Ciekawe

Wydarzenia tygodnia: Otwarcie lodowiska w Parku Gorkiego, festiwal kina japońskiego i Parov Stelar

 
Wystawa

Sztuka współczesna Kazachstanu

Projekt Marata Gelmana przedstawi prace dziesięciu współczesnych artystów kazachskich. Wystawa ma na celu zniszczenie stereotypowej idei sztuki Kazachstanu jako kontynuacji tradycji sztuki nomadów. W tkanych obrazach, rzeźbach i instalacjach przestrzennych autorzy wypowiadają się na tematy masowej komunikacji, islamizacji Azji Środkowej, sytuacji kobiet i zagrożenia wojną domową.

 

13 listopada
12 grudnia

Winiarnia

Za darmo

Dodaj
do kalendarza

 
Festiwal

Festiwal Filmów Japońskich

Festiwal pokaże osiem świeżych filmów japońskich reżyserów. Główne tematy są tradycyjne w kinie Krainy Wschodzącego Słońca: wypełnianie obowiązków rodzinnych, powściągliwość kobiety orientalnej, narodowa sztuka kaligrafii i sztuki walki. Festiwal otworzy jeden z niewielu historycznych obrazów programu „Po sezonie kwiatów” o młodym wojowniku cierpiącym z powodu nieszczęśliwej miłości.

 

14-20 listopada

„35 mm”

250-350 rubli

Dodaj
do kalendarza

 
Wykład

Julius Popp

Artysta, szczególnie pamiętany przez wszystkich za instalację, usuwający napisy z wody podczas ostatnich igrzysk olimpijskich w Londynie, przybywa z wykładem w Moskwie. Spotkanie z Juliusem Poppem w Artplay będzie ostatnim wydarzeniem programu Lexus Hybrid Art w tym roku. Mistrz planuje podzielić się pomysłami na temat tworzenia sztucznej inteligencji i usprawnienia chaosu.

 

14 listopada
20:30

Artplay

Bezpłatnie (po rejestracji wstępnej)

Dodaj
do kalendarza

 
Festiwal

Festiwal NET

Międzynarodowy festiwal „New European Theatre” pokaże 10 świeżych produkcji z Rosji i zagranicy. Zostanie pokazana pierwsza próba rosyjskiego teatru, aby wystawić serię krótkich sztuk Mark Ravenhill Shoot / Get Treasure / Repeat „Post Theatre”, spektakl „Christina” w reżyserii Katy Mitchell w klasycznym dramacie „Freken Julie” Strindberga i Octopus w reżyserii francuskiego choreografa Philipa Deufle'a. Przedstawienia odbędą się na scenie teatru „Praktyka”, w „Galerii na Solańance”, w teatrze. Rada Miasta Moskwy, dom sztuki „Kuźminki” i inne obiekty.

 

14 listopada
2 grudnia

„Ćwicz”

Sprawdź ceny w kasie

Dodaj
do kalendarza

 
Impreza

Otwarcie lodowiska w Parku Gorkiego

W tym roku lodowisko w Parku Gorkiego będzie jeszcze większe: Plac Fontannaya zostanie dodany do poprzednich 15 tysięcy metrów kwadratowych. Będzie jeszcze więcej kas i jeszcze więcej par łyżew w kasie. Dla dzieci i miłośników spokojnej jazdy na nartach zostaną stworzone specjalne strony. Dla każdego lodowisko będzie działać 16 listopada, a dzień wcześniej odbędzie się wielka zamknięta impreza z koktajlami i gwiazdą odwiedzającą - nowomodnym brytyjskim DJ-em i producentem, 26-letnim Orlando Higginbottom, znanym jako Totally Enormous Extinct Dinosaurs.

 

15 listopada
20:00

Gorky Park

Zaloguj się za pomocą zaproszenia

Dodaj
do kalendarza

 
Koncert

Gwiazdka Parowa

Austriacki muzyk i producent Marcus Füreder, który nie jest obojętny na motywy retro, wynalazł gatunek swingów elektrycznych i spopularyzował go pod flagą własnego projektu Parov Stelar. Jedna z najbardziej znanych postaci New Jazz, która pomieszała grę instrumentów dętych z elektrycznymi bitami, przyjedzie wystąpić z grupą muzyków i wokalisty Cleo Panther.

 

16 listopada
20:00

„Sala Izvestia”

1 700–6 000 rubli

Dodaj
do kalendarza

 
Sympozjum

Burze mózgów

Dwudniowe sympozjum poświęcone będzie problemom interakcji sztuki współczesnej i badań nad wyższymi funkcjami mózgu. Program obejmuje dyskusje i pokazy filmów o naturze świadomości i jej związku z procesem twórczym. Wśród uczestników są znani artyści Marina Abramowicz i Juliusz Popp, neurolingwistka Tatiana Czernigowska, neurofizjolog Alexander Kaplan i kilka innych wybitnych postaci nauki i sztuki.

 

16-17 listopada

Muzeum Politechniczne

Za darmo

Dodaj
do kalendarza

Obejrzyj wideo: 10 najciekawszych newsów tygodnia 27082017 (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

Rzeczy dla domu: Wybór projektanta Donary Dolgopolskiej
Styl

Rzeczy dla domu: Wybór projektanta Donary Dolgopolskiej

Na prośbę Life wokół projektanci, architekci i osoby związane z aranżacją wnętrz wybierają w sklepach internetowych dziesięć rzeczy, które mogą być przydatne na farmie lub po prostu stać się częścią wnętrza, a także wyjaśnić, co im się podobają. W nowym numerze - Donara Dolgopolskaya, malarz i projektant wnętrz, który podnosił przedmioty w oparciu o prawa terapii kolorami.
Czytaj Więcej
Tag ceny: Zniżki w sklepach w Moskwie
Styl

Tag ceny: Zniżki w sklepach w Moskwie

Zimowe wyprzedaże w moskiewskich sklepach rozpoczynają się natychmiast po świętach noworocznych, a kończą w połowie lutego, kiedy niesprzedane przedmioty stopniowo stają się rogami starych kolekcji. Pomimo niepisanych zasad właściciele sklepów decydują, jakie rabaty ustawić. Tak więc, w Kuznetsky Most 20, 30% i 40% zniżki dotyczy tylko niektórych marek, podczas gdy w Podium Concept Store teraz prawie wszystkie kolekcje jesień-zima spadły ceny do 50%, chociaż nie jest to pokazane na metce.
Czytaj Więcej
Nowa lokalizacja: październikowy klub bokserski
Styl

Nowa lokalizacja: październikowy klub bokserski

W sekcji „Wkrótce otwarcie” Life about opowiada o nowych miejscach: barach, restauracjach, klubach, sklepach i innych instytucjach, które zostaną otwarte w najbliższej przyszłości. Tym razem - klub sportowy October Boxing Club na Red October. Pomysł stworzenia klubu fitness, w którym wszystkie treningi oparte są na boksie, przyszedł do Eleny Malovej ponad sześć miesięcy temu.
Czytaj Więcej
Problem mieszkaniowy: Co jeśli nie ma balkonu
Styl

Problem mieszkaniowy: Co jeśli nie ma balkonu

Mieszkańcy wynajętego pokoju lub własnego trzypokojowego mieszkania - w skrócie, każdego typowego mieszkania - mają te same wspólne problemy. Życie wokół zwraca się do ekspertów, aby dowiedzieć się, jak rozwiązać te problemy. Ostatnio kilku projektantów opowiedziało, co zrobić z małym balkonem.
Czytaj Więcej