Ciekawe

W Moskwie 22 września odbędzie się „Dzień bez samochodu”

Władze moskiewskie wzywają obywateli do przeniesienia się na rowery i transport publiczny lub wybierają spacer na „Dzień bez samochodu”, który obchodzony jest 22 września. O tym poinformowała służba prasowa Departamentu Transportu stolicy.

„Celem tego wydarzenia jest pokazanie moskwianom, że życie w mieście może być wygodne bez regularnego korzystania z samochodu osobowego, zademonstrowanie funkcjonalności transportu publicznego i przyciągnięcie alternatywnych metod transportu po mieście” - czytamy w komunikacie.

W Dzień bez samochodu wypożyczalnia rowerów miejskich Velobike ogłosi zniżki na swoje usługi. Od 7:00 do 20:00 cena dziennej stawki wyniesie 100 rubli zamiast zwykłych 150; taryfa wrzesień-październik będzie również dostępna do zakupu po koszcie 500 rubli. Nawet w Moskwie będą działały „punkty energetyczne”, w których rowerzyści będą mogli wziąć darmowe czekoladki, wodę kokosową i pamiątki. Takie punkty pojawią się w pobliżu stacji metra Trubnaya i Taganskaya, a także w parku Muzeon. Mapa z lokalizacją wszystkich punktów, które Deptrans obiecuje opublikować w przeddzień akcji.

Po raz pierwszy „Dzień bez samochodu” odbył się we Francji w 1998 roku. Teraz w akcji biorą udział miasta z całego świata. W 2015 r. Wydarzenie odbędzie się w Rosji w 24 miastach, w tym w Petersburgu, Władywostoku, Kaliningradzie i Kazaniu.

Obejrzyj wideo: Eastern Front of WWII animated: 1941 (Marzec 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

Trzymaj gadżety w porządku
Dobry nawyk

Trzymaj gadżety w porządku

Życie wokół wciąż mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. W nowej wersji - proste nawyki cyfrowe, które pomogą przedłużyć żywotność smartfonów, tabletów i laptopów. Denis Mateev Dyrektor wykonawczy Good Deeds Service Wszyscy jesteśmy bardzo zdenerwowani, gdy urządzenia elektroniczne przestają spełniać nasze oczekiwania: zamiast pracować na pełnych obrotach, psują się, zwalniają i są atakowane przez hakerów.
Czytaj Więcej
Nie pracuj w weekendy
Dobry nawyk

Nie pracuj w weekendy

Życie wokół wciąż mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Tym razem wyjaśniamy, dlaczego nie jest to konieczne bez szczególnej potrzeby odwrócenia uwagi od odpoczynku w weekend. Anna Sokolova Życie wokół redaktora Wysyłanie listów biznesowych, wiadomości w rozmowach roboczych i komunikatorach, a także narzekanie na znajomych o potrzebie ukończenia projektu w niedzielę jest rutyną powszechną dla wielu pracowników biurowych.
Czytaj Więcej
Zabierz lunch do pracy
Dobry nawyk

Zabierz lunch do pracy

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Rozmawialiśmy już o tym, które dania nie zajmą dużo czasu i spokojnie przetrwamy transport do pracy, a teraz rozumiemy, dlaczego w ogóle gotować, jeśli możesz po prostu iść do jadalni.
Czytaj Więcej
Idź na masaż
Dobry nawyk

Idź na masaż

Życie wokół mówi o prostych czynnościach, które czynią życie lepszym. W nowym numerze - o tym, dlaczego regularnie chodzić na masaż. Wszyscy o tym wiedzą, ale w rzeczywistości niewiele osób to robi. Olga Łukińska, redaktor działu „Zdrowie” Wonderzine. Nie chodzę na masaż bardzo często (średnio raz na kilka miesięcy), ale minęło już 20 lat.
Czytaj Więcej