Ciekawe

W mieście odbędzie się festiwal filmów miejskich

Festiwal kina miejskiego zostanie przywieziony do Petersburga. Odbędzie się on w dniach 6-7 grudnia w Tajdze, program obejmuje cztery filmy o poprawie życia we współczesnych miastach i ich obszarach.

Festiwal odbywa się w ramach Moskiewskiego Forum Urbanistycznego. Już drugi rok z rzędu organizatorzy Beat Film Festival wybierają filmy. Film o zespole weneckim opowiada o problemach mieszkańców Wenecji, zagubionych wśród ogromnej liczby turystów, My Brooklyn to historia Amerykanki, która w latach 80. przeprowadziła się do dysfunkcyjnego obszaru, który w jej oczach przekształcił się w artystyczne miejsce, TINY - film o międzynarodowym ruchu dla kompaktowe budynki mieszkalne. W programie znalazł się także film o teoriach Jana Gale'a i transformacji dużych miast.

Kirill Sorokin

dyrektor programowy

Ten program jest To nie pierwszy festiwalowy projekt na terenie filmu dokumentalnego o studiach urbanistycznych. W ubiegłym roku w Muzeum Politechnicznym w Moskwie gościliśmy rosyjską premierę Urbanized i sprowadziliśmy ją przez reżysera Gary'ego Hustwitha, autora tak zwanej trylogii projektowej, która obejmuje także Helveticę i Objectified. W tym roku program obejmował cztery filmy, z których każdy został w jakiś sposób nagrodzony nagrodami międzynarodowych festiwali filmowych.

Harmonogram dostaw

7 grudnia, 19:00

„TINY: historia kompaktowego życia”

TINY: A Story about Living Small (Stany Zjednoczone, 2013, 66 min.)

7 grudnia, 20:15

„Mój Brooklyn”

Mu Brooklyn (Stany Zjednoczone, 2012, 85 min.)

8 grudnia, 18:00

„Zespół wenecki”

Syndrom Wenecki (Niemcy, Austria, Włochy, 2012, 80 min.)

8 grudnia, 20:00

„Ludzka skala”

The Human Scale (Dania, 2012, 77 min.)

Space „Taiga”

Nabrzeże pałacowe.20

Oficjalna strona internetowa

Wejście na pokazy - 250 rubli

 

Zdjęcie: Jurij Cziczkow

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

Przewodnik po restauracji w drugim dniu: kawiarnia z niezwykłym menu
Jedzenie

Przewodnik po restauracji w drugim dniu: kawiarnia z niezwykłym menu

W tę niedzielę 18 sierpnia w Petersburgu po raz drugi odbędzie się „Dzień Restauracji” - gastronomiczne święto, w którym amatorzy kulinarnych mężczyzn z całego świata otwierają jednodniowe restauracje. Już około 180 uczestników zarejestrowało się na stronie i najprawdopodobniej zostaną do nich dodani nowi. Dla restauratorów przygotowaliśmy już szczegółowe instrukcje z przydatnymi zaleceniami.
Czytaj Więcej
Szybko: 4 nowe fast foody w Moskwie
Jedzenie

Szybko: 4 nowe fast foody w Moskwie

HUDSON DELI BURGERY I KANAPKI W UNII Z BORCHEM I KOTŁAMI Hudson Deli otworzył czterech przyjaciół z dzieciństwa, z których każdy miał własną firmę, w tym restaurację, ale którzy po raz pierwszy stworzyli projekt: David Berkovich, Felix Berman, Julian Zinshtein i Matvey Livshits. Spędzili dużo czasu w Ameryce i Europie, co skłoniło firmę do zrobienia miejsca w Rosji ze znanym fast foodem - kanapkami i burgerami.
Czytaj Więcej
Menu sezonowe: Dania z kurkami w restauracjach w Petersburgu
Jedzenie

Menu sezonowe: Dania z kurkami w restauracjach w Petersburgu

Perlotto z kurczakiem w serze i sosem kurkowym w James Cook Waga: 320 gr. Cena: 360 rub. ANNA ANISIMOVA PR Dyrektor sieci James Cook Pubs Network W tym roku postanowiliśmy zrobić perlotto * kurki * z filetem z kurczaka zapiekanym w serze. W perlotto wszystko odbywa się w taki sam sposób jak w risotto, zamiast ryżu stosuje się tylko jęczmień perłowy.
Czytaj Więcej
LavkaLavka będzie organizować mikro-rynki na Kursku w każdą niedzielę
Jedzenie

LavkaLavka będzie organizować mikro-rynki na Kursku w każdą niedzielę

Rolno-gastronomiczny projekt „LavkaLavka” będzie teraz co tydzień organizował „Farmer Sunday” w rezydencji na Armie. Wszystkie produkty można próbować i kupować od dziesiątej rano do drugiej po południu. Ponadto za każdym razem będzie gospodarzem gościnna opowieść kulinarna. Rolnik nie tylko zaprezentuje swój produkt, ale także przygotuje coś z niego, ponieważ na przykład Dmitrij Klimow przygotował swoje perliczki na rożnie.
Czytaj Więcej