Rozrywka

Wydarzenia tygodnia: Patrick Wolfe i Ghostpoet, „French Cinema Today”, retrospektywa Ruth Orkin

KONCERTY


Mleko kluboweSergey Makeev, 9Czwartek, 8 grudnia, godz. 20.001500-3000 rub.

PATRICK WILK

Brytyjski androgyn, następca Bowiego lub Almonda, ponownie przybywa do Moskwy - formalnie z nowymi piosenkami. W rzeczywistości Wolfe chce nie tylko słyszeć, ale także widzieć za każdym razem: po raz pierwszy pojawił się tutaj jako czcigodny dziecięcy cud w krótkich spodenkach, ostatni raz pojawił się na scenie w piórach i białej peruce, z której był jeden krok do Lady Gagi. Na scenie Milka pokaże, co mu się przydarzyło w ciągu ostatnich kilku lat.


Klub „16 ton”Presnensky Val, 6, budynek 19 grudnia, piątek, 23:55500–600 rub.

Ghostpoet

Uroczy 28-letni londyńczyk Obaro Ejimive, inteligentny kardigan, który wykonuje melancholijny hip-hop, wszedł do nowego artysty The Guardian, kierując się nieco ponad rok temu. Dowcipny obserwator natychmiast nazwał go Dizzy Raskal na uspokajaczach lub na wpół śpiących Ulic, co jest ogólnie prawdziwe i znajduje odzwierciedlenie nawet w tytule jego projektu. Ghostpoet ma szczęście zaprezentować swój pierwszy album Muscovites, który został nominowany w tym roku do Nagrody Mercury.

Występy


DanceInversion na scenie RAMTPlac Teatralny, 26-7 grudnia, 19:00500-1500 rub.

MINUS 2 I ALEXANDRPLATZ W DANCEINVERSION

W ramach długoletniego festiwalu tańca współczesnego DanceInversion do Moskwy przywieziono dwa wybitne polskie przedstawienia. Polski Teatr Tańca, założony w 1973 r. W Poznaniu, pomimo rejestracji wojewódzkiej, pracuje w czołówce współczesnej choreografii z takimi gwiazdorskimi reżyserami, jak Mats Ek i Ohad Nakharin. „Alexanderplatz” interesuje się przede wszystkim tematem podzielonego Berlina, „Minus 2” - produkcją tego samego Nakharina, jednego z najlepszych choreografów naszych czasów, stojącego na równi z Jiri Kilianem i Nacho Duato.

WYSTAWY


Centrum Fotografii Bracia LumiereBolotnaya nab., 3, s. 18 grudnia 2011 r. - 29 stycznia 2012 r250 rub

RUT ORKIN. RETROSPEKTYWNA

Po raz pierwszy w Rosji prace słynnego amerykańskiego fotografa Ruth Orkina są pokazywane w Lumiere Brothers Center for Photography. Córka niemej aktorki filmowej, która dorastała w Hollywood, złapała gwiazdy w kadrze, nakręciła z mężem dwa filmy pełnometrażowe i była nominowana do Oscara. Ale zasłynęła nie ze swoich związków z kinem, ale ze swoich wybitnych historii fotograficznych dla magazynów Life and Look o życiu Nowego Jorku w połowie XX wieku oraz uroczej serii o przygodach Amerykanina we Włoszech.


Galeria RuArts1st Zachatievsky Lane, 108-11 grudniaWstęp wolny

WENCAN PEREZ. „Z VLADIVOSTOKU DO PARYŻU”

Przystojny Vincent Perez, zdobywca nagrody Cesar, której partnerami ekranowymi byli Catherine Deneuve, Sophie Marceau i Emmanuelle Beart, został zastrzelony nie tylko przez Europejczyków (w tym Antonioniego), ale także przez Pavla Lungina więcej niż raz w Rosji - i jako gwiazda filmowa i jak fotograf. Tym razem Perez przybywa, aby zaprezentować swój nowy film wraz z żoną, reżyserem Karin Silla, w ramach tygodnia kina francuskiego, a jednocześnie pokaże serię zdjęć „Od Władywostoku do Paryża” z portretami gwiazd Carli Bruni i Jean-Paula Gaultiera dla Olega Tabakova.

KINO


Kino „35 mm”Pokrovka, 47/247-9 grudnia250–400 rub.

„KINO FRANCUSKIE DZISIAJ”

Silny program nowych francuskich filmów zaczyna się od „35 mm”. Głównymi wydarzeniami miniw festiwalu są „Czarna Wenus” Abdelatifa Keshisha i „Nietykalni” Oliviera Marshalla, niesamowitego autora „Embankment Orfevr”, byłego policjanta, który przez całe życie fascynował się detektywami i dramaturgią. Ponadto pokażą skandaliczne „Tłumaczenie z amerykańskiego” Jeana-Marca Barra o pięknych nastoletnich zboczeńcach, „My Little Princess” z Huppertem - debiutem reżyserskim Evy Ionescu, która wystąpiła w Playboyu i Polansky w wieku 11 lat. A także „Finish Line” Regisa Varniera i debiut Karin Silla „Inaudible Touch”.


Kino „Knot”9 grudnia, piątek, 17:00, 20:00Frunzenskaya nab., 12150-450 rub.

„DOM NA KRAWĘDZI PARKU” I „DUCH ŚMIERCI” RUGGERO DEODATO

Włoski czarodziej horroru, Ruggiero Deodato, autor słynnego Piekła kanibali, pseudo dokumentalnego koszmaru, który zdobył tytuł jednego z najstraszniejszych filmów w historii kina, zostaje przeniesiony do odnowionego i odkrytego Knota. W „Match” reżyser osobiście zaprezentuje swoje dwa klasyczne dzieła - „House on the Edge of the Park” w 1980 roku o przygodach maniaka i jego upośledzonego umysłowo przyjaciela na imprezie oraz „The Phantom of Death” w 1988 roku z Michaelem Yorkiem o szybko starzejącym się pianiście.


Rodnya Studio on ArtplayLower Syromyatnicheskaya, 10, s. 76 grudnia, wtorek, 21:00Wstęp wolny

„DZIAŁAJĄCE OBSERWACJE” JIN SAXA

W ramach serii 70 lat amerykańskiej komedii klub filmowy Rodnyi pokazuje jeden z najbardziej poruszających i zabawnych filmów o męskiej przyjaźni, Strange Couple, autorstwa Gene'a Sachsa z komicznym duetem Jackiem Lemmonem i Walterem Mattau w rolach głównych. Filmowa adaptacja błyskotliwej sztuki o nowojorczykach w średnim wieku: zaopiekowany przyjacielem porzuconym przez żonę (Lemmon) zahartowany kawaler Oscar (Mattau) szybko rozumie, co to znaczy być małżeństwem.

Obejrzyj wideo: 10 najciekawszych newsów tygodnia 27082017 (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Rozrywka, Następny Artykuł

Zmień pozycję w ciągu dnia roboczego
Dobry nawyk

Zmień pozycję w ciągu dnia roboczego

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. W nowym wydaniu rozumiemy niebezpieczeństwo siedzącej pracy i dlaczego potrzebne są miękkie pufy i wysokie stoły. Inżynier Ruslan Mamaev DevOps, Skyeng Prawie 100% mojej codziennej pracy wykonuję na komputerze.
Czytaj Więcej
Ładuj gadżety poprawnie
Dobry nawyk

Ładuj gadżety poprawnie

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Dzisiaj - o tym, jak prawidłowo ładować gadżety: smartfony, tablety, laptopy, zegarki i słuchawki - aby przedłużyć ich żywotność i nie zabić baterii przed czasem. Vlad Filatov, dziennikarz high-tech, bloger wideo Mam kilka rodzajów urządzeń, które ładuję każdego dnia: inteligentne zegarki, tablety, laptopy i słuchawki bezprzewodowe.
Czytaj Więcej
Noś wymienne buty w pracy
Dobry nawyk

Noś wymienne buty w pracy

Po przedłużającym się indyjskim lecie do miasta przyszło zimno, ale najgorsze jeszcze przed nami. Śnieg, odczynniki, odchody i inne (przerażające, aby pomyśleć, co jeszcze) brud zabieramy ze sobą do domu, na uniwersytet, do pracy, a następnie nosimy przez cały dzień w pokoju. Coś wchłania się w dywan, a coś pozostawia nieprzyjemne ślady na płytce, powodując niezadowolenie personelu sprzątającego.
Czytaj Więcej
Przechowuj przedmioty według kategorii
Dobry nawyk

Przechowuj przedmioty według kategorii

Życie wokół mówi o prostych czynnościach, które czynią życie lepszym. Dzisiaj porozmawiamy o przechowywaniu rzeczy według kategorii (a nie według strefy, jak wielu jest przyzwyczajonych) - jakie są zalety i jak to zorganizować. Irina Tsyplenkova konsultant ds. Sprzątania, organizator przestrzeni, założyciel projektu „Pełne zamówienie” Jakie są zalety przechowywania według kategorii?
Czytaj Więcej