwal

Festiwal Teatrów Ulicznych

Trzeci festiwal grup teatralnych, które nie potrzebują sceny, odbędzie się w parku na wyspie Elagin. Zgromadzą uczestników z Rosji, Holandii, Francji, Szwajcarii, Niemiec, Polski i Australii. Festiwal rozpocznie się w piątek od świątecznego karnawału i występu polskiej trupy Theatre of Dreams, aw sobotę i niedzielę odbędzie się główna część programu: ponad 60 występów w różnych częściach CPKiO. W tym roku będzie można zobaczyć pantomimę, pokazy lalek, występy taneczne i cyrkowe.

31 maja
2 czerwca

CPKiO
Za darmo

Dodaj
do kalendarza

Koncert

Chłopiec Tesli

Trzeci weekend w „New Holland” rozpocznie koncert Tesli Boy, który wystąpi z materiałem z nowego albumu The Universe Made Of Darkness. Płyta, która ma już więcej recenzji na zagranicznych stronach niż na krajowych, mieszanych synthpopach z lat 80. i technikach win-win z lat 90.

31 maja
20:00

„New Holland”
Za darmo

Dodaj
do kalendarza

Impreza

Spinna

Klub, który niedawno świętował swoją pierwszą rocznicę, zabiera na imprezę muzyka Spinna. Wielka postać w świecie muzyki hip-hop, współpracująca z Mos Defem, Talibem Kweli i Pharoahe Monchem, przyjdzie zagrać w domu, który kocha nie mniej. DJ i producent z Nowego Jorku produkuje równie udane wydawnictwa w obu kierunkach, a także organizuje regularne imprezy poświęcone Stevie Wonderowi.

31 maja
23:30

Torque
250–400 rubli

Dodaj
do kalendarza

Festiwal

Tweedowy bieg

Tradycja Tweed Run, przyjęta przez Brytyjczyków, przytula się w Petersburgu, a tegoroczni rowerzyści ubrani w angielski retrostyle będą podróżować po centrum miasta w ramach corocznego festiwalu. Z powodu upału zasady zostały złagodzone, a uczestnicy mogli ubierać się nie w tweed, ale w garnitury wykonane z lżejszych tkanin i sukienek perkalowych. Kolumna przejdzie od Placu Pałacowego do Klubu Wioślarskiego na Wyspie Krestovsky, gdzie odbędzie się angielska impreza herbaciana z koncertem Fat Boya i wyborem najbardziej eleganckich uczestników wyścigu.

1 czerwca
14:00

Plac Pałacowy
Za darmo

Dodaj
do kalendarza

Impreza

Otwieranie poddasza Lemoniada

W sezonie letnim wegańska restauracja Lemonade ponownie zmienia format, przenosząc się ze strychu na dach. Działa tu anticafe z trawnikiem, w którym będzie można przerwać pikniki, a także własna biblioteka i wiele gier planszowych. Tak jak poprzednio, smakołyki oferowane są za darmo, a wystarczy zapłacić za czas spędzony na stronie - 2,5 rubla za minutę. Instytucja, która otrzymała donicę w prezencie, otrzyma bonus licznikowy w postaci bezpłatnej godziny.

1 czerwca
14:00

Dach Lemoniady
2,5 rubla za minutę

Dodaj
do kalendarza

 

Koncert

Kwiaty w śmieciach

Na muzycznym pikniku okładkowe piosenki dla dzieci wykonają petersburscy muzycy Surtsey Sounds, Laska Omnia, Zorge, Juniper i inni. Każdy piknik otrzyma przy wejściu doniczkę z torfem z kwiatkiem i numerem. Wszyscy goście posadzą „kwiatek wejściowy” we właściwym miejscu i utworzą pojedynczy rysunek na trawniku, projektując w ten sposób terytorium na nadchodzące lato. Wszystkie zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup nowego autobusu na europejską wycieczkę uczniów cyrkowych.

1 czerwca
13:00

Uppsala Circus
500 rubli

Dodaj
do kalendarza

Festiwal

„BYOB. Zabierz swój projektor”.

BYOB to międzynarodowy ruch, którego uczestnicy organizują wystawy projekcyjne tylko na jeden wieczór. W ramach festiwalu ogłoszono program edukacyjny. 1 czerwca odbędą się wykłady i lekcje mistrzowskie prowadzone przez Vijaya Iwana Zbiegów na temat opracowywania map 3D, kurator Maria Godovannaya na temat przygotowywania prac wideo do konkursów oraz ekspert filmowy Jegor Chichkanov na temat języka znaczków filmowych. 2 czerwca odbędzie się wystawa amatorskiej sztuki wideo. Od 19:00 ekspozycja rozpocznie pracę, a o 21:00 wystąpią muzycy Re'sequence i Ima Winner.

1-2 czerwca

Tsi „Nevsky 8”
Za darmo

Dodaj
do kalendarza

Impreza

Impreza Headbusters

Męski zespół salonów fryzjerskich Headbusters świętuje nadejście lata na dziedzińcu w Tajdze. Program dla przyjaciół, klientów i po prostu chcących spędzić weekendowy wieczór na mini otwieraczu - turniej ping-ponga, zestawy DJ od Mitya + 100 i VeseLove, a także degustacja piwa.

1 czerwca
18:00

Pałąki na głowę
Za darmo

Dodaj
do kalendarza

Impreza

Otwarcie „Parasola Bar”

Projekt plaży rozpoczyna się trzecie lato z rzędu. Na brzegu Zatoki Fińskiej, w pensjonacie Dune ponownie pojawią się hamaki, leżaki i sala koncertowa. Specjalny program imprezy obejmuje rynek vintage i odzież dla lokalnych projektantów, siatkówkę plażową, grę w frisbee, petanque i występy na żywo 21 projektów muzycznych Outside, Tree Bosier oraz K * Lar i PF.

1 czerwca
15:00

„Parasol barowy”
Za darmo

Dodaj
do kalendarza

Oglądanie filmu

Noc filmu Rebeliantów

Kolejna noc dla tych, którzy wolą oglądać filmy niż spać, poświęcona była buntownikom. Tym razem za jednym zamachem można zobaczyć zdjęcie młodych francuskich komunistów z lat 70. „Coś w powietrzu”, nowy dramat młodego reżysera Xaviera Dolana „Still Laurence” o nauczycielu college'u, który postanowił zmienić płeć, oraz najnowszą pracę Bertolucciego „You and Me”, który został niedawno wydany w rosyjskiej kasie.

1 czerwca
23:00

„Ojczyzna”
600 rubli

Dodaj
do kalendarza

Festiwal

WakeRancho Baltic Cup

W ramach Festiwalu Morza Bałtyckiego w klubie jachtowym Krestovsky będą organizowane zawody i pokazy na wodzie z udziałem czołowych rosyjskich wakeboarderów. Podczas festiwalu każdy będzie mógł przetestować sprzęt wakeboardowy, a także wypożyczyć longboardy.

2 czerwca
10:00

Klub jachtowy „Krestovsky”
Za darmo

Dodaj
do kalendarza

Koncert

Gorący chip

Bardzo popularna grupa elektro-popowa ponownie przyjeżdża do Petersburga. Tym razem w ramach Ahmad Music Festival of Contemporary British Music. Zespół przyjedzie dzień po występie na festiwalu w Moskwie, gdzie będzie dzielić scenę z Alt-j i Citizens, którzy niestety nie dotrą do drugiego miasta.

2 czerwca
20:00

„A2”
1 000–3 000 rubli

Dodaj
do kalendarza

Koncert

Potomstwo

Złoty sezon amerykańskiego zespołu rockowego, kierowanego przez Dextera Hollanda, już dawno już minął, ale nie przestają nagrywać. W ubiegłym roku grupa wydała dziesiąty album Days go By, który zaprezentuje na koncercie w Petersburgu w ramach światowej trasy koncertowej. Ze sceny obiecują wykonać wszystkie główne hity, w tym PrettyFly i Dlaczego nie dostaniesz pracy?

2 czerwca
20:00

IC „Jubileusz”
1 300–3 000 rubli

Dodaj
do kalendarza

Obejrzyj wideo: Venom - Black Metal (Styczeń 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Rozrywka, Następny Artykuł

Młodzież i Rostów nad Donem w nowym filmie grupy „Dziękuję”
Premiera

Młodzież i Rostów nad Donem w nowym filmie grupy „Dziękuję”

W październiku 2017 roku moskiewska grupa Thank You wydała swój trzeci album, Forever. To siedem głośnych piosenek o tym, jak znieść kontuzję i żyć dalej, wypełnione cytatami Brodskiego, Gumilyowa, Tsoja, Muratowej, wcześniejszych prac zespołu i innych rosyjskich grup niezależnych. Historia wymagała adaptacji, ale to, podobnie jak nagranie samego albumu, zajęło nieco ponad rok.
Czytaj Więcej
Dokument „Estetyka techniczna: design na Uralu”
Premiera

Dokument „Estetyka techniczna: design na Uralu”

Sieć była gospodarzem wydania dokumentu „Estetyka techniczna: design na Uralu”. Film został opublikowany na YouTube jako wsparcie dla drugiego zdjęcia - 6 listopada w Centrum Jelcyna odbędzie się premiera „Technicznej estetyki” o szkole projektowania w Leningradzie. Life wokół Jekaterynburg publikuje pełną wersję zdjęcia z komentarzami autorów.
Czytaj Więcej