Filmy tygodnia

Planeta małp: rewolucja, szalone wesele i oto ona jest

Planeta małp: rewolucja

Świt planety małp

DYREKTOR: Matt Reeves

ROLA: Gary Oldman, Jason Clark, Carey Russell,
Cody Smith-McPhee, Andy Serkis, Judy Greer

Fabuła:

Większość ludzkości wymarła, stając się ofiarą nowej epidemii. W San Francisco przetrwała kolonia licząca kilkaset osób. Naprawdę muszą wskrzesić elektrownię w kraju: tylko to pomoże przetrwać i połączyć się z ocalałymi w innych miastach. Ale ścieżka do elektrowni prowadzi przez las, w którym żyją inteligentne małpy, prowadzone przez Cezara, znanego już z ostatniej części filmu. Ludzie muszą albo zawrzeć sojusz z małpami, albo je zabić - i nie ma na to zgody. Tymczasem wśród małp są ci, którzy chcą uderzać w ludzi, nie czekając na swoją decyzję.

Co otrzymujemy:

Drugą częścią trylogii o inteligentnych małpach jest walka. Małpy na koniach, małpy z karabinami maszynowymi, małpy w ogniu, gdzieś na tle - słabi ludzie w panice. Jak dotąd projekt porusza się po szynach kolejnej potężnej serii filmowej - Władca Pierścieni. Pierwsza część jest liryczna, o tym, jak chwalebne zwierzę (przepraszam, Frodo) rozwija odwagę i siłę i staje się przywódcą. Druga - rzeź i intryga - małpy w tym sensie w pewnym momencie dają szanse bohaterom Gry o Tron. Czekamy na trzecią część - z poświęceniem i pokojem na świecie.

„Oto ona”.

I tak to idzie

Dyrektor: Rob Rainer

Obsada: Michael Douglas, Diana Keaton,
Sterling Jerins, Scott Shepherd, Austin Lizi

Fabuła:

Starzejący się pośrednik w handlu nieruchomościami o zepsutym charakterze sprzedaje dom, w którym niegdyś był zadowolony ze swojej żony, która zmarła na raka kilka lat temu. Przeprowadza się do mieszkania, w którym zostaje sąsiadką piosenkarki w średnim wieku, która również straciła męża w niedawnej przeszłości. Nowy najemca żyje jak ślimak w zlewie, ale wszystko się zmienia, gdy w jego życiu pojawia się dorosły syn i informuje, że ma wnuczkę.

Co otrzymujemy:

O tym, że wiek nie jest wadą, reżyser Rob Rainer powiedział już w filmie „Aż zagrał w pudełku”, w którym dwoje śmiertelnie chorych przyjaciół spełniło listę swoich umierających życzeń. W nowej pracy Rainer zwraca się do tych samych sztuczek: duetu dwóch weteranów filmowych, jadowitego starca, który wymienił relacje z ludźmi za kartę kredytową, w centrum fabuły, a w rezultacie do wniosku, że dana osoba potrzebuje osoby. Zgadniesz, jakie będzie zakończenie, może trzydzieści minut wcześniej, ale film ma ważniejsze funkcje: przypominając, że lata sześćdziesiąte również uprawiają seks, a Diana Keaton w rozkloszowanych spodniach nadal wygląda tak bezbłędnie jak w „Annie Hall”.

Szalony ślub

Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu?

Dyrektor: Philippe de Chauvron

Obsada: Christian Clavier, Chantal Lobi, Elodie Fountain,
Copper Sadun, Frederick Chow, Ari Abittan

Fabuła:

Szanowane francuskie małżeństwo poślubia trzy piękne córki z rzędu - jedną dla Żyda, drugą dla Araba, a trzecią dla Chińczyka. Po miesiącach żmudnych i niejednoznacznych żartów rodzice znajdują wspólny język z obecnie etniczną rodziną, mając nadzieję, że ostatnia czwarta córka poślubi białego katolika. Ale - niespodzianka! - pewnego dnia przedstawia je czarnemu panu młodemu.

Co otrzymujemy:

Przydatna komedia rodzinna o wielokulturowości i codziennej tolerancji, problematyczne tematy nie tylko we Francji. Główną rolę odgrywa Christian Clavier, znany komik z Asterixa i Obelixa, który gra głowę patriarchalnej rodziny zaznajomionej z koszernym szampanem i halal, szczegółami obrzędu obrzezania i innymi rytuałami nowonarodzonych zięciów. Fabuła nie jest pozbawiona niezręczności: w filmie co jakiś czas podżegają do nienawiści etnicznej z powodu nieszkodliwego żartu, aby pokazać, jakie trudności napotykają mieszane pary. Morał jest nadal prosty: niezależnie od koloru skóry i kształtu oczu, ojcowie zawsze wymagają od dzieci, matki są równie miłosierne, a córki chcą miłości.

Rozpoczęto także:

„Krok naprzód: wszystko albo nic”

Kontynuacja nieskończoności
serial o bitwie tanecznej, jak zawsze - w niespotykanej dotąd skali.

„Recepta Miłość i bez”

Sam Rockwell w roli ćpuna-farmaceuty, zmieniając się w porywającego playboya.

„Witamydo Nowego Jorku

Gerard Depardieu w dramacie o polityce francuskiej, który przybył do Nowego Jorku i wpadł w skandal związany z molestowaniem seksualnym.

„Dla odległych krain”

Skandynawska kreskówka o zająca w kraju piór.

Obejrzyj wideo: Top Five (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Filmy tygodnia, Następny Artykuł

Ostateczna wyprzedaż w Leform i Mango oraz 90% zniżki na rosyjskich projektantów
Cotygodniowe rabaty

Ostateczna wyprzedaż w Leform i Mango oraz 90% zniżki na rosyjskich projektantów

Zniżki Kursovoy Adres: Kursovoy per., 8 / 2b W sklepie z wieloma markami w Kursovy pereulok, gdzie sprzedaje się ponad 50 rosyjskich projektantów, od artykułów demokratycznych po luksusowe, rozpoczęła się całkowita sprzedaż. Z rabatami do 90%, możesz tutaj kupić rzeczy On Course, MUUS Lena Maksimova, Zazdrość, Urban Glass, Tonkilled i inne marki reprezentowane w multibrandzie.
Czytaj Więcej
Zniżki w Zara, Asos i I Am Studio
Cotygodniowe rabaty

Zniżki w Zara, Asos i I Am Studio

Każdego tygodnia Life around dowiaduje się, co nowego w sklepach w Moskwie i Sankt Petersburgu (a także online), i doradza, jakie specjalne oferty i promocje należy teraz wykorzystać. W nowym numerze - minus 30% na wszystko na odzież wakacyjną, podstawową i zimową za jedną trzecią ceny i zimową wyprzedaż na rynku masowym.
Czytaj Więcej