Rozrywka

Wydarzenia tygodnia: Festiwal „Inne kino”, Sobotnie życie wokół i próba parady

Parada

Próba do Parady Zwycięstwa

W dniach 23, 25 i 29 kwietnia w mieście odbędą się próby Parady Zwycięstwa. W ramach przygotowań do obchodów 9 maja kierowcy będą musieli zmienić swoje zwykłe trasy przez centrum, a piesi będą mogli wcześniej zobaczyć procesję sprzętu wojskowego. Ci, którzy są w pobliżu, zobaczą kolumny transporterów opancerzonych, działa samobieżne i pojazdy z wieloma wyrzutniami rakiet. Również w tym roku, po trzyletniej przerwie, na paradę powrócą kadrowie Suworow, Nachimow i Kozak.

23, 25 i 29 kwietnia

Plac Czerwony itp.

Festiwal

Omnivore Moscow

Coroczny festiwal młodej kuchni zgromadzi kucharzy z Belgii, Szwecji, Kanady i innych krajów, aby zaprezentować najistotniejsze trendy w gastronomii. Tym razem Manege stanie się głównym miejscem - tutaj zaawansowani szefowie kuchni, depcząc zwykłe kanony, przygotują i porozmawiają o przyszłych trendach w menu restauracji. Punktem kulminacyjnym będzie przyjęcie w Strelka w czwartek, przy koktajlu i degustacji charakterystycznych potraw uczestniczących szefów kuchni.

23–27 kwietnia

Centralna sala wystawowa „Manege”
Bezpłatnie podlega rejestracji

Dodaj
do kalendarza

Koncert

Ramona upada

Muzyk Brent Knopf stworzył projekt nazwany jednym z wodospadów w pobliżu Portland, aby uświadomić sobie, co nie zadziałało w ramach jego zespołu Menomena. Pierwszy album Ramona Falls został wysoko oceniony przez Pitchfork, drugi również zajął 28 miejsce na liście Billboard American. Brent wprowadza świeży program koncertowy do Rosji, a jego główne hity I Say Fever and Russia.

24 kwietnia
20:00

„16 ton”
800-1 500 rubli

Dodaj
do kalendarza

Festiwal

„Kolejny film”

Na festiwalu kina autorskiego zostanie pokazanych siedem filmów z różnych krajów. W programie Power of Beliefs z Christopherem Walkenem, animowana adaptacja fikcyjnej autobiografii nieżyjącego członka zespołu Monty Pythona Autobiografia Grahama Chapmana z kłamcą 3D, holendersko-rosyjski thriller kostiumowy z Siergiejem Makowieckim i Renatą Litwinową, Dziewczyna i śmierć oraz kompilacja o tajemnicach czasów „Niewidzialny świat”.

24-30 kwietnia

„35 mm”
250-350 rubli

Dodaj
do kalendarza

Wystawa

Alice Poret

Alice Poret, studentka Pawła Filonowa i Petrowa-Vodkina, ilustratora książek i najbliższej przyjaciółki Kharmsa i Vvedensky'ego, pod koniec życia pozostawiła wiele szkiców. Arkusze te zostaną zaprezentowane na wystawie, z wypisanymi na nich przypadkowymi słowami, fragmentami fraz, nie zawsze połączonymi ze sobą szkicami, które razem tworzą wspólną opowieść o życiu i twórczości jednej z najbardziej tajemniczych postaci w rosyjskiej sztuce XX wieku.

24 kwietnia
1 czerwca

„Galeria Galeeva”
Za darmo

Dodaj
do kalendarza

Impreza

Dixon

Popularny niemiecki DJ i muzyk, który będzie odpowiedzialny za repertuar studia wytwórni Sonar Kollektiv, filii znanej Jazzanova, przyjedzie do Moskwy. Kiedyś nie zaakceptował nowej minimalnej fali i założył własną wytwórnię Innervisions, w której zaczął wydawać oryginalnych muzyków domowych, z których najbardziej znaczącymi byli bracia Ame.

25 kwietnia
21:00

„Propaganda”
Za darmo

Dodaj
do kalendarza

Wystawa

Joan Miro

Wystawa jednego z filarów modernizmu, Joan Miró, pokaże około 250 prac ze zbiorów Fundacji Pilar i Joan Miró na Majorce, gdzie osiadł pod koniec lat 40. i żył do swojej śmierci w 1983 r. Niezależnie od tego, czy chodzi o malarstwo, grafikę czy rzeźbę, artysta najczęściej sięgał po swoje trzy ulubione obrazy - konstelacje, kobiety i ptaki.

26 kwietnia
16 czerwca

MMSI na Gogolevsky Boulevard
20-150 rubli

Dodaj
do kalendarza

Impreza

Około sobotniego życia

W sobotę Life wokół świętuje swoje trzecie urodziny w Bauman Garden. Oprócz sprzątania terytorium parku, program obejmuje gry na świeżym powietrzu, lekcje mistrzowskie, spotkanie z bohaterami miasta i redaktorami gazety internetowej. Zespół CityCycle organizuje warsztaty rowerowe, wykładowca projektu RosZHKH Dmitry Levenets wygłosi wykład, a Pie Point i Meat Point, Hummus oraz niedawno słynni paryscy studenci naleśników Jonathan i Vincent będą gotować na festiwalu.

27 kwietnia

Ogród je. Bauman
Za darmo

Dodaj
do kalendarza

Zdjęcia: Bohan Shen, Varvara Lozenko

Popularne Wiadomości

Kategoria Rozrywka, Następny Artykuł

Pokaz masek: 6 napadów sklepowych z kostiumami
Chmura wiedzy

Pokaz masek: 6 napadów sklepowych z kostiumami

Dziś zamaskowani przestępcy Barack Obama i Guy Fawkes obrabowali sklep spożywczy Kurochka Ryaba w Krasnodarze: zabrali z sejfu 20 000 rubli. Wcześniej ktoś w tych samych maskach przyniósł biżuterię o wartości 1 miliona rubli ze sklepu jubilerskiego. H&F pamiętał, kogo napastnicy lubią się ubierać, gdy wyruszają do rabowania sklepów.
Czytaj Więcej
Dobre dane: 6 rynków, na których możesz zarabiać pieniądze za pomocą dużych zbiorów danych
Chmura wiedzy

Dobre dane: 6 rynków, na których możesz zarabiać pieniądze za pomocą dużych zbiorów danych

Finanse i ubezpieczenia Eric Schmidt, CEO Google SEO i współwłaściciel Civis Analytics, ostatnio zauważył, że ubezpieczenie jest najbardziej oczywistą aplikacją dla dużych zbiorów danych. Firmy zbierają wszystkie dane o osobie należącej do domeny publicznej i składają mu ofertę dotyczącą ubezpieczenia osobistego. Na przykład, jeśli jesteś fanem sportów ekstremalnych i regularnie jeździsz na wakacje, ubezpieczyciele mogą dowiedzieć się i sprzedać niezbędną usługę we właściwym czasie.
Czytaj Więcej
Zakodowane: Jak nauczyć się programowania od zera
Chmura wiedzy

Zakodowane: Jak nauczyć się programowania od zera

Codecademy Najpopularniejsza usługa w dziedzinie programowania szkoleń od zera, która otrzymała kilka znaczących rund finansowania. Znany z tego, że jest całkowicie darmowy i zaprojektowany specjalnie dla tych, którzy nic nie rozumieją w programowaniu. Uczy podstawowych zasad pracy z JavaScript, HTML i CSS, Python i Ruby.
Czytaj Więcej