Rozrywka

Filmy tygodnia: „Nieznośny dziadek”, „Inside Lewin Davis”, „Ja Frankenstein”

„Nie do zniesienia dziadek”

Zły dziadek

Dyrektor: Jeff Tremaine

Obsada: Johnny Knoxville, Jackson Nicholl

Działka

Po tym, jak matka ośmioletniego Billy'ego ponownie trafia do więzienia, jego dziadek musi zabrać dziecko przez cały kraj do ojca. Oba nie wyróżniają się dobrymi manierami, staruszek i wnuk od czasu do czasu stają się wiążące.

Co otrzymujemy

Przed pójściem do kina warto wziąć pod uwagę, że ta komedia jest znacznie bardziej nieprzyzwoita, niż mogłaby się wydawać na zwiastunie, który również nie jest szczególnie skromny. Już w jednej z pierwszych scen kłopoty starca (mocno wymyślonego 42-letniego aktora terrorystycznego Johnny'ego Knoxville'a) utknęły w maszynie z napojami i przez dobrą chwilę ekspansywnie przeciąga penisa, próbując się uwolnić. W przyszłości czeka na nich jeszcze wiele takich scen.

Przepis na film: starzec i dziecko rzucają liczbami jeden po drugim, których celem jest szokowanie i wyważanie innych bohaterów, w większości - niczego nie podejrzewający zwykli obywatele filmowani w tym czasie przez ukryte kamery. Podczas gdy dziadek wpada w bicie, jest córką nieznanych ciotek i chodzi nago z moszną, wnuk niestety nęka przechodniów prośbą o zostanie tatą i pyta sprzedawczynię, jak jej pseudonim jest w striptizie. Nawiasem mówiąc, zaskakująco, to dziecko, a nie weteran żartów z Knoxville - główne danie w tej komedii. Wywołuje takie same emocje jak fotografia internetowa z kotami pijącymi piwo. Widząc go, prawdopodobnie będziesz chciał wyrzucić swoje zwykłe dzieci i mieć je.

„Inside Lewin Davis”

Wewnątrz Llewyn Davis

Dyrektorzy: Ethan i Joel Cohen

Obsada: Oscar Isaac, Carey Mulligan,
John Goodman, Garrett Hedlund,
Justin Timberlake

Działka

Lewin Davis, dawny pół-folkowy duet środkowej ręki, próbuje przebić się do sławy. Utrudniają to bardziej przyziemne problemy: nie ma gdzie i nie ma co żyć, może okazać się ojcem dziecka dziewczyny swojego przyjaciela, a także musi przyprowadzić swoim znajomym ich wspaniałego czerwonego kota, którego przypadkowo wypuścił z mieszkania.

Co otrzymujemy

Film, w którym praktycznie nic się nie dzieje, poza kilkoma pościgami za kotem, warto obejrzeć przynajmniej ze względu na humor. Bardzo znany humor braci Coen, ukryty w półtonach, w ruchu brwi, w nieoczekiwanych groteskowych epizodycznych bohaterach, a nawet w pozornie smutnych scenach. Film może nie jest zalecany odbiorcom starej szkoły, którzy z pewnością muszą zrozumieć, kto jest bohaterem na ekranie, a kto jest czarnym charakterem. Autorzy celowo nawet na końcu pozostawiają widza, aby sami zdecydowali, w czyim są zespole i czy współczują niespokojnemu Lewinowi Davisowi. Ich bohater jest zepsutą zabawką, która uparcie próbuje funkcjonować jako pełnoprawny zdrowy organizm, ale za każdym razem potknie się o porażkę. Jak w „Szóstym zmowie”: „Chodzą wokół jak zwykli ludzie. Widzą tylko to, co chcą. Nie wiedzą, że nie żyją”. Coens z rozkoszą dziecka, które znalazło martwego ptaka, proponują zagłębić się w nie w tym ciekawym przypadku.

„Ja Frankenstein”

Ja, Frankenstein

Dyrektor: Stuart Beatty

Obsada: Aaron Eckhart, Bill Nyei, Miranda Otto, Yvonne Strakhovsky, Jay Courtney

Działka

Potwór Frankenstein przetrwał do dziś i uczestniczy w bitwie z demonami po stronie obrońców Boga - gargulców.

Co otrzymujemy

Zimą rzadko pojawiają się hity pierwszego rzędu (Hobbit jest wyjątkiem). Ale w tej chwili wydajność akcji jest bardziej skromna, co nie mogło konkurować z letnimi hitami. Tutaj mniejsze budżety i prostsze gwiazdy, a często ciemność jest gęstsza niż potrzeba letniej rodzinnej widowni. Gotycka gra wojenna 3D „I, Frankenstein” należy właśnie do tej kategorii. Nie zadziwi wyobraźni, ale po sześciu miesiącach zostanie całkowicie zapomniana, ale będzie całkiem odpowiednia na zimę bez ryb dla rozrywki publiczności, która tęskni za walkami z transformacjami.

Zaczęłam też

Bohaterowie

Aleksiej Czadow, Swietłana Chodczenkowa i Tatiana Arntgolts w patriotycznym projekcie „na olimpiadę”. Darmowa interpretacja pięciu opowieści o mistrzach krajowych, takich jak Bierieżna i Sikharulidze, Ilya Kowalczuk oraz Kruglov senior i junior.

Hercules: The Beginning of a Legend

Fantastyczno-historyczny przebój klasy B to początek (i sądząc po skromnych zebraniach w Stanach Zjednoczonych i koniec) opowieści Herkulesa w wykonaniu Kellana Lutza, znanego również jako brat Edwarda Cullena z Zmierzchu.

„Pirate TV”

Francuska komedia o facetach oszukujących nudne oficjalne programy telewizyjne dla pirackich wiadomości.

Roboty 3D

Malezyjska kreskówka o tym, jak prawdziwy chłopiec pomaga uratować księżniczkę przed grą wideo.

„Save Mr. Banks”

Tom Hanks jako Walt Disney w filmie w reżyserii The Invisible Side. To szczera opowieść o tym, jak pod koniec lat pięćdziesiątych Disney próbuje złamać zamkniętą kobietę w średnim wieku, Pamelę Travers, autorkę „Mary Poppins”, aby dać mu zielone światło do nakręcenia filmu z jej książki. Travers jest przerażony pomysłem wesołej adaptacji filmowej z piosenkami i tańcami, ale nie wycofuje się. Disney rzuca surową damę na karuzeli i jednocześnie próbuje dowiedzieć się, co widzi w Mary Poppins, czego tam nie zauważył. I okazuje się, że jej bajka jest o wiele bardziej realna, niż mu się wydawało.

Obejrzyj wideo: Zrzucanie poroża , filmy z ostatniego tygodnia. (Marzec 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Rozrywka, Następny Artykuł

Urodziny Rabitsy, Life at regatta i Claude Lantsman's Napalm show
Weekend

Urodziny Rabitsy, Life at regatta i Claude Lantsman's Napalm show

Film Olgi Darfi „I Am Gagarin” Pokazy filmowe „Napalm” Dokument o miłości sprzed pół wieku, który został zebrany krok po kroku przez autora „Shoa” Claude'a Lantsmana. To historia krótkiego spotkania, które zmieniło życie dwóch osób - Francuza i pielęgniarki Koreańskiego Czerwonego Krzyża. Film został po raz pierwszy zaprezentowany w zeszłym roku na festiwalu filmowym w Cannes i zebrał wiele entuzjastycznych odpowiedzi.
Czytaj Więcej
Retrospektywa Wima Wendersa, wystawa Pepperstein, powrót The X-Files
Weekend

Retrospektywa Wima Wendersa, wystawa Pepperstein, powrót The X-Files

Dokąd pójść „Łowcy marmurowych głów (Archeologia przyszłości)” Kiedy: 28 stycznia - 28 lutego Gdzie: Muzeum badań Rosyjskiej Akademii Sztuki (nasyp Universitetskaya 17) Koszt: 200 rubli Pierwsza wystawa wpływowego rosyjskiego artysty Pavla Peppersteina w Petersburgu od dziewięciu lat, który w zeszłym roku ustanowił osobisty rekord, gdy jego praca opuściła aukcję za 165 tysięcy euro.
Czytaj Więcej
Koncerty Zemfiry i „Talnika”, wystawa sztuki odwilży i „targu Lambada”
Weekend

Koncerty Zemfiry i „Talnika”, wystawa sztuki odwilży i „targu Lambada”

Wystawa „Odwilż w Moskwie: 1953–1968” Wielkoskalowy projekt Muzeum Moskiewskiego na temat sztuki i kultury odwilży. Obrazy i rysunki, projekty architektoniczne, plakaty filmów Kozintseva i Tarkowskiego, pierwsze wydania poetów lat sześćdziesiątych i przedruki zrehabilitowanych modernistów współistnieją z artefaktami, które przenoszą obraz czasu - plakaty na temat eksploracji przestrzeni, mebli, urządzeń i odzieży.
Czytaj Więcej