Ciekawe

Przewodnik po targu Lambada na Strelce

W niedzielę 11 sierpnia, na dziedzińcu Strelki, odbędą się drugie targi Lambada w tym sezonie. Program, jak zawsze: bazar w stylu vintage, sklepy w Moskwie, jedzenie i muzyka, ale tylko z jedną poprawką - tym razem skład uczestników urósł jeszcze bardziej. W szczególności food court osiągnął fenomenalne rozmiary - 30 istniejących kawiarni, które dopiero zaczynają, będą gotować w curry z czerwonej niedzieli października, burgery, falafel z hummusem w picie, klopsiki, durum-durum, kawę i wiele innych.

Elena Kamay

założyciel Lambada Market

„Nie trzeba dodawać, że rynek rozwijał się wiele razy w ciągu czterech lat swojego istnienia. Za każdym razem musimy odmówić wielu projektom, które wysyłają wnioski zbyt późno. Niemniej jednak pracujemy z poczuciem, że najlepszy rynek jest przed nami. Tym razem połączyliśmy siły najlepsza i najciekawsza rzecz, która wydarzyła się tego lata. Ogółem 150 uczestników - to naprawdę dużo. I jest tylko coraz więcej chętnych ludzi. W końcu Lambada Market jest idealną platformą startową dla małych firm.

O nowych interesujących interakcjach tym razem będziemy mieć projekt „Czego chce Moskwa”. Na ich terenie będzie można pozostawić pomysł na rozwój i ulepszenie Moskwy w zamian za pyszne desery przygotowane przez kierownika projektu PR Alinę Kotlyachkova. ”

Muzyka

12:00−14:00

Sasha Grishin

14:00−16:00

Pavel the Terrible

16:00−18:00

Timur Omar

18:00−19:00

Sasha Lipsky

19:00

Poko Cox (specjalny koncert)

Sonya Tarasova

Koordynator programu muzycznego
„Lambada Market”

„W czasach starożytnych grałem w Lambadzie. Potem było to rzadkie wydarzenie, na które chciałem się specjalnie przygotować, znaleźć piosenki ze słowem„ pieniądze ”, niektóre melodie perskie itd. Od tego czasu rynek się odwrócił, stał się To potężna i niezwyciężona moc, populacja wzrosła, popyt na rozrywkę wzrósł. Podczas nadchodzącej uroczystości moskiewscy DJ-e w osobie Timura Omara, Sashy Grishin, Pavela Groźnego i Sashy Lipsky nagrywają swoje ulubione nagrania wszystkich gatunków. Nie ma żadnych ograniczeń, to dzień relaksu lenistwo dla ciała i duszy.

Oprócz występów DJ-a, Lena Kamai i ja postanowiliśmy uzupełnić hałaśliwy bazar liczbą amatorskich występów utalentowanych i wyjątkowych muzyków. Księciem tego wieczoru jest Kostya Pokhvalin (alias Poko Cox). Zaśpiewa gitarowe piosenki z lat 30. i 40. na gitarze, tylko to jest tajemnica ”.

Rynek

ANNA SZARUNOVA

koordynator uczestników rynku Lambada

„Chcemy wprowadzić nowe podejście do takich wydarzeń w mieście. Ponieważ jakość projektów rośnie za każdym razem, chcemy, aby odwiedzający rynek zrozumieli, że możesz do nas przyjść, spędzić z nami pół dnia w spokojnym poszukiwaniu pięknych rzeczy i pięknych pomysłów, dobrze zjeść, zatańcz, poznaj przyjaciół, poznaj grupę ciekawych ludzi i po prostu ciesz się miastem w dniu wolnym.

Tym razem wielu powiedziało nam, że specjalnie zabrali bilety na wakacje w taki sposób, aby dostać się do Lambady. Właśnie dlatego realizujemy projekt: aby całe miasto chciało wpaść i zrozumieć, że Moskwa ciągle się zmienia na lepsze ”.

Lambada Market to klasyczny bazar, nowoczesny pchli targ w mieście. Oznacza to, że uczestnicy przynoszą swoje rzeczy i sprzedają gościom. Każdy może wziąć udział w sprzedaży - na szynach uczestników, w tym w sklepach, salonach, kawiarniach, restauracjach i po prostu osobom prywatnym, łatwo znaleźć zarówno vintage z drugiej ręki, jak i vintage z Europy, prawie nowe przedmioty z najnowszych kolekcji mody, antyków, przedmiotów życie codzienne, meble, instrumenty muzyczne, winyl, książki i komiksy.

Uczestnicy rynku - około 120 sklepów, projektantów, osoby prywatne z Moskwy, Petersburga, Rostowa, Kijowa i Rygi.


Pomimo tego, że początkowo Lambada była zasadniczo pchlim targiem, na nadchodzącym rynku znajdziesz słynne moskiewskie sklepy: butik Click z podstawowymi francuskimi dzianinami i dobrym wyborem rosyjskich projektantów; Monoroom, wkrótce otwierający nową siedzibę w Stoleshnikovie, z niedrogimi rzeczami do odzieży domowej, dziecięcej i damskiej z Azji; Feelosophy, mała pół sekundy, w której w połączeniu z sukienkami vintage w dużym kwiatku, można znaleźć akcesoria młodych marek z całego kraju. Niektóre rosyjskie marki zaprezentują się na własną rękę, na przykład ButterMilk Muscovites, których lekkie kurtki i płaszcze przeciwdeszczowe są już sprzedawane w sklepie Twins Shop w Solyance oraz Osome2some Petersburgers, który niedawno otworzył sklep w Moskwie.

Oldich dołączy do ogromnej listy małych sklepów vintage, które nie tylko przyniosą nowe przedmioty z Paryża i Berlina, ale także zrobią na nich rabaty od 30% do 50%, czego wcześniej nie obserwowano w sklepie. Goście powinni zwrócić uwagę na petersburski sklep Hopeshop z wyborem nieco naiwnych dziewczęcych sukienek w stylu lat 60., od akcesoriów po skórzane przedmioty Kokosina, czapki i torby ze sklepu Hodushi, najnowszego rocznika w mieście.

Chociaż tradycyjnie na rynku będzie więcej projektantów i sprzedawców odzieży niż reszta, nie zapominaj, że pojawią się tu sklepy z książkami, płytami, meblami, notatnikami, pokrowcami na iPhone'a, akcesoriami rowerowymi i innymi przyjemnymi i przydatnymi drobiazgami. Większość sklepów ma witryny lub strony w sieciach społecznościowych, więc możesz wybrać kilka miejsc z najbardziej odpowiednimi rzeczami, ponieważ jest mało prawdopodobne, aby obejść wszystkich, biorąc pod uwagę czas na jedzenie i taniec.

Niektóre sklepy

Prywatne słońce

Atemporel

Sklep ze słodyczami

Musthavedesign

Zamieszanie

Hopeshop

Jupon-pantalon

Mały dzielny sklep

Anna Serg

Espadryle

Wolność

Sklep Wende

Le bunny bleu

Sukienka Oldich

„Piechurzy”

Maślanka

Niedziela rano

Mar-mar

Magia czarnego światła

Notnude

Miejsce ludzi

Święty retro

Trendmix

Vintage torby

Kokosina

Gosha orekhov

Tajga

Klyatva

Sam H Snyder

Konfitura Couture

Metafora

Efemerydy

Więcej niż rzeczy

Doma teatr

Bling blings

Na zawsze

Sąd żywności

Sąd gastronomiczny na ostatniej Lambadzie, który odbył się nieco ponad miesiąc temu na dziedzińcu Strelki, nazwał Życie wokół „najwybitniejszego w historii targów”. Wygląda więc na to, że tym razem będzie jeszcze lepszy i większy. Oczywiście tak potężny rozwój wiąże się z ogólnym ruchem na ulicznym rynku żywności w Moskwie, który napędzany jest również przez nieprofesjonalnych szefów kuchni i restauratorów uczestniczących np. W Day Restaurant lub City Food Market. W rezultacie okazuje się, że prawie ci sami uczestnicy kursują z jednej platformy na drugą, i to na korzyść wszystkich.

W najbliższą niedzielę w hali gastronomicznej „Lambada” będzie 30 tymczasowych kawiarni, z których wiele jest już znanych zwiedzającym targi. „Kurki”, podobnie jak ostatnio, przyniosą konstruktora kuskusu (do podstawy można dodać kilkanaście wypełnień); Nadchodzą kraby - jedzenie, które obejmuje kraba kamczackiego; Mama - ryby z frytkami, frytki i niektóre nowe potrawy, o których jeszcze nie mówi się; ostatnio zmienione menu Mr. Laflafel będzie gotował burgery falafel (mamy nadzieję, że stały się jadalne), napoje bezalkoholowe i frytki; Williamsburg i Ferma w domu i The Burger Brothers - burgery; Curry Me! - kilka rodzajów curry; Durum Durum - to już standardowe dyurum-dyurum; Hummus - falafel z hummusem w picie. Pojawią się zupełnie nowi uczestnicy, na przykład „ACDC w Tbilisi” - kawiarnia z ulicznym jedzeniem w stylu gruzińskim. W ich menu są kanapki Satsivi z kurczakiem i Gogi-Burger z wołowiną marynowaną w Suneli Hop, Red Basil, Suluguni, Pomidor i Adjika. Projekt został wymyślony przez Petersburga z gruzińskimi korzeniami Vitaliy, Williamsburg Studio pomaga mu zrealizować ten pomysł.

Kawa przyniesie kawę z najlepszych w Moskwie - Les i spółdzielni „Black”. Barista Les zaparzy kawę w ekspresie do kawy „Black” - kawa wolna: w Kemex, aeropress i Hario V60. Trzeci uczestnik - P'Artisan, palarnia w Elektrozavod, która do jesieni planuje nabyć własną kawiarnię - przygotuje również cappuccino, espresso i tak dalej.

Wszyscy uczestnicy sądu żywnościowego

Tajne tapas
Bar

Domowa lemoniada

Spółdzielnia „Czarna”

Wołodia Kowanowski

Partisan Сoffee

Pan Laflafel

Drewno miodowe

Onigiri człowiek

Cafe „Dial”

Duchowa Ziemniak

Williamsburg i Ferma w domu

„Pies
z jeleniem ”

Hummus

Mama

Nadchodzą kraby

„Kurki”

Pasek Vega

Bracia burgerów

Durum durum

„Jemy stojąc”

Hoddock

Curry mnie

Laboratorium

Lawendy zwilża

Kawiarnia Les

„Fruit from Mary”

„ACDC w Tbilisi”

„Walker”

„My Big Greek Falafel”

Firma z klopsikami

Targ Lambada

Dziedziniec Instytutu Mediów, Architektury i Projektowania Strelka
Czas: 12: 00-20: 00, 11 sierpnia

Zdjęcia: Ivan Gushchin
Tekst: Anna Maslovskaya, Vika Lobanova

Obejrzyj wideo: Zespół muzyczny B+4 Zwierzyn - Strzelce Kraj - Gorzów Wlkp. (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

Ilya Artemyev: „Nie jesteśmy urzędnikami, ale wiemy, jak z nimi współpracować”
Wywiad

Ilya Artemyev: „Nie jesteśmy urzędnikami, ale wiemy, jak z nimi współpracować”

Jesienią ubiegłego roku w Irkucku powstało Centrum Rozwoju i Wspierania Przedsiębiorczości. W przeciwieństwie do większości struktur o tej orientacji, ustanowionych przez władze regionalne i miejskie w całym kraju i działających w oparciu o fundusze budżetowe, CRPP w Irkucku jest niezależną organizacją non-profit, która współpracuje zarówno z administracją miasta, jak i innymi ośrodkami i funduszami wsparcia biznesu.
Czytaj Więcej
„Moskwa jest niebezpieczna, aby pozostać miastem bez przemysłu”: Maxim Reshetnikov - o gospodarce stolicy
Wywiad

„Moskwa jest niebezpieczna, aby pozostać miastem bez przemysłu”: Maxim Reshetnikov - o gospodarce stolicy

W ostatnich latach budżet Moskwy wcale nie rósł - wpływają na to nowe zasady płatności podatków dla spółek naftowych, które teraz trafiają nie tylko do stolicy. Moskwa stara się znaleźć brakujące pieniądze od lokalnych przedsiębiorców: wprowadza opłaty handlowe, weryfikuje umowy najmu lokali i sprzedaje aktywa niezwiązane z podstawową działalnością.
Czytaj Więcej
Finalista serialu „Piosenki” w TNT Maxim Freedom: „Masz czołg, a teraz musisz nim zarządzać”
Wywiad

Finalista serialu „Piosenki” w TNT Maxim Freedom: „Masz czołg, a teraz musisz nim zarządzać”

Nakhodka, sierpień 2015 r. Wszyscy świętują Dzień Miasta, na którym przyjechali uczestnicy międzynarodowego festiwalu muzycznego V-ROX. Wśród nich jest grupa SvoboDA z Władywostoku. Jej lider, 24-letni Maxim Anisimov, pali blisko sceny i podpisuje autografy dla nastolatków. Pisze muzykę i teksty dla grupy, nadal pracuje jako specjalista w dziale spraw młodzieży i jest sceptyczny wobec swojej edukacji jako ekonomisty.
Czytaj Więcej
Eugene Dyomin, SPLAT: „Ważne jest, aby pamiętać znaczenie tego, co robisz”
Wywiad

Eugene Dyomin, SPLAT: „Ważne jest, aby pamiętać znaczenie tego, co robisz”

Evgeny Dyomin jest tym samym dyrektorem SPLAT, który od 15 lat pisze listy o życiu do nabywców past do zębów. Obecnie pracuje dla niego 700 osób, a pasty z wiadomościami są sprzedawane w trzech tuzinach krajów. Upadek rubla zmusił firmę do ponownego rozważenia kosztów i zwrócenia większej uwagi na rynki zagraniczne, na których produkt z Rosji stał się bardziej atrakcyjny po cenie.
Czytaj Więcej