Filmy tygodnia

Noah, Beauty and the Beast, Raid-2

Noah

Noah

REŻYSER: Darren Aronofsky

ROLA: Russell Crowe
Jennifer Connelly, Emma Watson,
Anthony Hopkins, Ray Winston

Działka

Po tysiącu lat istnienia ludzkość osiąga szczyt rozpusty, a niebiosa przygotowują na nią potop. Ucieczka jest przeznaczona tylko dla rodziny sprawiedliwego Noego, który musi zbudować arkę, zabrać tam zwierzęta i ptaki i czekać na katastrofę. W tym samym czasie Noe ma żonę i synów, z których każdy nie jest łatwy do pogodzenia z nadchodzącymi wydarzeniami.

Co otrzymujemy

Podejmując tak epicką fabułę ze Starego Testamentu, Darren Aronofsky od samego początku stanął przed niezwykle trudnym zadaniem. Oprócz dramatycznej historii ludzkości (Aronofsky zawsze chętnie podejmował je - w Czarnym Łabędzie, w Requiem na sen, w Fontannie), trzeba było uważnie radzić sobie z kontekstem religijnym, aby nie czytać niepotrzebnej moralizacji widzowi. Nie jest to dla niego złe ze względu na nacisk na metamorfozy występujące u postaci kanonicznych: Noah w filmie jest pokazany jako perfekcjonista bliski szaleństwa, jego żona Naam ucieleśnia wszystkie cierpiące matki Ziemi, a jego syn Ham zna poważny problem ojców i dzieci, prowadzący do śliskiej ścieżki zdrady. Te humanizowane obrazy zmusiły przedstawicieli islamu i katolicyzmu do zepsucia po premierze, ale ostatecznie to oni uratowali tę historię. Samo flagowanie Noego, a także sceny bitew na dużą skalę, pouczające retrospekcje o stworzeniu świata, kamienne golemy i bardziej przekonujący Russell Crowe, wskazują, że Aronofsky postawił sobie za cel doprowadzenie wszystkich do swojego filmu - chrześcijan, uczniów, animatorów i dzieci z rodzicami i dziadkami. I nie ma nic złego w tym, że prawdopodobnie odniesie sukces.

„Pięknoi Bestia ”

La belle et la bête

REŻYSER: Christoph Hans

ROLA: Lea Seydoux, Vincent Cassel, Eduardo Noriega, Andre Dussolier,
Audrey Lamy

Działka

Zrujnowany starszy kupiec, który błąkał się po burzy, przypadkowo znalazł się w tajemniczym zamku z luksusowymi pustymi salami i stołami pełnymi jedzenia. W ogrodzie starzec podnosi różę dla swojej najmłodszej córki Belle. Za tym zajęciem zostaje złapany przez właściciela rzeczy, owłosionego Potwora w staniku. Bestia rozkazuje kupcowi następnego dnia wrócić i oddać życie w zamian za różę, ale dzielny Belle poświęca się i idzie do zamku Bestii zamiast ojca. Potwór powinien zakochać się w pięknie.

Co otrzymujemy

Nowa wizja popularnej fabuły z XVIII wieku okazuje się zupełnie nowa: reżyser Silent Hill, Christoph Hans, nakręcił atmosferyczną bajkę bez niespodzianek, ale skupił się na starszych dziewczynach: już wyrosły z kreskówek Disneya i wiedzą o istnieniu Leii Seydoux, ale zainteresowanie pięknymi książętami a romantyczne wątki jeszcze nie przegrały. W wersji Hansa pojawiły się nowe pomniejsze postacie, takie jak złoczyńca Perdyukas lub poszukiwacze przygód, a także różne zabawne szczegóły w duchu czasów: na przykład w zamku Potwora, na przykład, ruchome animowane psy. Wszystko to jest łatwe, a nawet interesujące do obejrzenia, jeśli nie oczekujesz wiele i nie porównujesz z innymi odczytami z bajki - możesz podziwiać cudowną pracę projektanta kostiumów i bujne krajobrazy oraz starzejący się, ale nie zagubiony, gangsterski połysk Vincenta Cassela.

Raid 2

The Raid 2: Berandal

REŻYSER: Gareth Evans

ROLA: Iko Yuvays, Arifin Putra,
Tio Pacusodevo, Julie Estelle,
Yayan Rukhiyan

Działka

Rama, oficer sił specjalnych, który wiele widział, rezygnuje z nowego życia z żoną i synem. Ale tak było: wkrótce otrzymuje od tajnej policji zadanie infiltracji syndykatu kryminalnego w celu rozwiązania jego przestępstw finansowych. W tym samym czasie mafia zabija brata Ramy, więc przyjmuje ofertę i idzie do więzienia, gdzie zbliża się do syna przywódcy kryminalnego gangu Ukok. Po wyjściu z więzienia Rama zostaje asystentem Ukoka i rozpoczyna niebezpieczną grę w dwóch obozach.

Co otrzymujemy

Główny bohater, Rama, znacznie dojrzał i osiągnął szczyt mistrzostwa w walce wręcz: w ciągu pierwszych 40 minut rzuca gołymi rękami taką samą liczbę złoczyńców, co w pierwszej części został wyeliminowany za pomocą broni palnej przez wspólne wysiłki. Co do reszty, wszystko jest tak, jak w pierwszym „nalocie”, tylko wnętrza hoteli i klubów, a także piękno, pojawiają się w kadrze: w końcu klany mafijne są w centrum fabuły. Przez dwie i pół godziny bohaterowie obcinają sobie gardła, przebijają maczety wrogów, kładą ich twarzą w dół na rozpalonym do czerwoności piecu, młotkiem na czubku głowy młotem i dosłownie wybijają mózgi - wszystko to jest rozcieńczone bardzo wstydliwymi dialogami. Drugi „nalot” można obejrzeć bez oglądania się na prequel, ale nie zapominając, że okazał się on znacznie bardziej „czarny” - i trudno sobie wyobrazić, ile krwi będzie w planowanej już trzeciej części.

Zaczęłam też

„Patema vice versa”

Cartoon Yasuhiro Yoshiura o ludziach żyjących wbrew prawom grawitacji.

„Gry dla dzieci”

Horror o nowożeńcach, którzy wyjeżdżają na wyspy na wakacje, ale zamiast turystów spotykają tam martwe dzieci.

Obejrzyj wideo: Donating $10000 To Pewdiepie (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Filmy tygodnia, Następny Artykuł

Radość i krótka gra
Filmy tygodnia

Radość i krótka gra

„Joy” Joy „The Big Short” Adam Mackay Obsada Christian Bale, Ryan Gosling, Steve Carell, Brad Pitt Story Michael Barry ma zaburzenie ze spektrum autyzmu i nie ma jednego oka, kocha hard rocka i zarządza dużym żywopłotem fundusz. W 2005 roku Barry, badając rynek kredytów hipotecznych, przewiduje jego rychłe załamanie - i decyduje się na to, ryzykując miliard dolarów.
Czytaj Więcej
„Pod osłoną nocy” i „Noworoczny korporacyjny”
Filmy tygodnia

„Pod osłoną nocy” i „Noworoczny korporacyjny”

„Under the Cover of the Night” Nocturnal Animals Reżyser: Tom Ford Obsada: Jake Gyllenhaal, Amy Adams, Michael Shannon, Isla Fisher Magnetic i wizualnie nieskazitelny film projektanta Toma Forda (jego drugie doświadczenie po Lone Man) z Amy Adams i Jake Gyllenhaal w roli głównej. Kryminał, ale właściwie dramat o podwójnie utraconej miłości - historia 40-letniej Susan, która przez weekend przebywała w drogiej rezydencji z niebezpieczną książką.
Czytaj Więcej
Anna i umarli nie umierają
Filmy tygodnia

Anna i umarli nie umierają

Tekst Alice Taiga „Anna” Anna Reżyser Luke Besson Obsada Sasha Luss, Helen Mirren, Luke Evans, Killian Murphy Thrash i szaleństwo Luke'a Bessona na temat rosyjskiego blond agenta wywiadu Luke Besson uwielbia napisy „pięć lat temu”, „trzy miesiące później” i „dwa tygodnie temu”, więc nie będziemy linearni.
Czytaj Więcej
Szpieg, Under Electric Clouds, Nowi Rosjanie
Filmy tygodnia

Szpieg, Under Electric Clouds, Nowi Rosjanie

„Szpieg” „Pod elektrycznymi chmurami” REŻYSER: Aleksiej Jr. W ROLKACH: Merab Ninidze, Chulpan Khamatova, Victoria Korotkova, Louis Frank, Anastasia Melnikova Działka Gdzieś na pustkowiu w niezidentyfikowanej metropolii znajduje się niedokończony wieżowiec. Siedem opowieści o ludziach, którzy mogliby zostać nazwani zbędnymi w literaturze klasycznej, są bezpośrednio lub pośrednio z tym związane.
Czytaj Więcej