Wydarzenia tygodnia

City Day by Life around, Mezzo Tinto Festival, Bondage Performance i nowy film Xaviera Dolana

Poniedziałek, 12 sierpnia

O 19:00 w sali filmowej i konferencyjnej Centrum Jelcyna Nowy film Quentina Tarantino, Pewnego razu ... w Hollywood, zostanie pokazany w oryginalnym języku. Film opowiada historię Ricka Daltona, zachodniego aktora, który przeżywa spadek kariery i stara się pogodzić z nowymi zasadami przemysłu filmowego z końca lat sześćdziesiątych.

Koszt: 250 rubli

Wtorek, 13 sierpnia

O 19:00 w galerii sztuki Centrum Jelcyna Konstantin Kolobov, kierownik niezależnej księgarni Piotrovsky, poprowadzi oryginalną trasę po wystawie Blackout. Zbada symbole przedstawione na rycinach mezzo-tinto i zastanowi się, dlaczego i dlaczego współcześni artyści nadal używają tych symboli.

Koszt: 100 rubli

O 19:00 w klubie jazzowym Everjazz Odbędzie się nowe wydanie programu naukowego „Przeanalizujmy atomy”. Tym razem eksperci omówią temat pasożytnictwa z punktu widzenia medycyny, zoologii i kina - pasożyty, które są powszechne na Uralu i jak się przed nimi chronić, a także w jaki sposób południowo-koreańska społeczna tragikomedia „Pasożyty” podbiła Cannes.

Koszt: Bezpłatnie, po rejestracji

O 19:00 w barze Syndrom rozpocznie się wspólne wykonanie przetargu i dorosłej Arseny Chrzciciela oraz prowokująco agresywnej grupy Katy Slyozki. Emo punk z Jakucji i muzycy kameralni z stolic zagrają swoje utwory na tej samej scenie.

Koszt: 600 rubli

Struktura wiązania, Place Theatre

Środa, 14 sierpnia

O 18:00 w Muzeum Architektury i Projektowania Otwarta zostanie wystawa Siergieja Miedwiediewa „Dialog z tobą”. Ekspozycja przedstawia retrospektywę abstrakcyjnego artysty, rodzaj twórczego raportu z ostatnich lat - 40 prac autora, demonstrujących jego styl twórczy.

Koszt: 100 rubli

O 19:00 w NCCA Życie wokół redaktora naczelnego Aleksieja Szachowa wygłosi wykład „Dlaczego Jekaterynburg jest stolicą sztuki ulicznej w Rosji”. W części wykładowej przyjrzymy się chronologii rozwoju sztuki ulicznej w Jekaterynburgu i porozmawiamy o tym, jak zmieniła się reakcja obywateli i władz, jak ogólnie budowany jest dialog i dlaczego nagle wandalizm został obroniony.

Koszt: Bezpłatnie, po rejestracji

O 19:00 w „Domu Makletsky'ego” spotkanie projektu miejskiego „Miasto takie, jakie powinno”. Uczestnicy omówią trzy projekty, w tym dziedziniec Domu Makletsky'ego, a także uzgodnią nowe spotkania.

Koszt: Bezpłatnie, po rejestracji

O 19:00 w galerii sztuki Centrum Jelcyna kurator Centrum awangardy na Szabolovce, Alexander Selivanova, wygłosi wykład „Architektura i władza: od lat dwudziestych do trzydziestych”. Gość opowie o wykorzystaniu architektury do propagandy i symbolicznej reprezentacji instalacji rządowych w okresie międzywojennym w ZSRR.

Koszt: Bezpłatnie, po rejestracji

O 19:00 w księgarni „Piotrowski” dietetyka sportowa Maria Glukhova opowie o głównych trendach i mitach zdrowego żywienia, odzwierciedlonych w popularnych książkach i blogach. Mówca odpowie na pytanie, w co wierzyć, a co pominąć.

Koszt: Bezpłatnie, po rejestracji

O 19:30 w „Rynku publicznym” odbędzie się spotkanie specjalnego projektu „Galopujący w całej Europie”, w ramach którego doświadczeni podróżnicy opowiadają o tajemnicach, które mogą ułatwić przygotowanie i sam proces podróży. Na nowym spotkaniu będą dyskutować o tym, co stanie się z osobą, gdy podróże zaczynają zajmować ważną rolę w jego życiu, jak zacząć podróżować w każdym wieku i z jakich krajów, w których mitach podróżujących nie wierzyć i jak poprawnie wszystko zorganizować: jak zdecydować, gdzie spojrzeć na co zwrócić uwagę.

Koszt: Bezpłatnie, po rejestracji

O 20:00 w Nowym barze Odbędzie się spotkanie „Jeszcze nie wstaje”. Początkujący komicy czytają swój nowy materiał, aby ocenić reakcję opinii publicznej.

Koszt: Bezpłatny, 18+

Czwartek, 15 sierpnia

O 19:00 w przestrzeni teatru „Place” w Mieście Czekistów zaprezentuje spektakl Locus, poświęcony koncepcjom miejsca, przestrzeni i ciała. W spektaklu wykorzystano technikę shibari (sibari) - japońską sztukę ograniczania ruchliwości ludzkiego ciała (wiązanie) za pomocą lin, która jest zdeterminowana zasadami technicznymi i estetycznymi. Narzędziem do wiązania jest naturalna lina.

Koszt: 400 rubli, 18+

O 19:00 w „Domu Makletsky'ego” Odbędzie się nowe spotkanie projektu Beaton. Uczestnicy w formie wykładu ze słuchaniem przykładów omówią Metropole Orkest, niestandardową orkiestrę symfoniczną z Holandii. Orkiestra była nominowana do nagrody Grammy 18 razy i trzykrotnie zdobyła nagrodę - po raz ostatni za „The Best Contemporary Instrumental Album” w 2016 roku ze Snarky Puppy.

Koszt: Za darmo

O 20:00 w sali filmowej i konferencyjnej Centrum Jelcyna Premiera nowego filmu Xaviera Dolana „Śmierć i życie Johna F. Donovana” o idolach i ich fanach, z udziałem Keitha Haringtona, Natalie Portman i Susan Sarandon. Program odbędzie się w oryginalnym języku z napisami.

Koszt: 200 rubli

Piątek, 16 sierpnia

O godzinie 14:00 platforma teatralna „W centrum” rozpoczną się otwarte czterogodzinne warsztaty dla projektantów, artystów graffiti i artystów Jima Avignona. Wraz z uczestnikami warsztatu namaluje kilka paneli, które później pojawią się na ścianach jednego z pomieszczeń Centrum Jelcyna.

Koszt: 300 rubli

O godzinie 14:00 na stronie w Centrum Jelcyna Rozpoczęły się warsztaty Dancewalk dla szerokiej publiczności: profesjonalnych tancerzy i amatorów oraz społeczności zawodowych współpracujących z tancerzami.

Koszt: Bezpłatnie, po rejestracji

O 18:00 Centrum biblioteki „Jekaterynburg” organizuje wykład Artema Berkovicha „Fotografia jako sztuka klasyczna”. Tam, na przykładzie najsłynniejszych fotografii z 19–21 stuleci, zostanie pokazany, jak rozwijała się historia zależności i rywalizacji fotografii i sztuki klasycznej.

Koszt: Bezpłatnie, po rejestracji

O 19:00 w Center Club rozpocznie się koncert grupy Neoangin - pop-lo-fi, w którym techno i house łączą się nagle z rytmami tanga lub country.

Koszt: Za darmo

O 19:00 w „Domu Metenkowa” Tamara Galeeva wygłosi wykład na temat „Aktualizacji podziemia”. Autor omówi aktualizację sztuki podziemnej, w tym na przykład Muzeum B. U. Kashkina, które powstało na podstawie wydziału sztuki i kulturoznawstwa Uralskiego Uniwersytetu Federalnego i zajmuje się badaniem niekonformizmu w Swierdłowsku-Jekaterynburgu.

Koszt: 100 rubli

O 19:30 w „Domu Makletsky'ego” W „City edition” odbędzie się spotkanie „Media Economics: jak lokalne media mogą budować relacje z reklamodawcami?” Wydawcy Life at Yekaterinburg, Lena Babushkina i Ksyusha Drugova, podzielą się swoim doświadczeniem w tworzeniu rodzimych materiałów i sekretami współpracy z partnerami.

Koszt: Bezpłatnie, po rejestracji

Asya Kazantseva

Sobota, 17 sierpnia

Od 13:00 na dziedzińcu drukarni Odbędzie się festiwal społeczności miejskiej - alternatywny Dzień Miasta dla tych, którzy nie lubią masowych uroczystości na Plotince i okolicach centrum. W programie wykład Asyi Kazantsevy, koncert Lisy Gromovej, impreza zamiany, food court i inne zajęcia.

Koszt: 200 rubli

O 15:00 w ogrodzie Nurowa dzień miasta rozpocznie się od znaczeń i nietypowych rozrywek w cichej i kameralnej przestrzeni miejskiej. Wspólne prace ogrodowe, do których każdy może dołączyć, rysując z artystą Aleksiejem Ryżkowem na płytkach ceramicznych, które następnie zdobią jedną ze ścian ogrodu, muzykę na żywo i inne działania.

Koszt: Za darmo

O 18:00 w pasku Syndromu koncert przedstawicieli lokalnej sceny undergroundowej zacznie zbierać pieniądze na budowę prawdziwej sceny w „Syndromie”. Pozostaje zebrać kolejne 10 tysięcy rubli na projekt.

Koszt: 200 rubli

o 18:00 przy wejściu do Centrum Jelcyna Rozpocznie się karnawałowa procesja uczestników festiwalu Street Faces w towarzystwie headlinerów - orkiestr dętych. Wesoła, radosna seria artystów i muzyków, fantastycznych postaci i szczudeł z Centrum Jelcyna pojedzie w kierunku Placu Październikowego w Teatrze Dramatycznym, a następnie zejdzie na Plac Historyczny.

Koszt: Za darmo

O 18:30 w księgarni „Piotrowski” powieściopisarz i krytyk Roman Senchin zaprezentuje swoją kolekcję „Kwadratowa ontologia”. Książka zawiera wiersze, w których Jekaterynburg został zainspirowany protestem na placu w Teatrze Dramatycznym.

Koszt: Za darmo

Niedziela, 18 sierpnia

O 13:00 platforma teatralna „W centrum” zorganizuje kurs mistrzowski przez amerykańskiego artystę Cale Johnsona. Gość opowie i pokaże, jak stworzyć projekt artystyczny ze zwykłego tektury od podstaw i jak pracować z pomysłami.

Koszt: 300 rubli

O 13:00 w księgarni „Piotrowski” Odbędzie się prezentacja książki Asi Kazantsevy „Materiał mózgu” na temat korzyści z tomografu, stymulatora przezczaszkowego i komórek ślimakowych dla zrozumienia ludzkich zachowań. Popularny autor „Kto by pomyślał!” i „Ktoś się myli w Internecie!” Powie ci, jak nauczyć śpiącego myszy miłości do ojczyzny, co ma wspólnego dziewczyna zakochana w zającu morskim i jakie pigułki dać osobie, aby przestała bać się pająków.

Koszt: Za darmo

O 16:00 w Greenwich Tesnota zorganizuje nową „Sekcję” - serię turniejów ping-pongowych, kickers, rzutek i FIFA19 o nagrody od marek sportowych i streetwearowych. Ponadto wszyscy będą mogli walczyć i doskonalić swoje umiejętności w strefie wolnego stołu, słuchać grupy muzycznej i DJ-ów biura promocyjnego Tesnota - Slava Dushin, Sasha Elsakova i Anton Elfilter.

Koszt: Za darmo


Zdjęcia: okładka - Lisa Gromova, 1 - Teatr Mesto, 2 - Życie wokół / Yasya Vogelhardt

czytaj TAM, GDZIE WYGODNE:

Facebook

VK

Instagram

telegram

Twitter

Obejrzyj wideo: See how the rest of the world lives, organized by income. Anna Rosling Rönnlund (Marzec 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Wydarzenia tygodnia, Następny Artykuł

Urodziny Rabitsy, Life at regatta i Claude Lantsman's Napalm show
Weekend

Urodziny Rabitsy, Life at regatta i Claude Lantsman's Napalm show

Film Olgi Darfi „I Am Gagarin” Pokazy filmowe „Napalm” Dokument o miłości sprzed pół wieku, który został zebrany krok po kroku przez autora „Shoa” Claude'a Lantsmana. To historia krótkiego spotkania, które zmieniło życie dwóch osób - Francuza i pielęgniarki Koreańskiego Czerwonego Krzyża. Film został po raz pierwszy zaprezentowany w zeszłym roku na festiwalu filmowym w Cannes i zebrał wiele entuzjastycznych odpowiedzi.
Czytaj Więcej
Retrospektywa Wima Wendersa, wystawa Pepperstein, powrót The X-Files
Weekend

Retrospektywa Wima Wendersa, wystawa Pepperstein, powrót The X-Files

Dokąd pójść „Łowcy marmurowych głów (Archeologia przyszłości)” Kiedy: 28 stycznia - 28 lutego Gdzie: Muzeum badań Rosyjskiej Akademii Sztuki (nasyp Universitetskaya 17) Koszt: 200 rubli Pierwsza wystawa wpływowego rosyjskiego artysty Pavla Peppersteina w Petersburgu od dziewięciu lat, który w zeszłym roku ustanowił osobisty rekord, gdy jego praca opuściła aukcję za 165 tysięcy euro.
Czytaj Więcej
Koncerty Zemfiry i „Talnika”, wystawa sztuki odwilży i „targu Lambada”
Weekend

Koncerty Zemfiry i „Talnika”, wystawa sztuki odwilży i „targu Lambada”

Wystawa „Odwilż w Moskwie: 1953–1968” Wielkoskalowy projekt Muzeum Moskiewskiego na temat sztuki i kultury odwilży. Obrazy i rysunki, projekty architektoniczne, plakaty filmów Kozintseva i Tarkowskiego, pierwsze wydania poetów lat sześćdziesiątych i przedruki zrehabilitowanych modernistów współistnieją z artefaktami, które przenoszą obraz czasu - plakaty na temat eksploracji przestrzeni, mebli, urządzeń i odzieży.
Czytaj Więcej