Rozrywka

Wydarzenia tygodnia: król Krule, Marina Abramowicz i nowy „GlavClub”

Festiwal

Tydzień kina holenderskiego

Kolejne wydarzenie w ramach krzyżowego roku Holandii i Rosji. Wśród obrazów biorących udział w festiwalu jest film „Lotos” o samotności ludzi w metropolii, holenderskie spojrzenie na blokadę Leningradu „900 dni” i właściciel trzech złotych niedźwiedzi „Berlinale” - „Galchonok” o przyjaźni chłopca i ptaka. Większość taśm zostanie zaprezentowana publiczności przez ich dyrektorów.

23–29 września

„Artystyczny”

Za darmo

Dodaj
do kalendarza

Wystawa

„Nieznajomi wszędzie”

Bardzo solidna i największa kolekcja sztuki współczesnej w Europie Wschodniej, inwestor Eduard Pomeranz i jego żona Yana. Wśród uczestników wystawy są całkowicie gwiazdy: Marina Abramowicz i Ulai, Joseph Boyce, Francis Alice i inni ulubieni artyści w Rosji. Nacisk kładziony jest na konceptualizm, minimalizm i wydajność jako formy, które otwierają umysł na nowe rzeczy.

24 września - 4 listopada, 12:00 - 22:00

Muzeum Żydowskie
i Centrum Tolerancji

200-400 rubli

Dodaj
do kalendarza

Koncert

Emika

Brytyjska piosenkarka czeskiego pochodzenia, pochodząca z wytwórni Ninja Tune, wykonująca dziwaczne post-dubstep, zaprezentuje swój drugi album - DVA. Emik można było już zobaczyć tego lata na festiwalu Park Live, i ogólnie jest częstym gościem w Rosji, co nie jest zaskakujące: najwyższe wyprzedaże jej najnowszego albumu mają miejsce w naszym kraju.

25 września, 20:00

„Moscow Hall”

1 300–3 000 rubli

Dodaj
do kalendarza

Festiwal

„Pchli targ”

Pchli targ odbywają się po raz trzydziesty, a organizatorzy planują świętować rocznicę na wielką skalę. Gobeliny i flamandzka koronka, biżuteria z granatami z XIX wieku, wazony Galle, maltańskie szkło, akcesoria w stylu art deco z Europy i wiele więcej. Można także znaleźć ubrania, książki i sztućce - wszystko to przy akompaniamencie jazzu i boogie-woogie.

26–29 września, 12: 00–21: 00

Plac Tishinskaya

200 rubli

Dodaj
do kalendarza

Koncert

Serge Tankian

Lider grupy System of a Down, Serge Tankian, tym razem wprowadza do Moskwy nowy album symfoniczny Orca. Program koncertów obejmował także wiele utworów z jego pierwszego i najpopularniejszego solowego albumu, Elect the Dead. Wszystkim towarzyszyć będzie orkiestra symfoniczna.

27 września, 20:00

Crocus City Hall

1 200–7 000 rubli

Dodaj
do kalendarza

Koncert

Sezon zamykający: King Krule

Główną gwiazdą imprezy zamykającej sezon letni w Strelce będzie mini-sensacja ostatnich lat: dziewiętnastoletni rudowłosy Archie Marshall tworzy inteligentną muzykę eksperymentalną na styku lo-fi, folku i post-dubstepu. Polityka wejścia wciąż nie jest całkowicie jasna: początkowo organizatorzy mówili o zamkniętym koncercie na zaproszenie, potem obiecali ograniczoną rejestrację na stronie. W każdym razie musisz śledzić oficjalne zasoby paska.

27 września, 23:00

Strzałka

Przez rejestrację

Dodaj
do kalendarza

WYDARZENIE

Otwarcie „GlavClub”

Zamiast dawnego „B1 Maximum” otwiera się nowe duże miejsce koncertowe na obraz i podobieństwo flagowego statku w Petersburgu. Na koncerty obiecują najważniejsze - wysokiej jakości dźwięk i dużo miejsca. Pierwszymi gośćmi będą Zainfekowany Grzyb, aw listopadzie przybędą Ci Nowi Purytanie, Babyshambles, Múm i wielu innych. Przynajmniej interesujące wydarzenie, biorąc pod uwagę fakt, że w przyszłości Glavklub planuje utworzenie sieci ogólnorosyjskiej.

27 września, 21:00

„GlavClub”

1 800 rubli

Dodaj
do kalendarza

Zdjęcia: Infected Mushroom / Facebook, Bar Strelka / Facebook, Flea Market Fair / Vkontakte, Emika / Facebook

Popularne Wiadomości

Kategoria Rozrywka, Następny Artykuł

Rzeczy dla domu: Wybór projektanta Donary Dolgopolskiej
Styl

Rzeczy dla domu: Wybór projektanta Donary Dolgopolskiej

Na prośbę Life wokół projektanci, architekci i osoby związane z aranżacją wnętrz wybierają w sklepach internetowych dziesięć rzeczy, które mogą być przydatne na farmie lub po prostu stać się częścią wnętrza, a także wyjaśnić, co im się podobają. W nowym numerze - Donara Dolgopolskaya, malarz i projektant wnętrz, który podnosił przedmioty w oparciu o prawa terapii kolorami.
Czytaj Więcej
Tag ceny: Zniżki w sklepach w Moskwie
Styl

Tag ceny: Zniżki w sklepach w Moskwie

Zimowe wyprzedaże w moskiewskich sklepach rozpoczynają się natychmiast po świętach noworocznych, a kończą w połowie lutego, kiedy niesprzedane przedmioty stopniowo stają się rogami starych kolekcji. Pomimo niepisanych zasad właściciele sklepów decydują, jakie rabaty ustawić. Tak więc, w Kuznetsky Most 20, 30% i 40% zniżki dotyczy tylko niektórych marek, podczas gdy w Podium Concept Store teraz prawie wszystkie kolekcje jesień-zima spadły ceny do 50%, chociaż nie jest to pokazane na metce.
Czytaj Więcej
Nowa lokalizacja: październikowy klub bokserski
Styl

Nowa lokalizacja: październikowy klub bokserski

W sekcji „Wkrótce otwarcie” Life about opowiada o nowych miejscach: barach, restauracjach, klubach, sklepach i innych instytucjach, które zostaną otwarte w najbliższej przyszłości. Tym razem - klub sportowy October Boxing Club na Red October. Pomysł stworzenia klubu fitness, w którym wszystkie treningi oparte są na boksie, przyszedł do Eleny Malovej ponad sześć miesięcy temu.
Czytaj Więcej
Problem mieszkaniowy: Co jeśli nie ma balkonu
Styl

Problem mieszkaniowy: Co jeśli nie ma balkonu

Mieszkańcy wynajętego pokoju lub własnego trzypokojowego mieszkania - w skrócie, każdego typowego mieszkania - mają te same wspólne problemy. Życie wokół zwraca się do ekspertów, aby dowiedzieć się, jak rozwiązać te problemy. Ostatnio kilku projektantów opowiedziało, co zrobić z małym balkonem.
Czytaj Więcej