Filmy tygodnia

Godzilla, Wenus w futrach, długi upadek

Godzilla

Godzilla

REŻYSER:Gareth Edwards

ROLA:Aaron Taylor-Johnson, Brian Cranston, Elizabeth Olsen,
Ken Watanabe, Juliette Binoche, Sally Hawkins

Działka

Wielki Godji powrócił. Po zniknięciu w głębinach Oceanu Spokojnego wyskakuje dzisiaj, słysząc zew innego starożytnego wielkiego potwora. Miejscem spotkania jest stolica Hawajów, Honolulu.

Co otrzymujemy

Dawno minęły czasy, kiedy Godzill w filmach był formowany z plasteliny lub zastąpiony niejasnymi zarysami ogona unoszącego się we mgle. W nowym filmie król jaszczurek pojawia się w pełnym rozwoju, w całej swojej chwale i potędze militarnej. Tak, nie jeden, ale w towarzystwie innych osób. Ponadto, w przeciwieństwie do hollywoodzkiego filmu o tej samej nazwie z 1998 roku, ta intryga jest bardziej przebiegła niż banalne „Godzilla chodzi po mieście” - autorzy znaleźli coś, co może zaskoczyć. A postacie ludzkie mają tutaj wystarczająco dużo rzeczy do roboty: nie chowają się cicho w metrze, ale organizują śmiałe wypadki z udziałem broni nuklearnej, która również stara się eksplodować nie na miejscu. Niebanalna obsada obejmuje gwiazdę serialu „Breaking Bad” Briana Cranstona i „nową Channing Tatum” - Aarona Taylora-Johnsona w rolach ojca i syna.

„Wenus w futrach”

La venus a la fourrure

REŻYSER: Roman Polański

ROLA: Emmanuelle Seigner, Mathieu Amalric

Działka

Aby posłuchać sztuki „Wenus w futrach” opartej na tytułowej pracy Sachera-Masocha, mokra kobieta ma wygląd i maniery bijące życiem prostytutki i robi nieoczekiwanie silne wrażenie na reżyserze. Bardzo silne wrażenie.

Co otrzymujemy

Wydawało się, że Roman Polański postawił sobie za cel włączenie coraz mniej ludzi do swoich filmów. W ostatniej kasecie „Masakra” cały scenariusz został namalowany na cztery. W nowym filmie w ogóle jest dwóch aktorów, a kamera znajduje się poza teatrem, gdzie rozgrywa się akcja „Wenus”, tylko dwa i bardzo krótko. Podobnie jak w Reźnie, Polański poświęca całą uwagę interakcjom bohaterów - tutaj mężczyzn i kobiet - którzy mają odkrywać, przekształcać i dramatyzować. Głównymi tematami są tajne fantazje seksualne i walka płci: kto będzie podporządkowany, a kto podda się innemu. Z oczywistych względów to, co się dzieje, wygląda jak produkcja teatralna. Ci, którzy nie mają nic przeciwko oglądaniu spektaklu z gwiazdami francuskiego kina w reżyserii Polańskiego, na pewno tu są.

„Długi upadek”

Daleko w dół

REŻYSER: Pascal Shomey

ROLA: Aaron Paul, Pierce Brosnan, Tony Collette, Imogen Poots

Działka

W sylwestra mężczyzna wychodzi na dach najwyższego budynku w mieście, aby rzucić się stamtąd, by skutecznie popełnić samobójstwo. Stoi na krawędzi i zapala ostatnie cygaro, gdy rozprasza go czyjś kaszel. Stojąca za nim kobieta zastanawia się, czy nadal potrzebuje dużo czasu, bo ona też miała ochotę skoczyć. Podczas tej rozmowy na dachu pojawiają się jeszcze dwie osoby: nie bez powodu sylwester jest najbardziej popularny wśród samobójców.

Skandal z uwodzeniem małego dziecka, nieszczęśliwej miłości, bezradności, raka - każdy z czterech bohaterów na dachu jest prowadzony z różnych powodów. Żadne z nich nie odważy się skoczyć tej nocy. Zamiast tego zawierają porozumienie, że nie popełnią samobójstwa przed walentynkami i do tego czasu zaczną się wzajemnie kontrolować.

Co otrzymujemy

Początek byłby odpowiedni dla serii - czarnej komedii z nutką melodramatu - lub powieści, czegoś na dłużej niż półtorej godziny. Filmową adaptację tej powieści napisał Nick Hornby. I okazało się bardziej jak melodramat z domieszką czarnej komedii: autorzy wydają się podejmować rozmowy na smutne tematy, ale boją się wpędzić widza w mrok i nagle zacząć humor. Bohaterowie albo uderzają łzami (wszyscy oprócz Pierce'a Brosnana, Pierce Brosnan nie płacze), a potem znów spieszą się, by zachowywać się jak postacie w sitcomie, pozostawiając widzowi decyzję, czy poważnie potraktować to, co się dzieje. Poddają się odrobinie romansu: gwiazda serialu Breaking Bad Aaron Paul dołącza do aktorki Imogen Poots po raz drugi tej wiosny (ostatnia była w Need for Speed). Ogólny wynik jest podobny do ballady o dobrym zespole, który wydaje się być dobry, ale także niezbyt ulubiony.

Zaczęłam też

Przyszłe spodenki ZABAWA

Dziesięć krótkich komedii z kolekcji Future Shorts.

Patrol leśny

Kreskówka o tym, jak zwierzęta z zoo szukają skradzionego orła.

„Kosmiczny pirat Harlock”

Trójwymiarowa japońska kreskówka o szlachetnym kosmicznym piracie walczącym o Ziemię.

„Dziecko jako prezent”

Chaotyczna komedia o matce zastępczej, która osiedliła się ze swoimi przyszłymi przybranymi rodzicami.

„10 chwil losu”

Dziesięć filmów krótkometrażowych opartych na historiach Tima Wintona, z udziałem Cate Blanchett, Rose Burn, Hugo Weaving i Mirandy Otto.

„Wulkan pasji”

Francuska komedia o tym pierwszym, zmuszona do wspólnego podróżowania.

Obejrzyj wideo: "bardzo znany aktor" (Luty 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Filmy tygodnia, Następny Artykuł

W ogrodzie imienia Baumana otwarto kawiarnię z grecką kuchnią Sito
Ciekawe

W ogrodzie imienia Baumana otwarto kawiarnię z grecką kuchnią Sito

W Bauman Garden otwarto kawiarnię z grecką kuchnią projektu Sito. O tym życiu opowiadano w służbie prasowej ogrodu. Kawiarnia mieści się w dwupiętrowym budynku. Na pierwszym piętrze znajduje się kilka miejsc ze stolikami, a na drugim zorganizowano letni taras, który może pomieścić do 40 osób. Głównym daniem w menu jest grecki chaczapuri o nazwie Peinerli.
Czytaj Więcej
Nowa lokalizacja: restauracja Schengen
Ciekawe

Nowa lokalizacja: restauracja Schengen

Mała restauracja Schengen na Kirochnej to wspólny projekt współwłaściciela Terminal Bar Pavel Steinluht i jego przyjaciela Daniila Berezowskiego, który pracuje we własnej agencji reklamowej. Dawno temu wpadli na pomysł otwarcia lokalu gastronomicznego i zaczęli wdrażać go z całą powagą: tylko żeby znaleźć szefa kuchni, musieliśmy przeprowadzić wywiad z 20 osobami.
Czytaj Więcej
Wakacyjne „Jedzenie”: Restauracje i kawiarnie
Ciekawe

Wakacyjne „Jedzenie”: Restauracje i kawiarnie

W najbliższą sobotę w Moskwie po raz trzeci odbędzie się festiwal gastronomiczny magazynu „Poster-Food” - święto „Food”. Oprócz głównej restauracji, w tym roku miejski rynek żywności i strefa kuchni narodowej będą działać w Parku Gorkiego od południa do dziesiątej wieczorem. Tematem przewodnim festiwalu jest street food.
Czytaj Więcej
Na linii Grivtsov otworzył kawiarnię-bar „Somewhere”
Ciekawe

Na linii Grivtsov otworzył kawiarnię-bar „Somewhere”

Na linii Grivtsov uruchomiono kawiarnię „Somewhere” - pierwszą instytucję zespołu przyjaciół, zbudowaną od podstaw i samodzielnie. Kuchnią kierował szef kuchni Kirill Safonov, znany ze współpracy z Tesla Bar i Tartin. Podczas gdy w „Somewhere” obowiązuje wersja testowa menu, ale połowa naczyń z niego na pewno zostanie na stałe.
Czytaj Więcej