Rozrywka

Wydarzenia tygodnia: „Arch Moscow”, koncert Marilyn Manson, projektant podbotnika na „Butelce”


Cyfrowy październik21 maja, poniedziałek, 20:00Wstęp jest bezpłatny, z zastrzeżeniem wcześniejszej rejestracji.

Dodaj do kalendarza

Anthony Garrett Lisi „Wyjątkowo prosta teoria wszystkiego”

Amerykański fizyk teoretyczny Anthony Garrett Lisi można nazwać jednym z najbardziej nietypowych przedstawicieli nauki ścisłej: nie należy do żadnego z instytutów, mieszka na wyspie Maui, wyjaśnia fizykę na przykładzie koralowców i przejażdżek surfingowych w wolnym czasie. Został uwielbiony przez szczególne sformułowanie zunifikowanej teorii pola, której wcześniej nie przekazano żadnemu z naukowców. Rozwój, o którym będzie mówił, został nazwany „Teorią E8” i stał się podstawą jego książki „Wyjątkowo prosta teoria wszystkiego”.


CPKiO im. Gorki19-25 majaHarmonogram wydarzeń w przewodniku po festiwalu.

Dodaj do kalendarza

Zielony Tydzień w Parku Gorkiego

Zielony Tydzień trwa w Parku Gorkiego, który rozpoczął się w zeszły weekend. To festiwal, którego celem jest zachęcenie ludzi do zwracania większej uwagi na swoje zdrowie i przyrodę. Codziennie w parku odbywają się bezpłatne zajęcia jogi na świeżym powietrzu, pokazy filmów dokumentalnych na tematy związane z ochroną środowiska, lekcje gotowania, koncerty i zajęcia edukacyjne dla dzieci.


„35 mm”24-27 majaWstęp jest bezpłatny: bilet można uzyskać, przekazując 1 kg makulatury na placu przed kinem.

Dodaj do kalendarza

Festiwal H20 w „35 mm”

Od czwartku do niedzieli w kinie 35 mm odbędzie się trzeci festiwal filmów ekologicznych H2O. Zostanie pokazanych kilka filmów - zwycięzcy międzynarodowych festiwali, którzy mówią o poszukiwaniu alternatywnych paliw, energii wiatrowej oraz produkcji i wykorzystaniu ropy i gazu. W programie znalazł się także film „Escaping Ice” o zmianach klimatu, nakręcony przez fotografa National Geographic Jamesa Baloga i nagrodzony za najlepsze zdjęcia na festiwalu Sundance.


CHA25-29 majaWstęp jest bezpłatny z biletem elektronicznym.

Dodaj do kalendarza

„Arch Moscow 2012”

Tradycyjne „Arch Moscow” w tym roku stanie się częścią III Moskiewskiego Biennale Architektury. Kuratorem wystawy jest Bart Goldhorn, holenderski architekt i wydawca, który pracuje w Rosji od ponad dziesięciu lat. Zaproponował główny temat tego roku - „Tożsamość”. Ponad 40 wystaw i wydarzeń w Centralnym Domu Artystów Artplay na Strelce w Muzeum Szczusewa przedstawi projekty zielonych budynków, przebudowę i ochronę zabytków, rozwój infrastruktury miejskiej i produkcję mebli.


Muzeum Sztuki Multimedialnej16 maja - 24 czerwca50–300 rubli

Dodaj do kalendarza

„Szachy. XX wiek”

Wystawa w Multimedialnym Muzeum Sztuki poświęcona jest Mistrzostwom Świata w Szachy w Moskwie. Na wystawie zaprezentowanych zostanie ponad 100 zdjęć legendarnych gier z udziałem Garry'ego Kasparowa, Michaiła Tal i Aleksieja Aleksiena, plakaty turniejowe i starożytne szachy. W ramach wystawy w kinie muzeum zostaną pokazane dwa filmy fabularne - komedia „Chess Fever” (1925) i dramat sportowy „Grandmaster” (1972), w którym jedną z ról grał słynny radziecki szachista Viktor Korchnoi.


Arena Moskwa26 maja, 20:004 000–16 000 rubli

Dodaj do kalendarza

Koncert Marilyn Manson

43-letni Manson nie traci odwagi i raz na rok lub dwa z pewnością przyjedzie do Rosji z koncertem. Ostatni, siódmy album studyjny Marilyn ukazał się dwa lata temu i został przyjęty przez krytyków dość niejednoznacznie. Oczywiście wykonawca został przede wszystkim oskarżony o wykorzystanie wszystkich swoich starych pomysłów. Jednak jeśli chodzi o koncerty Mansona, debata jest znacznie mniejsza.


Butelka26 maja, sobota, 12: 00-20: 00350 rubli

Dodaj do kalendarza

Zaprojektuj Subbotnik na „Butelce”

W weekend „Flacon” gości trzeci doroczny „Design Subbotnik”. Organizatorzy planują jak najbardziej zazielenić terytorium, stworzyć przestrzeń rekreacyjną ze starych zabytkowych mebli i założyć własny ogród. Program rozrywkowy czeka na tych, którzy przybędą wesprzeć wydarzenie i ciężko pracować: kursy mistrzowskie dla ojców i dzieci, pokazy eko-filmów, występy teatralne, rynek designu magazynu Seasons i model eko-miasta Volkswagena. I jak zwykle w „Butelce” w ciepłym sezonie na dziedzińcu będzie basen i boisko do siatkówki, odbędą się zajęcia jogi.

Obejrzyj wideo: 10 najciekawszych newsów tygodnia 27082017 (Luty 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Rozrywka, Następny Artykuł

W ogrodzie imienia Baumana otwarto kawiarnię z grecką kuchnią Sito
Ciekawe

W ogrodzie imienia Baumana otwarto kawiarnię z grecką kuchnią Sito

W Bauman Garden otwarto kawiarnię z grecką kuchnią projektu Sito. O tym życiu opowiadano w służbie prasowej ogrodu. Kawiarnia mieści się w dwupiętrowym budynku. Na pierwszym piętrze znajduje się kilka miejsc ze stolikami, a na drugim zorganizowano letni taras, który może pomieścić do 40 osób. Głównym daniem w menu jest grecki chaczapuri o nazwie Peinerli.
Czytaj Więcej
Nowa lokalizacja: restauracja Schengen
Ciekawe

Nowa lokalizacja: restauracja Schengen

Mała restauracja Schengen na Kirochnej to wspólny projekt współwłaściciela Terminal Bar Pavel Steinluht i jego przyjaciela Daniila Berezowskiego, który pracuje we własnej agencji reklamowej. Dawno temu wpadli na pomysł otwarcia lokalu gastronomicznego i zaczęli wdrażać go z całą powagą: tylko żeby znaleźć szefa kuchni, musieliśmy przeprowadzić wywiad z 20 osobami.
Czytaj Więcej
Wakacyjne „Jedzenie”: Restauracje i kawiarnie
Ciekawe

Wakacyjne „Jedzenie”: Restauracje i kawiarnie

W najbliższą sobotę w Moskwie po raz trzeci odbędzie się festiwal gastronomiczny magazynu „Poster-Food” - święto „Food”. Oprócz głównej restauracji, w tym roku miejski rynek żywności i strefa kuchni narodowej będą działać w Parku Gorkiego od południa do dziesiątej wieczorem. Tematem przewodnim festiwalu jest street food.
Czytaj Więcej
Na linii Grivtsov otworzył kawiarnię-bar „Somewhere”
Ciekawe

Na linii Grivtsov otworzył kawiarnię-bar „Somewhere”

Na linii Grivtsov uruchomiono kawiarnię „Somewhere” - pierwszą instytucję zespołu przyjaciół, zbudowaną od podstaw i samodzielnie. Kuchnią kierował szef kuchni Kirill Safonov, znany ze współpracy z Tesla Bar i Tartin. Podczas gdy w „Somewhere” obowiązuje wersja testowa menu, ale połowa naczyń z niego na pewno zostanie na stałe.
Czytaj Więcej