Wydarzenia tygodnia

Koncert Kurara, jedna rozmowa o wystawie Charted Dream i lekcje mistrzowskie prowadzone przez szefa kuchni Steak House

2 stycznia, wtorek

O 12:00 w Ural Center for Design Development rozpocznie się rodzinny festiwal „Boże Narodzenie w mieście”. W ciągu siedmiu dni odbędą się występy, koncerty, pokazy filmów, misje i kursy mistrzowskie. Na parterze rozciąga się główna scena z choinką, strefa gastronomiczna, strefa zdjęć noworocznych oraz poczta Świętego Mikołaja i Świętego Mikołaja. Na drugim piętrze będzie strefa warsztatów, biblioteka noworoczna, kino bożonarodzeniowe i targi europejskie. Na trzecim piętrze otworzy się klub dla dzieci i odbędzie się prezentacja wystawy obrazów Snow Stories artystów Uralu.

Koszt: 1000 rubli

O 15:00 w EMII Rozpocznie się zwiedzanie wystawy „Jasnowidz przyszłości”. Szef sektora usług wycieczkowych Jurij Chudinow opowie o najbardziej ambitnym projekcie muzealnym poświęconym rosyjskiej awangardzie.

Koszt: od 100 rubli

O 20:00 w „Domu fok” koncert grupy „Curara”. Oleg Yagodin tradycyjnie wychodzi na scenę pierwszego dnia nowego roku, ale tym razem spektakl będzie trwał dwa dni.

Koszt: od 700 rubli

O 23:00 w „Domu fok” w centrum kultury hip-hop odbędzie się impreza tematyczna z niezwykłą muzyką Yo! Hood. W konsolach zagrają Afrika, Dee Jay La La, Yaga Yaga, Johnny Bongzila, Elfilter. Tego wieczoru będzie można posłuchać melodii zwrotnika, reggae, sali tanecznej, afrykańskiego domu.

Koszt: za darmo

3 stycznia, środa

O 12:00 w studio Moderato Odbędą się kursy mistrzowskie z kuchni hiszpańskiej. Szef kuchni restauracji Steak House Michaił Arakelow ugotuje Achoblanco w malaganie, paellę w walenckim stylu i kataloński deser. Powie ci, gdzie w Jekaterynburgu można kupić ryż odpowiedni do paelli i jak zrobić hiszpańską zupę na zimno.

Koszt: 3 000 rubli

O godzinie 14:00 w studio Moderato Rozpoczyna się klasa mistrzowska z piernika. Irina Lutkova, szefowa cukierni, nauczy Cię zagniatać właściwe piernikowe ciasto z cynamonem, miodem, imbirem, przygotowywać wielokolorowy słodki krem ​​do ozdabiania gotowych wypieków i pokazywać różne techniki kremowania i posypywania. Domki z piernika można zabrać ze sobą.

Koszt: 3 000 rubli

O 18:00 w Centrum Jelcyna spotkają się z członkami klubu „My 90s”. Spotkanie poświęcone będzie telewizji rozrywkowej pod koniec ubiegłego wieku. Każdy opowie pięciominutową historię o tym, jak zapamiętał telewizję z tamtych czasów i jak zmieniła otaczającą ją rzeczywistość. Najlepszy gawędziarz otrzyma nagrodę.

Koszt: bezpłatnie po rejestracji

O 19:00 w Centrum Jelcyna na wystawie „Zrealizowane marzenie” odbędzie się wykład w formie jednego wystąpienia. „Jedna rozmowa” to nowy format omawiania dzieł sztuki, w którym skupiono się na jednym dziele ekspozycji w galerii sztuki, a także na tematach poruszanych przez autora. Tego dnia pracownik galerii opowie o sylwestrze w starym moskiewskim mieszkaniu.

Koszt: biletem do Galerii Sztuki

4 stycznia, czwartek

Na zdjęciu: „Mars potrzebuje kochanków”

O 12:00 w EMII Odbędą się mistrzowskie zajęcia z tworzenia ozdób choinkowych. Każdy z uczestników stworzy wisiorek w postaci choinki wykonanej z bibuły, materiałów do scrapbookingu i koronki. Lekcja potrwa dwie godziny, maksymalna liczba uczestników to 10.

Koszt: 350 rubli

O 14:00 w EverJazz Twórcze spotkanie odbędzie się z Dmitrijem Strovskim. Naukowiec, dziennikarz i były nauczyciel UrFU będzie czytać wiersze, mówić o podróżach do Izraela i odpowiadać na pytania studentów.

Koszt: za darmo

O 14:00 w EMII odbędzie się spektakl muzyczny „Punkty, linie i samoloty”. Wieczór rozpocznie wykład wprowadzający zatytułowany „Niesamowite światy Kandinsky'ego, Filonova, Chagalla”, a następnie muzycy wykonają utwory Aleksandra Skriabina, Igora Strawińskiego i współczesnych kompozytorów.

Koszt: od 100 rubli

O 19:00 w Ben Hall rozpocznie się koncert grupy „Mars potrzebuje miłośników”. To rosyjski zespół indie rock i indie pop. Osiem lat temu zespół elektroniczny pojawił się w Permie, następnie rozszerzył swój skład, a teraz uczestnicy grają na instrumentach.

Koszt: 600 rubli

O 19:00 w Muzeum Architektury i Projektowania Uralskiego Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego wykład o monetach Indii i Azji Południowo-Wschodniej wygłosi historyk Aleksiej Mosin. Opowie o starożytnym imperium Mauryas, średniowiecznych królestwach Pal i Vijayanagar, British East India Company oraz o stworzeniu mauzoleum Taj Mahal.

Koszt: 200 rubli

5 stycznia, piątek

O 8:00 w KOSKU „ROSJA” odbędzie się wystawa kotów. Wśród zwierząt zostanie rozegrany Puchar Kamiennego Kwiatu. Wystawa potrwa dwa dni: zostaną tam zorganizowane pierścienie WCF, wystawy rodowodowe oraz karnawał kotów noworocznych.

Koszt: za darmo

O 13:00 w EMII Irina Kudryavtseva, kierownik działu sztuki współczesnej, poprowadzi autorską wycieczkę „Czwarty wymiar awangardy: poczucie czasu w sztuce lat 1910–1920”. Opowie, w jaki sposób awangarda zaprzecza normom sztuki klasycznej, podobnie jak geometria nieeuklidesowa buntuje się przeciwko prawom perspektywy liniowej. Zapoznanie studentów z ekspozycją wystawy „Jasnowidz przyszłości” i na przykładzie prac czołowych rosyjskich artystów awangardowych spróbuje zrozumieć specyfikę rozumienia kategorii czasowej w sztuce lat 1910–1920.

Koszt: od 100 rubli

O 15:00 w EMII Zagrają arie i romanse XX wieku. Prace antyczne wykonają studenci Alena Alaeva, Alexander Bannikov, laureaci międzynarodowych konkursów Olga Busorgina i Angelina Savelkova.

Koszt: od 100 rubli

O 20:00 w klubie Lift 12 Rozpocznie się koncert Swiss Souls Revival. Pięciu europejskich rockerów wystąpi po raz pierwszy w stolicy Uralu. Akt otwierający zagrają Mama Siberian Street Band i Bob And The Monsters.

Koszt: za darmo

O 21:00 w Center Music Club rozpoczyna imprezę domową. Za konsolą staną moskiewscy DJ-e Karolina BNV, Kovyazin D, Nemchenkova i Igor Juravlove z St. Petersburga. Goście będą wspierani przez muzyków z Uralu Michel i Ronin, Temnikov i Czeremuszkin, Arina Mur, Onya i Jezusa.

Koszt: od 300 rubli

Sobota 6 stycznia

Na zdjęciu: David Bowie to wystawa filmowa

O 15:00 w kinie centrum handlowego „Rainbow Park” pokaże się „Sen nocy letniej”. Produkcja Shakespearean Globe Theatre opowiada historię Lysandra i Demetriusza, którzy zakochali się w tym samym pięknym Ateńczyku, ale jej ojciec jest przeciwny małżeństwu. Potem dziewczyna postanawia uciec.

Koszt: 450 rubli

O 15:00 w kinie centrum handlowo-rozrywkowego Megapolis pokaż wystawę-wystawę „Canaletto i sztuka Wenecji”. Film producenta Phila Grabsky'ego jest wycieczką do życia i twórczości czołowego malarza Wenecji. Żaden inny artysta nie był w stanie przekazać esencji Wenecji tak dokładnie, jak udało się Giovanni Antonio Canal, znanemu również jako Canaletto. Widzowie zobaczą kolekcję obrazów, rysunków i reprodukcji.

Koszt: 300 rubli

O 15:30 w Bibliotece nr 17 Z Alexandrą Marininą odbędzie się spotkanie online. Rosyjski prozaik, autor kryminałów opublikowanych w milionach egzemplarzy, będzie rozmawiać z czytelnikami i odpowiadać na pytania.

Koszt: za darmo

O 20:00 w „Domu fok” odbędzie się koncert grup ludowych Cantadora i Sanctum. W zespole Cantadora sześć dziewcząt gra wesoły etno-rock, idealny na okrągłe tańce. Surowe folk metaliczne Sanctum zanurza słuchaczy w mrocznych czasach średniowiecza przy pomocy skrzypiec, fletu, dudy i kołowej liry.

Koszt: od 500 rubli

Niedziela 7 stycznia

O 11:00 w studio moderato ugotuję steki. Michaił Arakelow powie ci, jak i gdzie wybrać mięso w Jekaterynburgu, nauczy Cię rozumieć rasy babkowatych, klasyfikacje marmurkowatości wołowiny, rodzaje tuczu, główne części tuszy, wyjaśni, jakie części można użyć, a co „zjeść całą krowę”. Uczniowie przygotują stek maczetowy z sosem Greenpepper z przystawką ze świeżych warzyw z gospodarstwa rolnego i sera feta oraz stek z polędwicy wołowej z demiglazą musztardową i zmiażdżonymi ziemniakami z solą truflową.

Koszt: 3 000 rubli

O 15:00 w kinie centrum handlowego „Rainbow Park” Zostanie pokazany „Egon Schiele: Death and the Virgin”. To opowieść o skandalicznym i prowokującym artyście wiedeńskim z pierwszej połowy XX wieku. Niepoprawny kobieciarz, Schiele przez całe życie przywiązał się do dwóch najważniejszych dla niego kobiet. To Gertie, jego młodsza siostra i pierwsza muza, oraz Wally, pierwsza miłość artysty, uwieczniona przez niego w obrazie „Śmierć i dziewica”.

Koszt: 300 rubli

O 16:00 w Centrum Jelcyna Odbędzie się wycieczka „Sylwester”. Pracownicy muzeum powiedzą, kto położył podwaliny pod tradycję kierowania głowy państwa do ludu i jaki był powód, dla którego ktoś inny przemawiał do ludzi zamiast prezydenta. Każdy uczestnik będzie miał okazję spróbować skomponować i nagrać podobny apel.

Koszt: biletem do muzeum

8 stycznia, poniedziałek

O 18:00 w „Naukasiti” odbędzie się wykład na temat cyberbezpieczeństwa. Vladimir Dashchenko z Kaspersky Lab opowie o spamie, wirusach, szyfrowaniu i ograniczonym dostępie do Internetu. Wyjaśni szczegółowo, jak chronić dziecko przed niepotrzebnymi treściami w sieciach społecznościowych i witrynach.

Koszt: 500 rubli

O 19:00 w „Domu fok” zagra światowe hity na wiolonczeli RockCellos zagra Nirvana, Rammstein, Metallica, Linkin Park, AC / DC, Muse, Queen, Red Hot Chili Peppers, Pink Floyd, System of a Down, The Beatles, Bon Jovi, Limp Bizkit, The Prodigy, Marilyn Manson, 30 Seconds To Mars, Coldplay.

Koszt: od 900 rubli

O 19:30 w centrum handlowym „Rainbow Park” pokaż zdjęcie Davida Bowiego. Został nakręcony w Londynie w 2013 roku i pokazuje wystawę British Museum of Victoria and Albert, gdzie zebrano manuskrypty, kostiumy, zdjęcia i rekwizyty z przedstawień Davida Bowiego.

Koszt: 300 rubli

O 20:00 w klubie EverJAzz Wystąpią Gia Dzagnidze i Modern Blues Band. Gruzińska grupa pojawiła się w 1995 roku i zgromadziła gitarzystę i wokalistkę Gię Dzagnidze, basistę Andrieja Kisłowa i perkusistę Andrieja Pankratowa.

Koszt: od 700 rubli

Obejrzyj wideo: Wywiad MUCHY- Juwenalia 2014 Wrocław (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Wydarzenia tygodnia, Następny Artykuł

Serbski bar z jedzeniem ulicznym Gužva, przebudowa cukierni Troika i piąty Pho'n'Roll
Odkrycie tygodnia

Serbski bar z jedzeniem ulicznym Gužva, przebudowa cukierni Troika i piąty Pho'n'Roll

Guzhva Adres: Zagorodny pr., 9 Telefon: +7 (812) 907-37-47 Średni rachunek: 800 rubli INSTAGRAM Jovan Rashet, właściciel serbskiej restauracji serbskiej kuchni, otworzył nowy projekt na Zagorodny Prospekt - ponownie z odrobiną plusku i chevapi, ale tym razem w demokratycznym formacie ulicznego baru z jedzeniem. Klasyczne serbskie motywy i styl uliczny zostały rozegrane we wnętrzu Guzhvy, co zostało wykonane przez projektantów studia Paum: sale zdobią kopie graffiti w Belgradzie, sufit pokryty jest tynkiem maszynowym, a jedna ze ścian jest wyłożona płytkami.
Czytaj Więcej