Zarządzanie

Co poszło nie tak: Jak rozwijał się konflikt między kawiarnią Khachapuri a jej właścicielami

Urzędnicy z budynków biurowych w dzielnicy metra Paveletskaya w zeszły piątek rozczarowali brzęczeniem: kawiarnia Khachapuri została zamknięta, a tuzin mężczyzn w kształcie prywatnej firmy ochroniarskiej Jaguar spacerowało po letnim tarasie.

Rano właściciele i pracownicy kawiarni publikowali wiadomości o napadzie bandytów w sieciach społecznościowych. Pierwsze wiadomości, oparte na tych statusach, mówiły o pięćdziesięciu uzbrojonych najeźdźcach, podobnych do Dagestani. Później filmy pojawiły się w sieci. Okazało się, że napastnicy trzymali w rękach tylko armaturę i łomy - nie było przy nich karabinów maszynowych i grubych czarnych brody. Boją się walczyć z właścicielami prywatnej firmy ochroniarskiej Codex cafe, ale mimo to włamują się do restauracji, niszcząc naczynia i meble, i wypędzają strażników z obwodu Khachapuri.

Wydarzenia sfilmowane przez ochronę kawiarni miały miejsce około siódmej rano 9 sierpnia. Do południa terytorium Chaczapuri zajęli pracownicy prywatnej firmy ochroniarskiej Jaguar, a strażnicy z Kodeksu tłoczyli się ponuro na rogu sąsiedniego budynku - wzmocnili swoje siły białymi bochenkami i wodą mineralną. Początkowo Jaguaryci żartowali z przechodniami i pozowali przed kamerami mobilnymi, ale dziennikarze nie byli entuzjastycznie nastawieni do przyjazdu: złamali sztandary Raider Capture zawieszone przez właścicieli restauracji, przestali odpowiadać na pytania i odwrócili się od publiczności.

Przechwytywanie wciąż trwa. Współwłaścicielka Khachapuri, Tatyana Melnikova, powiedziała, że ​​w poniedziałek rano nieprzyjazna prywatna firma ochroniarska próbowała ukraść własność kawiarni na terenie wynajmującego - Automobile Plant nr 4, ale pracownicy Khachapuri (byli dyżurni w kawiarni po zmianie z piątku) zadzwonili na policję i zapobiegli kradzieży.

„Naszym zadaniem jest teraz wszczęcie postępowania karnego. Gdybyśmy nie mieli racji w sporze między podmiotami gospodarczymi i uważam, że prawda jest po naszej stronie, nie jest to powód do angażowania się w napady i rabunki” - powiedziała Melnikova.

 

Jako spór z właścicielem przerodził się w oblężenie

Umowa między Khachapuri LLC a Avtokombinat nr 4 OJSC została zawarta w maju 2012 r. Melnikova nie był w stanie szybko zapoznać się z jego kopią, ale twierdzi, że umowa jest ważna przez siedem lat. Umowa przewiduje roczny wzrost czynszów o 7-9%, czyli o wysokości inflacji. „Na podstawie tych samych umów z podobnymi warunkami pracujemy w naszych innych kawiarniach, nie ma tam żadnych problemów”, twierdzi Melnikova.

Fabryka samochodów, zgodnie z bazą danych SPARK-Interfax, należy do spółki z grupy T.I.M. Jej właścicielami są Ludmiła Artyuchowa, żona byłego Ministra Zasobów Naturalnych Federacji Rosyjskiej Witalija Artyuchowa. Dwóch innych właścicieli, Arthur Albertovich i Gayane Minasovna, również nosi nazwisko byłego urzędnika. Sam Artyukow, według tej samej bazy danych, kieruje teraz państwowym jednolitym przedsiębiorstwem TsNII Tsentr i posiada udziały w funduszu wsparcia zespołu Spartak. Nie ma żadnego prawnego związku z fabryką samochodów, chociaż Melnikova twierdzi, że to on rządzi wszystkim, ona sama dwukrotnie spotkała się z Artyukowem, aby rozwiązać spór.

Problemy z właścicielem rozpoczęły się we wrześniu 2012 r., Wkrótce po otwarciu kawiarni. Melnikova twierdzi: zakład zażądał wzrostu czynszów.

CHACHAPURI JUŻ CIĘCIE OGRZEWANIE I WODĘ ORAZ DWIE MIESIĄCE I ODPADY TYLNE
i wyłączył dopływ wody

„Byliśmy gotowi zgodzić się na ich warunki, jeśli zawrzemy dodatkową umowę, że ten wzrost jest pierwszy i ostatni”, wyjaśnia właściciel Khachapuri. Fabryka samochodów nie zgodziła się na legalne naprawienie umowy, zamiast tego w kawiarni, zdaniem pracowników, zaczęto tworzyć warunki nieodpowiednie do pracy. „Przez całą zimę wyłączono ogrzewanie i wodę na godzinę lub dwie, a kilka miesięcy temu całkowicie uszczelniliśmy kanał ściekowy i odcięliśmy dopływ wody”, mówi Elena, kierownik kawiarni.

Sztuczki mocy nie wydawały się zaskoczeniem dla pracowników i właścicieli Khachapuri. Kilka godzin po kolizji na obwodzie letniego tarasu wisiały winylowe banery: „Jest schwytanie najeźdźcy” (twierdzi Elena: zostały wykonane pośpiesznie rano w najbliższej drukarni). Na trzy tygodnie przed atakiem Melnikova zawarła umowę z prywatną firmą ochroniarską Codex: „Nie mamy ochrony w innych restauracjach, tylko nocny stróż przyjeżdża oglądać letni taras, zatrudniliśmy sześć dobrze wyszkolonych ludzi na Paveletskaya”.

Fabryka samochodów i przedstawiciele Artyukhova nie wypowiadają się oficjalnie w sprawie konfliktu z Chaczapuri i nie komunikują się z prasą. H&F, pod pozorem potencjalnego najemcy, rozmawiał z kierownikiem działu wynajmu Automobile Plant nr 4, który zapewnił, że sprawa z Khachapuri była odosobniona, konflikt był spowodowany złymi relacjami osobistymi między najemcą a wynajmującym, a reszta najemców (więcej niż dziesięciu) była zadowolona ze wszystkiego.

Tymczasem przedstawiciel kwadratowego klubu Muay Thai, po wysłuchaniu historii Chaczapuri, powiedział, że wszystkie opisane wydarzenia mogły się wydarzyć dokładnie tak, jak przedstawia je Melnikova. Kvadrat wynajmuje również pokój w Avtokombinat na Nabrzeżu Szluzowaja i, podobnie jak Chaczapuri, nie zgadza się z właścicielem. W przypadku sekcji bokserskiej wezwanie gangu pstrokatych wojowników najprawdopodobniej nie jest tak skuteczne, dlatego w lipcu 2013 r. Avtokombinat złożył pozew przeciwko karie w wysokości 135 000 rubli.

Andrey RAKHMILOVICH

prawnik

Komentarz prawnika

Sądząc po tym, że właściciel użył siły, nie miał żadnego uzasadnionego powodu do eksmisji kawiarni z jej terytorium. Oznacza to, że umowa została sporządzona kompetentnie. W przeciwnym razie właściciel wyrzuciłby najemcę za pośrednictwem sądu w ciągu miesiąca od wejścia w życie decyzji i odzyskałby przepadek. Można chronić się z punktu widzenia prawa, nie jest to trudne, ale ochrona przed bandytami jest oczywiście niemożliwa. Jest tylko jedna rada: z wyprzedzeniem pytaj o partnerów, nie poświęcaj na to czasu, aby dobrze zrozumieć, z kim masz do czynienia.

Zdjęcie: Maxim Listopadov / Life around

Obejrzyj wideo: Tego jeszcze nie było -Coś poszło nie tak u mechanika !!! Dziwne historie warsztatowe. (Styczeń 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Zarządzanie, Następny Artykuł

„Wakacje w mieście jako inicjatywa społeczna” - porady mistrza
Ludzie

„Wakacje w mieście jako inicjatywa społeczna” - porady mistrza

Podczas prawie wszystkich gier City of the Future jedna z drużyn zaproponowała projekt organizacji wakacji w mieście. Kiedy wymyślili sposoby wprowadzenia „zielonego” stylu życia w dzielnicy Chhoroshevsky, zasugerowali zorganizowanie edukacyjnego eko-festiwalu. Jesienią, w grze poświęconej dzielnicy Sretenka, jeden z zespołów wymyślił świętowanie dzieł sztuki ze śmieci.
Czytaj Więcej
Wybuchy w moskiewskim metrze
Ludzie

Wybuchy w moskiewskim metrze

Rankiem 29 marca w moskiewskim metrze wybuchło kilka eksplozji. Według doniesień z różnych źródeł, w porannej godzinie szczytu 29 marca w moskiewskim metrze grzmiały dwie eksplozje. Według ostatnich doniesień zginęło 39 osób, a ponad sto zostało rannych. W ciągu dnia centrum miasta było pełne karetek pogotowia i służb specjalnych.
Czytaj Więcej
Łącz i podbijaj
Ludzie

Łącz i podbijaj

Od 26 maja do 30 maja w Moskwie odbędzie się drugie biennale architektury. Chociaż Creative Сities współpracuje bardziej z mieszkańcami miasta, niż z komponentem obiektowym, British Council opracował duży program dla odwiedzających wydarzenie z wideo, zdjęciami, wykładami i kolejną sesją gry „Miasto przyszłości” w „Czerwonym październiku”, która odbyła się w połączeniu z „Strelką”.
Czytaj Więcej
Mowa bezpośrednia: Allen de Botton o żywej architekturze
Ludzie

Mowa bezpośrednia: Allen de Botton o żywej architekturze

Życie wokół mówiło już o projekcie architektonicznym Living Architecture, którego celem jest uczynienie nowoczesnej architektury mieszkalnej zrozumiałą dla społeczeństwa. Aby to zrobić, firma zatrudnia światowej sławy architektów, którzy budują dom rodzinny w pięknym miejscu. Po tych budynkach można wynająć i stać się turystą architektonicznym.
Czytaj Więcej