Filmy tygodnia

Yves Saint Laurent, Fatal Passion, Dangerous Illusion

 

Yves Saint Laurent

Yves Saint Laurent

Dyrektor: Jalil Lesper

Obsada: Pierre Nine, Guillaume Gallienne, Nikolai Kinsky, Charlotte Le Bon,
Marie de Villepin

Działka

Christian Dior umiera w Paryżu w 1957 r., A jego były asystent, 21-letni Yves Saint Laurent, zostaje nowym szefem domu mody. Robi zawrotną karierę, ucząc się wszystkich uroków artystycznego stylu życia.

Co otrzymujemy

Bardzo szczegółowa biografia wielkiego couturiera. Opowieści o branży modowej, czy to Gia, liczne adaptacje losu Coco Chanel, a nawet The Devil Wears Prada, są niemal wygraną dla kobiet: tutaj znajdziesz eleganckie sukienki, dramatyczne losy i piękne życie. Biografia Saint Laurenta nie byłaby z tej serii kostiumowych filmów, gdyby nie homoseksualizm głównego bohatera. Centralną linią fabuły jest związek histerycznego i nieograniczonego geniuszu z narkotykami i rozwiązłym seksem oraz jego rozsądnego kochanka Pierre'a Bergera, z którym Saint Laurent podpisał kontrakt na krótko przed śmiercią w 2008 roku. Przez pół wieku chroniono go przed kryzysami i problemami - a dzięki temu film instruuje publiczność, wciąż brzęcząc w scenach nocnych, że związki mogą i powinny być inne. Jeśli chodzi o aktorów, cukier Pierre Nine, który grał główną rolę, powinien zostać teraz przytłoczony, jeśli nie rolami, a przynajmniej kampaniami reklamowymi. Nawiasem mówiąc, w tym roku ukaże się kolejny film o Saint Laurent, z Gaspardem Ulle - i łatwo sobie wyobrazić, że nie będzie w stanie pokonać Niny swoim urokiem pół-dziewczyny.

„Fatalna pasja”

Imigrant

REŻYSER: James Grey

ROLA: Marion Cotillard, Joaquin Phoenix, Jeremy Renner

Działka

1921 rok. Polscy uchodźcy, siostry Ewa i Magda, płyną do Ameryki w poszukiwaniu lepszego życia. Po przyjeździe Magda została zabrana do przychodni z podejrzeniem gruźlicy, a przerażona Eva mogła wędrować tylko bez środków do życia. Arystokratyczny dżentelmen Bruno Weiss ratuje ją i daje schronienie. Wkrótce okazuje się, że Bruno jest alfonsem, a aby zarobić pieniądze na uratowanie swojej siostry, pobożna Eva będzie musiała pożegnać się ze skromnością. Bruno ma jednak bardziej szlachetnego kuzyna-czarodzieja Orlando - i oboje są poważnie zakochani w Evie.

Co otrzymujemy

Nominowany film do głównej nagrody ostatniego Cannes z gwiazdorską obsadą i niesamowicie absurdalną rosyjską nazwą - znaczną część czasu na ekranie można poświęcić na zastanowienie się, jak wyrażenie „fateful pasja” ma związek z tym, co dzieje się na ekranie. Niestety, nasi dystrybutorzy nie do końca się pomylili i nazwali statek tak, jak płynął. Pomimo uniwersalnych ulubionych filmów Joaquina Phoenixa i Marion Cotillard nadal masz wrażenie, że oglądasz bardzo skompresowaną i pudrową wersję ulubionej serii własnej babci. Miłość, śmierć, poświęcenie, prostytucja, choroba, łzy i upokorzenie zmieniają się w celowo tragiczny wir fabuły. Nieodparty Marion Cotillard przez dwie godziny angażuje się w to, że spuszczając oczy, gra Marię Magdalenę.

„Niebezpieczna iluzja”

Niezbędna śmierć Charliego Countrymana

Dyrektor: Fredrick Bond

Obsada: Shia Lababe, Evan Rachel Wood, Mads Mikkelsen, Til Schweiger,
Rupert Grint

Działka

Kochana mama umiera w marginalnym Charlie Country w Chicago, żegnając się w formie halucynacji, w której radzi swojemu synowi, aby rzucił wszystko i udał się do Bukaresztu. W strasznych okolicznościach Charlie spotyka rudowłosą wiolonczelistkę Gabi na lotnisku w Bukareszcie, która natychmiast się zakochuje. Oczywiście Gabi okazuje się jeszcze jedną rzeczą: niesie broń w swojej torbie i żyje z organem przestępczym Nigelem, który nie jest przyzwyczajony do wybaczania zdrady.

Co otrzymujemy

Fantazja byłego twórcy klipów Fredricka Bonda na popularny temat „Amerykanie w Europie Wschodniej”. Natychmiast po przyjeździe do Bukaresztu oszołomiony bohater Shaya Labaff zaczyna być rozmyślany przez nieokrzesanych policjantów, zadymieni studenci siedzą za kierownicą karetki, a gangi przestępcze są na każdym kroku, jednym z nich są bohaterowie Mikkelsen i Schweiger, którzy starają się usunąć skórę głowy z Charliego. Rupert Grint ponownie gra przegranego, tym razem jednak dla odmiany, ofiary przedawkowania Viagry. Klisze wydają się co piętnaście minut, stan ogólnej niezręczności osiąga szczyt podczas sceny pościgu w metrze, kiedy Charlie ucieka z pościgu na około trzy minuty, omijając kroki w zwolnionym tempie i pod dubstepem. Fredrik Bond nakręcił film dla tych, którzy wciąż nie odeszli od „Run, Lola, Run” - cóż, lub po prostu chodzą do kina, aby się zrelaksować i przynajmniej tymczasowo wyłączyć mózg.

Zaczęłam też

Rio 2

Kontynuacja udanej komedii rysunkowej o zabawnych papugach, teraz idą z metropolii do dżungli i nawiązują tam nowe ekscentryczne znajomości.

„Klątwa 3D - 2”

Dla fanów horrorów o cichych Japonkach w białych szatach - opowieść o przerażającym związku sieroty i młodego doktoranta.

Zaletters

Ilya Glinnikov, Gosha Kutsenko i inne rosyjskie gwiazdy w komedii o nieudacznikach, którzy rozbili czyjś helikopter i szukają sposobów, by spłacić się głupiej.

„Moja wielka hiszpańska rodzina”

Komedia o tym, jak nieudana, gdy ślub Hiszpana zbiega się z grą Hiszpanów w finale Pucharu Świata.

Judah

Filmowa adaptacja powieści Leonida Andreeva o tym, czy Judasz był zdrajcą.

Obejrzyj wideo: La France, pays de légalité ? Abnousse Shalmani. TEDxParis (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Filmy tygodnia, Następny Artykuł

Problem tkwi w kodzie: Gdzie znaleźć rozsądnych programistów
Zarządzanie

Problem tkwi w kodzie: Gdzie znaleźć rozsądnych programistów

Sharif Karmo Założyciel GetShopApp Rok temu naszym celem było stworzenie dobrego zespołu technicznego: wymagało to pięciu starszych programistów. Zaoferowaliśmy konkurencyjne warunki: wynagrodzenie rynkowe w wysokości 100 000-150 000 rubli i udział w programie opcji. Zaczęliśmy od tradycyjnej ścieżki: opublikowaliśmy wakat na wyspecjalizowanych stronach i zaczęliśmy przeglądać ciekawe CV.
Czytaj Więcej
Włam się: jak pompować ciało i mózg przy użyciu teorii naukowych
Zarządzanie

Włam się: jak pompować ciało i mózg przy użyciu teorii naukowych

W serii Doliny Krzemowej jeden z bohaterów przyznaje, że pracę z 48 godzinami pracy bez przerwy pomaga zestaw sody Mello Yello, ciasteczka Oreo i garść tabletek Adderal. Psychostymulanty - w tym przypadku kofeina, cukier i różnorodne amfetaminy - są integralną częścią życia wielu pracoholików. Najczęściej są podejmowane impulsywnie, na przykład podczas sesji lub nagłego wypadku w pracy.
Czytaj Więcej