Rozrywka

Wydarzenia tygodnia: Lana Del Rey, BadBadNotGood i Playtime

Koncert

BadBadNotGood

Instrumentalne trio z Toronto gra mieszankę jazzu i hip-hopu. Od 2011 roku grupa wydaje album co roku, umieszczając je w sieci. The Creator, nagrywając wspólną sesję jam z Tylerem, zdobył ponad milion wyświetleń na YouTube. Przybywają do Moskwy zaraz po festiwalu Stereoleto w Petersburgu, gdzie stają się jednym z najbardziej oczekiwanych uczestników miłośników zaawansowanej muzyki.

15 lipca
20:00

„16 ton”
1 200–2 500 rubli

Dodaj
do kalendarza

Koncert

Lana Del Rey

Wygląda na to, że tym razem nic nie zagraża występowi amerykańskiej popowej divy, a koncert, który został dwukrotnie przełożony, nadal ma miejsce. Wreszcie, Moskale będą mogły na żywo słuchać piosenkarza, który zasłynął dzięki modnym klipom. Jako bonus dla publiczności czeka hologram 3D ust Lany.

15 lipca
19:00

Crocus City Hall
2 000–40 000 rubli

Dodaj
do kalendarza

Wystawa

„Czas na zabawę. Mitologia gier wideo”

Interaktywna wystawa, która zajmie dwie sale muzeum, zawiera prace współczesnych artystów i badaczy na temat gier komputerowych. Autorzy analizują i dekonstruują różne gry, od Pacmana po Ico, oferując świeże spojrzenie na przestrzeń i mechanikę oraz zapoznanie się z niektórymi zjawiskami kultury gry, takimi jak działalność chińskich gospodarstw.

19 lipca
8 września

„Multimedialne muzeum sztuki”
50–300 rubli

Dodaj
do kalendarza

Wystawa

Oscar Rabin

Oscar Rabin - najważniejsza postać rosyjskiej sztuki XX wieku. Jeden z organizatorów i uczestników „Grupy Lianozovo”, która zgromadziła nieoficjalnych malarzy i pisarzy w połowie lat sześćdziesiątych. Inicjator wystawy buldożerów (1974), pokonany przez władze, który stał się głównym symbolem kultury dysydenckiej w Związku Radzieckim i kosztował obywatelstwo sowieckie Rabina. W tym roku artysta skończył 85 lat. MAMM świętuje tę datę wystawą wczesnych grafik z komentarzami autora.

19 lipca
8 września

„Multimedialne muzeum sztuki”
50–300 rubli

Dodaj
do kalendarza

Impreza

Urodziny Puma Social Club

Puma Social Club będzie świętować swoją pierwszą rocznicę w swoim rodzinnym basenie w Parku Gorky i czeka na wszystkich, którzy mają czas, aby pokochać tę stronę. Podczas gdy miejscy sportowcy będą się starać o zdrowie urodzin, 21-letnia amerykańska gwiazda hip-hopu Dominique Young Unique zostanie wydana z gratulacjami w formie występu na żywo.

19 lipca
11:00−23:00

Gorky Park
Za darmo

Dodaj
do kalendarza

Festiwal

Pory roku więcej miłości

The Retuses, zespół Pianoboy, uczennica z Petersburga Dasha Schulz, która zasłynęła w Internecie ze swoich wzruszających hitów pop na gitarę akustyczną, oraz Jewgienij Grishkovets, który zaprezentuje nowy projekt wraz z gruzińskim zespołem Mgzavrebi, brali udział w festiwalu muzycznym magazynu Seasons w tym roku.

20 lipca
12:00−22:00

Ermitaż ogrodowy
500 rubli

Dodaj
do kalendarza

Impreza

Letnia zupa

W niedzielny wieczór legendarna instytucja otworzy dziedziniec na mini-festiwal. Oferuje obiady z zupami, dania przygotowywane z LavkaLavka, rynek z ubraniami, biżuterią i książkami, internetowe pokazy graffiti autorstwa Aleksieja Łuczki oraz warsztaty z eko klubu Green School Gorky Park.

21 lipca
16:00−23:00

„Zupa”
Za darmo

Dodaj
do kalendarza

Zdjęcia: Vk.com/theretuses

Obejrzyj wideo: 10 najciekawszych newsów tygodnia 27082017 (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Rozrywka, Następny Artykuł

Plany weekendowe: 20–22 września
Rozrywka

Plany weekendowe: 20–22 września

20 września, piątek, 21 września, sobota, 22 września, niedziela, piątek, 20 września, 12:00 Wystawa Majakowskiego 120 20 projektantów i artystów z 14 krajów świętuje człowieka, który stał u początków krajowego designu i wywarł ogromny wpływ na kulturę wizualną XX wieku. Plakaty zostały już pokazane w czterech miastach Rosji - planują podróżować po całym świecie, przez Europę, Amerykę, Australię i Azję.
Czytaj Więcej
Współczesna fotografia japońska w Moskwie
Rozrywka

Współczesna fotografia japońska w Moskwie

Z Berlina do Moskwy przywieziono prace siedmiu odpowiednich japońskich fotografów pracujących na styku zaawansowanych technologii i zakorzenionych japońskich tradycji, dotykających kwestii globalizacji i wpływu Europy na Azję. Ken Kitano, Naoki Ishikawa, Takayuki Maekawa, Yasuhiro Ogawa, Shintaro Sato, Toshihiro Yashiro i Kazutoshi Yoshimura - przedstawiciele pokolenia 40-letnich i uznanych na całym świecie fotografów, zostali oficjalnie nazwani „obiecującymi nowoprzybyłymi” w swojej ojczyźnie w ciągu ostatnich pięciu lat.
Czytaj Więcej
Rodina Cinema Center będzie gościć noc premiery arthouse
Rozrywka

Rodina Cinema Center będzie gościć noc premiery arthouse

Podczas „Nocy premiery” 16 czerwca, na kilka dni przed oficjalnym wypożyczeniem w Rosji, zostaną pokazane trzy autorskie filmy: Cannes „Le Havre” Aki Kaurismäki, taśma o fotografie Kevinie Carterze, który popełnił samobójstwo po otrzymaniu nagrody, oraz dramat erotyczny o próbie dostania się do Hollywood. Firma OtherKino co miesiąc organizuje takie pokazy w Ojczyźnie.
Czytaj Więcej