Filmy tygodnia

„Maleficent”, „Neighbours. On the warpath”, „uwieść i porzucić”

Szkodliwy

Szkodliwy

REŻYSER: Robert Stromberg

ROLA:Angelina Jolie, El Fanning, Sharlto Copley,
Miranda Richardson, Sam Riley, Świątynia Juneau

Działka

Darmowa interpretacja opowieści o Śpiącej królewnie. W bajkowym lesie spotykają się młode wróżki z Maleficent i złodziej z wioski. Mijają lata - zdradzi ją, a ona rzuci klątwę na swoją nowonarodzoną córkę, skazując ją na słynny zastrzyk wrzeciona i wieczny sen natychmiast po osiągnięciu 16. urodzin.

Co otrzymujemy

Scenarzyści nigdy nie wymyślili, jak zajmować bohaterów przez te szesnaście lat, które upłynęły między nałożeniem klątwy a jej wdrożeniem. Dlatego po prostu wypełniają mnóstwo czasu obrzydliwie uroczymi zdjęciami tego, jak wciąż przebudzona piękność, bogata, przewraca salta na trawie i dotyka nosa „magicznych stworzeń” narysowanych na komputerze pod namiętnym spojrzeniem Angeliny Jolie, którą wyraźnie pożyczyła od Charlotte Gainsbourg w drugim Nymphomaniac.

Firma „Disney” w ostatnich latach dąży do gloryfikacji feminizmu. Mężczyźni mają teraz role łajdaków i zabawne bzdury z drugiego planu, w pierwszym we wszystkich pojawia się blask bohaterek-dziewcząt. Przypomnij sobie ich najnowsze projekty: Kraina Lodu i Odważny, Alicja w Krainie Czarów i Roszponka. Nawet „Oz, wielki i straszny”, wymyślili tutaj historię zakochanej dziewicy, zdradzonej przez uroczego szarlatana. (Jeśli tak się stanie, w Gwiezdnych wojnach, które kupili od Lucasa, Yoda okaże się kobietą o złamanym sercu.) Ta jednostronność nie ma absolutnie nic złego - firma znalazła pustą niszę popytu i przyzwyczaja się do niej. Szkoda tylko, że w przeciwieństwie do animowanych projektów Disneya, „żyjący” czują się źle z poczuciem humoru i naprawdę mają problemy ze scenariuszami. Wszystkie zasoby przyczyniają się do tworzenia bajecznych piękności za pomocą efektów specjalnych - po prostu dla atrakcyjnej przyczepy - a fabuła jest rzeźbiona przypadkowo, dodając ją do prymitywnych dialogów i wręcz złego smaku. Tutaj dodatkowo realizują zadziwiającą teorię, że Maleficent może wybaczyć dziecku przekleństwo, morderstwo, wątpliwy wybór ubrań i wieczorowy makijaż w ciągu dnia tylko dlatego, że kobieta cierpiała z powodu nieszczęśliwej miłości.

„Sąsiedzi. Na ścieżce wojennej”

Sąsiedzi

Dyrektor: Nicholas Stoller

Obsada: Seth Rogen, Zac Efron, Rose Byrne, Dave Franco,
Craig Roberts, Christopher Mintz-Plasse

Działka

Młoda para z dzieckiem to sąsiedzi akademika. Zmęczeni niekończącymi się hałaśliwymi pijakami i orgiami sąsiadów, bohaterowie wymyślają podstępny plan przetrwania studentów. Te też jednak wydają się nie być szyte. Wojna się rozwija. Z wzajemnym oszustwem, okaleczeniem i bitwą na penisie.

Co otrzymujemy

Zwiastun daje dobry obraz tego, co się dzieje - pomijając jednak najbardziej nieprzyzwoite sceny. Na przykład publiczność zobaczy nagiego Setha Rogena. Dojenie matki karmiącej. I dużo penisów. Jednak za całym tym nonsensownym filmem przemawia ważny i ponadczasowy temat. Przed nami nie tylko wojna dwóch domów, ale konflikt pokoleń dwudziestu i trzydziestu. Gdzie niektórzy nienawidzą innych za to, że wkrótce stają się tacy sami, a drugi za to, że już nie są tacy jak oni. Cóż, w niektórych miejscach „Sąsiedzi” są naprawdę bardzo zabawni i nie odmówisz im jakiejś inspiracji.

„Uwiedziony i porzucony”

Sedsed and Opuszczony

Dyrektor: James Tobak

Obsada: Alec Baldwin, James Toback, Ryan Gosling,
Martin Scorsese, Jessica Chastain

Działka

Podczas festiwalu filmowego w Cannes w 2012 roku aktor Alec Baldwin i reżyser James Toback starają się rozmnażać zgromadzonych tam producentów za pieniądze.

Co otrzymujemy

Alec Baldwin i nieznany grubas siedzą przy stole. „Ludzie myślą, że to pieniądze, sława lub ego”, mówi grubas Alec Baldwin, „ale kiedy Scorsese zaoferował mi tę małą rolę, nie mogę przekazać, co to dla mnie znaczyło”. Grubas słucha w milczeniu przez długi czas i dopiero pod koniec zaczyna się śmiać.

To film dokumentalny rzekomo o poszukiwaniu dwudziestu milionów dolarów na bezczelny dramat z Alecem Baldwinem. Kilku bohaterów mieszka nad bystrzami w Cannes i wciąż otrzymuje odpowiedź, że czerwona cena ich projektu - od czterech do pięciu milionów - i idzie z obrażoną kopalnią. Oczywiste jest jednak, że Baldwin i Tobak nie zamierzają kręcić żadnych erotycznych dramatów, a cały ruch jest pomyślany jako eksperyment: czy jest dziś szansa na znalezienie funduszy na kino arthouse ze starzącą się gwiazdą?

Aby nadać wagę swojemu dokumentowi, Baldwin i Tobak nagrywają małe wywiady ze wszystkimi gwiazdami, jakie mogą uzyskać - od Martina Scorsese i Francisa-Forda Coppoli do Ryana Goslinga i Jessiki Chastain - rozmawiają z nimi o stanie kina z kamerą. W rezultacie „Uwiedziony i porzucony” wygląda jak klasyczny przykład filmu nakręconego w celu nakręcenia czegoś. Nie otwiera żadnych Ameryk i jest emocjonalnie porównywalny do przeglądania czasopisma filmowego o fryzjerze w kolejce. Jednak zapaleni fani filmu zostaną nagrodzeni za obejrzenie kilku żartów wielkich.

Zaczęłam też

„Osean”

Francuska komedia o wspólnych przygodach czterdziestoletniego muzyka i nastolatki.

„Pewnego razu w lesie”

Nazwany przez Nikołaja Drozdowa dokumentem o lasach deszczowych.

Źli gliniarze

Bezczelna komedia o biednych glinach.

„Owady. Przygodaw dolinie mrówek "

Francuska kreskówka o walce czarnych i czerwonych mrówek.

„13 grzechów”

Coś przypomina thriller Finchera „Gra”, którego bohater zabiera się do wykonania zadania, zdobywając coraz więcej pieniędzy za wykonywanie coraz bardziej obrzydliwych zadań.

Obejrzyj wideo: Maleficent Villain Song UNINVITED Happy Halloween! Whitney Avalon (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Filmy tygodnia, Następny Artykuł

Ostateczna wyprzedaż w Leform i Mango oraz 90% zniżki na rosyjskich projektantów
Cotygodniowe rabaty

Ostateczna wyprzedaż w Leform i Mango oraz 90% zniżki na rosyjskich projektantów

Zniżki Kursovoy Adres: Kursovoy per., 8 / 2b W sklepie z wieloma markami w Kursovy pereulok, gdzie sprzedaje się ponad 50 rosyjskich projektantów, od artykułów demokratycznych po luksusowe, rozpoczęła się całkowita sprzedaż. Z rabatami do 90%, możesz tutaj kupić rzeczy On Course, MUUS Lena Maksimova, Zazdrość, Urban Glass, Tonkilled i inne marki reprezentowane w multibrandzie.
Czytaj Więcej
Zniżki w Zara, Asos i I Am Studio
Cotygodniowe rabaty

Zniżki w Zara, Asos i I Am Studio

Każdego tygodnia Life around dowiaduje się, co nowego w sklepach w Moskwie i Sankt Petersburgu (a także online), i doradza, jakie specjalne oferty i promocje należy teraz wykorzystać. W nowym numerze - minus 30% na wszystko na odzież wakacyjną, podstawową i zimową za jedną trzecią ceny i zimową wyprzedaż na rynku masowym.
Czytaj Więcej