Filmy tygodnia

„Gra naśladownictwa”, „Ascent of Jupiter”, „Leviathan”

„Gra naśladownictwa”

Gra imitująca

Dyrektor:Morten Tildum

Obsada:Benedict Cumberbatch, Keira Knightley, Rory Kinnear, Matthew Goode, Matthew Beard, Mark Strong, Charles Dance

Działka

Podczas II wojny światowej rząd brytyjski rekrutuje 27-letniego profesora uniwersytetu Alana Turinga w celu odkrycia niezwykle złożonego algorytmu nazistowskiej piekielnej maszyny kryptograficznej zwanej Enigma.

Co otrzymujemy

Fakty o tym, jak garstka skromnych brytyjskich naukowców pomogła Aliantom pokonać Hitlera, były trzymane w tajemnicy przez długi czas - niektóre szczegóły zostały upublicznione dopiero pół wieku później. Podobnie jak fakt, że bohater tej niesamowitej historii, genialny umysł, a właściwie prekursor komputerów, Alan Turing, w rezultacie został pochłonięty przez swój kraj jako gej (w tym czasie nietradycyjna seksualność była kryminalizowana w Wielkiej Brytanii) i popełnił samobójstwo w 1954 r. 41 lat.

Główna linia filmu poświęcona jest oczywiście bardzo heroicznej walce naukowców z „niezniszczalną” Enigmą - ta historia jest opowiadana w fascynujący i prosty sposób, a także z poczuciem humoru. Niespodziewanie wiele żartów do filmu o tak surowej fakturze w „Grze”, często są naprawdę zabawne, ale wydaje się, że autorzy tacy jak Ivan Urgant nie rozumieją, kiedy przestać i przestać się bawić, więc tylko trochę więcej rozpocznie się musical (na szczęście do tego nie dojdzie). Pełnoprawny dramat rozpoczyna się, gdy historia odbija się od głównej linii lat szkolnych Turinga do jego życia w okresie powojennym - i te dwie historie wyglądają naprawdę bolesnie. Pomimo pewnej naiwności kanału i być może dzięki temu taśma jest bardzo ciepło przyjmowana przez widzów na całym świecie. Między innymi twierdzi, że ma osiem Oscarów (więcej - po dziewięć - tylko w Birdman i hotelu Grand Budapest). Chciałbym szczególnie polecić go fanom Alexandra Depli: ścieżka dźwiękowa „Imitation Games” to nowe małe dzieło kompozytora.

„Wspinaczka na Jowisza”

Jowisz unosi się

Dyrektor:
Andy i Lana Wachowski

Obsada:
Mila Kunis, Channing Tatum, Sean Bean, Eddie Redmayne, Douglas Booth

Działka

Córka radzieckiego imigranta o ekscentrycznym imieniu, Jowisz, zarabia na utrzymanie poprzez czyszczenie toalet i nie podejrzewa, że ​​nosi unikalny kod genetyczny, który dokładnie powtarza kod zmarłej królowej całego Wszechświata z dynastii Abrasax. Po śmierci Królowej Ziemia i inne zamieszkałe planety są kontrolowane przez jej trzy potomstwo, z których jedna, Tytus z opuchniętą wargą, wysyła do Jowisza wysłannika - chudego ludzkiego wilka Kane'a, wyrzuconego z stada nienawiści do dynastii rządzącej. Kane pomaga Jowiszowi zdobyć tron ​​i poradzić sobie ze wszystkimi paskudnymi rzeczami, które przygotowały dla niej dziwne Abrasaksy.

Co otrzymujemy

Musisz natychmiast pogodzić się z faktem, że niczego nie rozumiesz. Fabuła nowego filmu Andy i Lany Wachowskich, po raz pierwszy od czasu Matrycy, nie opiera się na żadnym źródle, jest przez nich całkowicie wymyślona i tak niezdarna, jak to tylko możliwe: zrozumieć system relacji międzyplanetarnych według Wachowskiego, intrygi wirujących Abrasaksów, a także o co w tym wszystkim chodzi chcą od Mili Kunis (ona sama nie rozumie, co bardzo dobrze aż do finału), połowa filmu będzie potrzebna, a druga połowa zostanie wydana na zamknięcie oczu, ponieważ poważnie traktują skoki bohaterów między planetami i dialogi pełne emocji niemożliwy stopień jest niemożliwy.

Ale możesz i powinieneś cieszyć się imponującymi statkami kosmicznymi, fantastycznymi stworzeniami z dużymi uszami, jaszczurami w zbroi, obcymi krajobrazami, pompatycznymi fryzurami Kunis i innymi cudami, które pochłonęły 150 milionów dolarów budżetu. Osobno warto zauważyć Eddiego Redmayne'a, nominowanego w tym roku do Oscara za główną rolę w filmie biograficznym Stephena Hawkinga, który dotrze do nas dopiero po samej ceremonii - tutaj gra najbardziej obrzydliwą postać i wyraża swoje myśli z sykiem i bulgotaniem .

Lewiatan

Dyrektor:Andrey Zvyagintsev

Obsada:
Alexey Serebryakov, Elena Lyadova, Vladimir Vdovichenkov, Roman Madyanov, Anna Ukolova

Działka

W małym miasteczku w pobliżu Morza Barentsa młoda rodzina walczy o własny dom i warsztat samochodowy, który lokalna administracja chce przejąć. Przyjaciel Mikołaja, moskiewski prawnik, pomaga Nikołajowi i Lilyi - nie udaje mu się jednak utrudniać arbitralności w terenie.

Co otrzymujemy

Oczywiście wszyscy, którzy z niecierpliwością oczekiwali krajowego triumfu festiwalu filmowego w Cannes i Złotego Globu, już go oglądali: na licznych pokazach specjalnych za granicą i w Internecie, gdzie w styczniu wyciekła piracka kopia Lewiatana. Ci, którzy mimo wszystko zdołali poczekać na oficjalny wynajem, wiedzą więcej niż powinni: autorytatywne recenzje i spoilery w sieci społecznościowej w ciągu ostatniego miesiąca zgromadziły się tak bardzo, że nieznajomość ostatniego filmu jest prawdziwym cudem.

Jeśli zignorujemy wszystko, co już powiedziano, i zastanowimy się, dlaczego „Lewiatana” warto zobaczyć dla wszystkich, okazuje się, że: po pierwsze, jest to naprawdę ważny film krytyczny o kraju, w którym wszyscy żyjemy, bez względu na to, jak Andrei Zwiagintsev stara się usprawiedliwiać na Pierwszym Kanale narodowość jego historii. Po drugie, Zwiagincew ma po raz pierwszy tak wielu znanych aktorów na jednej platformie i wszystko jest na swoim miejscu - czy to piękna Lyadova, brzydka łapówkarz Madyanov czy leżący pop Strashko. Po trzecie, krajobrazy Półwyspu Kolskiego i utalentowana ręka operatora, wierna Zwiagincewowi, Michaiłowi Krichmanowi, są nieustannie proszeni o obejrzenie filmu w kinie, a nie na ekranie laptopa. I po czwarte, ile filmów wydano w Rosji w ciągu ostatnich kilku lat, o które chciałem się kłócić nawet w kuchni, nawet na moim własnym Facebooku? A jeśli odejmiesz „Gorzki!”?

Zaczęłam też

„Gość”

Jego były kolega z niebiańskiego piękna, życzliwości i taktu puka do domu rodziny, która straciła syna podczas wojny. Pewny siebie, pozostaje mieszkać w domu, dopóki córka uczennicy nie zacznie zgadywać, że tajemniczy gość nie jest tak prosty, jak się wydaje. Dalej w scenariuszu jest godzinna spektakularna masakra. W głównej roli - znanej wielu przez Matthew Crowleya w „Downton Abbey” Dan Stevens, który gra tutaj rodzaj uniwersalnego żołnierza w ciele Ryana Goslinga.

Loft

Pięciu przyjaciół zdejmuje strych, aby wziąć w nim kochanków i urzeczywistnić swoje fantazje seksualne, ale pewnego dnia znajdują tam zwłoki.

„Nadal żyję”

Dramat o kryminalistyce domowej o wdowie, która ukrywa się przed mężem mafii, który zrujnował ją w Odessie. Ukrywanie się jednak nie udaje.

Niewidoczność

Kolejny rosyjski film, tym razem z jakiegoś powodu Nowy Rok. Główny bohater nagle staje się niewidzialny i próbuje jakoś z tym żyć.

Popularne Wiadomości

Kategoria Filmy tygodnia, Następny Artykuł

Ostateczna wyprzedaż w Leform i Mango oraz 90% zniżki na rosyjskich projektantów
Cotygodniowe rabaty

Ostateczna wyprzedaż w Leform i Mango oraz 90% zniżki na rosyjskich projektantów

Zniżki Kursovoy Adres: Kursovoy per., 8 / 2b W sklepie z wieloma markami w Kursovy pereulok, gdzie sprzedaje się ponad 50 rosyjskich projektantów, od artykułów demokratycznych po luksusowe, rozpoczęła się całkowita sprzedaż. Z rabatami do 90%, możesz tutaj kupić rzeczy On Course, MUUS Lena Maksimova, Zazdrość, Urban Glass, Tonkilled i inne marki reprezentowane w multibrandzie.
Czytaj Więcej
Zniżki w Zara, Asos i I Am Studio
Cotygodniowe rabaty

Zniżki w Zara, Asos i I Am Studio

Każdego tygodnia Life around dowiaduje się, co nowego w sklepach w Moskwie i Sankt Petersburgu (a także online), i doradza, jakie specjalne oferty i promocje należy teraz wykorzystać. W nowym numerze - minus 30% na wszystko na odzież wakacyjną, podstawową i zimową za jedną trzecią ceny i zimową wyprzedaż na rynku masowym.
Czytaj Więcej