Filmy tygodnia

Twierdzenie o zerach, dawno temu, Macho
i nerd - 2 "

Twierdzenie o zero

Twierdzenie o zerach

REŻYSER: Terry Gilliam

ROLA: Christoph Waltz, Melanie Thierry, Lucas Hedges,
Matt Damon, Tilda Swinton, Ben Wishaw, Gwendoline Christie

Fabuła:

Tajemnicza przyszłość. W dawnym kościele, otoczonym witrażami i krucyfiksami, nagi łysy mężczyzna pochylał się nad komputerem. To jest Cohen. Jest programistą i ma dużo pracy: musi obliczyć byty, aby udowodnić niezwykle ważne twierdzenie o nieuchronności końca świata w czarnej dziurze. Jednocześnie Cohen jest najbardziej zaniepokojony czymś zasadniczo odwrotnym - czeka na telefon od nieznajomego, który powie mu, jakie jest znaczenie życia. Twierdzenie to nie działa, telefon dzwoni nie na miejscu, Cohen pogrąża się w rozpaczy. Ale wkrótce, z pomocą Cohena, nawet wbrew jego woli, nadejdzie pewne piękno z zachowaniem wysokiej klasy prostytutki i 15-letniego nastolatka.

Co otrzymujemy:

Terry Gilliam wyjaśnił, że zamyka „trylogię dystopijną” słowem „Twierdzenie”, które już obejmuje „Brazylię” i „12 małp”. Zamyka się spektakularnie - goli łysego Christopha Waltza, nie do poznania zmienia Matta Damona i Tildę Swinton, praktycznie otwiera widza uroczą bombą erotyczną Melanie Thierry i 15-letnim Lucasem Hedgesem, który był wcześniej pamiętany ze swojej małej roli w Królestwie Księżyca w pełni. Gilliam po raz kolejny wymyśla nowy fantastyczny świat, zastanawiając się i niemal ręcznie tworząc wszystkie szczegóły - od szalonych kostiumów po ogromne samochody. Jednocześnie „koniec trylogii” wcale nie oznacza, że ​​teraz wszyscy będziemy oznaczeni kropką „i” - Gilliam z łatwością pozostawi widzowi jeszcze więcej pytań niż na początku.

„Raz w życiu”

Zacznij od nowa

REŻYSER: John Carney

ROLA: Keira Knightley, Mark Ruffalo,
Hayley Steinfeld, Katherine Keener, Adam Levine

Fabuła:

W barze w Nowym Jorku są dwie samotności - pijany założyciel wytwórni i piękna broszka z rozbawionym zabawnym ugryzieniem. Mrucząc ze sceny smutną piosenkę o samotności w wielkim mieście, a on natychmiast rozumie, że przed nim ma nowe wielkie imię w muzyce. Wspólnie zobowiązują się do nagrania trzytorowego albumu, bez studia, na ulicach Nowego Jorku, a jednocześnie pomagają sobie nawzajem w aranżowaniu swojego życia (nie, nie śpią ze sobą).

Co otrzymujemy:

Keira Knightley wciąż potrafi zaskoczyć widza - na przykład przyjemnym wokalem. I naprawdę śpiewa dla filmu prawie na albumie. Taśma nie może zostać pominięta przez fanów grupy Maroon 5: jej solista Adam Levin nie tylko gra jedną z głównych ról - faceta bohaterki, która niegrzecznie przekręciła drugą, ale także wykonuje trzy nowe piosenki.

W 2007 roku film w reżyserii Johna Carneya „Once” zdobył Oscara za najlepszą piosenkę i nominację do nagrody Grammy za ścieżkę dźwiękową. „Przynajmniej raz w życiu” pewnie podąża tym samym kierunkiem. W niektórych miejscach historia wygląda dość bezpretensjonalnie i kilka razy robi fałszywe notatki, ale z muzyką wszystko jest w porządku. Podobnie jak w przypadku taśm porno, fabuła tutaj nie jest najważniejsza, istnieje jakoś od piosenki do piosenki. I nie mamy nic przeciwko - jeśli piosenki były dobre.

„Macho i nerd - 2”

22 Jump Street

DYREKTORZY: Phil Lord, Christopher Miller

ROLA: Channing Tatum, John Hill,
Peter Stormare, Ice Cube

Fabuła:

Komiczny duet policji: głupi superman i doskonały grubas w ostatniej serii z powodzeniem opisał sieć handlu narkotykami w szkole, udając uczniów liceum. Tym razem idą na studia, a oprócz odkrycia nowej sieci narkotyków, muszą wielokrotnie narażać się na okrągłych idiotów i przejść poważny test na ich związek.

Co otrzymujemy:

Autorzy nadal z powodzeniem grają swoją kartą atutową: „Macho i Nerd” to nie tylko komedia akcji, ale także genialna parodia romantycznego filmu, w którym Channing Tatum i John Hill doprowadzają drugiego widza do łez, inspirując przedstawiając zakochaną parę (nie nie śpią ze sobą). Jest to ogólnie bardzo poprawna kontynuacja - twórcy mają wystarczający talent, aby zrozumieć, które elementy z poprzedniej serii należy przenieść do drugiej, a nawet wzmocnić, a które pozostawić w pierwszej. Mają dość humoru, by śmiać się z kontynuacji, gatunku komedii policyjnej i samego pomysłu „Macho and Nerd”, i oczywiście dobrze jest dobrze się bawić podczas kręcenia.

Rozpoczęto także:

Dream League

Do Pucharu Świata - francuska taśma historyczna
o tworzeniu FIFA.

„Jedno spotkanie”

Kolejny romantyczny romans
z Sophie Marceau - o miłości wolnej kobiety i niewolnego mężczyzny.

„Zwiedzaniew słońcu ”

Chora radosna sztuczka
Mamma Mia z aktorami drugiego poziomu zmieniającymi hity z lat 80.

Obejrzyj wideo: JFK Assassination Conspiracy Theories: John F. Kennedy Facts, Photos, Timeline, Books, Articles (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Filmy tygodnia, Następny Artykuł

Otwarcie sezonu biegowego, Apocalyptica i wieczór filmowy w galerii
Weekend

Otwarcie sezonu biegowego, Apocalyptica i wieczór filmowy w galerii

Na zewnątrz, Night of Sidewalk Astronomy Irkutsk ponownie dołącza do światowej akcji „Night of Sidewalk Astronomy”. 24 marca wszyscy będą mogli patrzeć przez teleskopy na księżyc i nie tylko. Jedynym warunkiem jest czysta pogoda, w przeciwnym razie wydarzenie zostanie przełożone na następny wieczór. W Irkucku teleskopy zostaną rozmieszczone w ośmiu miejscach: w pobliżu Muzeum Noosfery, pod pomnikiem Aleksandra III, pod Bramą Moskiewską, na placu przed biblioteką Molchanov-Sibirsky, niedaleko IrNITU, na placu pod pomnikiem Pracowników Zakładu Lotniczego w Irkucku, przed centrum handlowym Europark i na stronie przy szkole nr 50 w Topkinsky.
Czytaj Więcej