Filmy tygodnia

Sniper, Robot o nazwie Chappi, Duhless-2, Kopciuszek

Snajper

Amerykański snajper

Dyrektor:

Clint Eastwood

Obsada:

Bradley Cooper, Sienna Miller, Kyle Gallner

Działka

W połowie zera. Ponury brodaty amerykański snajper (Bradley Cooper) siedzi na zakurzonym dachu irackiego i celuje do irackich dzieci przez łzę: naprawdę nie chce ich zastrzelić, ale musi - bo tylko mrugają, próbują zabić pokojowych amerykańskich żołnierzy, a nawet przygotować nowy 11 września .

Co otrzymujemy

Numer trzy na liście największych przebojów kasowych roku w Stanach Zjednoczonych, oprócz nominacji do sześciu Oscarów, w tym jako „najlepszy film”. Historia „najgroźniejszego snajpera w historii” trafia do rosyjskiej wypożyczalni bez słowa „amerykański” w tytule - na wszelki wypadek, aby nie odstraszyć części społeczeństwa. Chociaż warto się wystraszyć: taśma pokazuje proamerykański pogląd na wojnę w Iraku. Tak proamerykański, że zszokował nawet wielu Amerykanów, którzy są przyzwyczajeni do przynajmniej wszechstronnego relacjonowania wydarzeń. Reżyser Eastwood, który kiedyś nakręcił dwa filmy o lądowaniu w Iwo Jimie (jeden przedstawiający amerykańskie spojrzenie na bitwę, drugi Japończyk), tym razem nie zagłębił się w motywację irackich dzieci, ale po prostu
(a przy okazji, potężny, nie zaprzeczysz temu) sfilmował wspomnienia tego samego snajpera i częściowo swojej wdowy.

„Robot o imieniu Chappey”

Chapie

REŻYSER:
Neil Blomkamp

ROLA:
Hugh Jackman, Sharlto Copley, Sigourney Weaver, Miranda Frigon

Działka

Cudowny z Południowej Afryki myśli o stworzeniu robotów dla większego bezpieczeństwa w kamiennej dżungli w Johannesburgu. Ci odnoszą ogromny sukces w administracji miasta, ale cudowne dziecko nie spoczywa na laurach, ale marzy o wynalezieniu tej samej maszyny, ale ze sztuczną inteligencją. Kiedy w końcu dla niego wychodzi, okazuje się, że jest Chappy, ładnym robotem z perspektywą wyprzedzania swojego twórcy w rozwoju. Jedyne „ale” - Chappie twierdzi również, że ma prawo do posiadania dwóch bezmózgich bandytów, którzy postanowili okraść pół miasta z jego pomocą.

Co otrzymujemy

Trudno powiedzieć, kto jest bohaterem filmu: wzruszający Chappi, mądry z każdą minutą ekranu, czy grupa Die Antwoord, która dość dobrze radzi sobie z zadaniem aktorskim. Jest tu jeszcze kilka gwiazd, w tym Hugh Jackman z rustykalną fryzurą jako analogiem rosyjskiego prawosławnego działacza i Dev Patel z Slumdog Millionaire i News Service, ale na ich miejscu może być co najmniej bruk: w każdym razie koc dla siebie ciągną ich Ninja i Yolandi, którzy wraz z nimi wciągnęli do filmu samochód z własnymi piosenkami. Ogólnie „Chappy” jest o rząd wielkości lżejszy niż ambitny „Dystrykt nr 9”, a tym bardziej „Elysium”, nakręcony wcześniej przez Neila Blomkampa, i nadaje się do oglądania przez całą rodzinę; poza znudzonymi myślami o perspektywach sztucznej inteligencji pozostaje urok Yolandi i kilka świetnych żartów.

„Spiritless-2”

REŻYSER:
Roman Prygunov

ROLA:
Danila Kozlovsky, Maria Andreeva, Milos Bikovich

Działka

Max, były brudny menedżer, który uciekł z Moskwy, ugiął się na Bali przez trzy lata i trwałby, gdyby nie wyrzucił go z powrotem do domu - bez spodni, telefonu i grosza. Jednak natychmiast zostaje wiceprezesem młodej korporacji zaangażowanej w rozwój miliardów państwowych przeznaczonych na innowacje. I wszystko byłoby świetnie, ale Max dręczy sumienie, a jego życiu grozi niebezpieczeństwo.

Co otrzymujemy

Przez pierwsze półtorej godziny wszystko rozwija się zgodnie z fabułą Beauty: Max zapewnia obsługę nieznajomemu, który jest przystojny i uroczy, daje Maxowi pieniądze na zakupy w centralnym domu towarowym, składa go w Ritz Carlton i daje luksusowy samochód. Stopniowo, ale pewnie, film zmierza w kierunku Wall Street: Max jest szantażowany przez skorumpowanych policjantów, więc wykopuje z niego brud dla swojego nowego przyjaciela.

Pierwsza seria „Duhless” okazała się, delikatnie mówiąc, przedwcześnie: w 2011 roku, kiedy odszedł, cała ta patosowa satyra na glamour zero wyglądała jak głupi taniec na cmentarzu. Moskwa w tym momencie lubiła zupełnie inne rzeczy. Ale taśma została ciepło przyjęta w regionach, w których wielu widzów nie bardzo dokładnie rozumiało, co tak naprawdę mieszkają w stolicach, iz ciekawością zaakceptowało przestarzałą wersję Siergieja Minajewa, która mu pomknęła. Nowa taśma wydaje się zaskakująco dużo bardziej odpowiednia, choć wciąż nie nadąża za szybko zmieniającymi się czasami: mamy kryzys, sankcje, Ukrainę, a tu mamy smokingi, szampana i, Boże wybacz mi, innowacje. Fabuła, dialogi, postacie - tutaj wszystko wydaje się lepsze niż w pierwszej serii, ale wciąż jest to film, którego bohaterowie nie mają duszy - jak zapewne z nazwy. To kolejne „Resident Evil”, które można polecić tylko fanom najbardziej bezpretensjonalnej rozrywki, takiej jak programy telewizyjne o tym, jak bogaci i sławni na żywo.

Kopciuszek

Kopciuszek

REŻYSER:Kenneth Branagh

ROLA:
Lily James, Cate Blanchett, Richard Madden, Helena Bonham Carter

Działka

Klasyczna aranżacja europejskiej bajki: piękna i sprytna Ella umiera ojca, a ona pozostaje twarzą w twarz z nikczemną macochą i przyrodnimi siostrami, aż pewnego dnia olśniewający książę się w niej zakochuje. Dalej - dynia, buty, konie myszy, to wszystko.

Co otrzymujemy

Kolejny wznowiony zrujnowany projekt Disneya: po „Alicji w krainie czarów”, „Maleficent” i „Dalej w las ...” na naszych oczach pojawia się cichy Kopciuszek i jej książę, którzy zstąpili jakby z reklamy reklamy tonalnego medium. Nie należy się spodziewać żadnych nieoczekiwanych ruchów fabularnych: wydaje się, że twórcy zagrali to bezpiecznie i po prostu zatłoczili obraz małymi lub dużymi gwiazdami (wśród nich ukochana Cate Blanchett i Helena Bonham Carter, a także Lily James z Downton Abbey i Richard Madden z „Gra o tron” dla młodych ludzi), a także szykowne kostiumy na potrzeby małych widzów obrazu. W rzeczywistości dlatego nie jest całkowicie jasne, co robić w kinie z bezdzietnymi widzami w wieku powyżej czternastu lat; z wyjątkiem podziwiania starannie przemyślanej scenerii, chociaż przypominają Peterhof.

Obejrzyj wideo: Chappie 2015. Opening Raid Scene With Police Droids. 1080p (Styczeń 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Filmy tygodnia, Następny Artykuł

W Moskwie otworzył punkt z chińskim jedzeniem ulicznym Bao + Bar
Ciekawe

W Moskwie otworzył punkt z chińskim jedzeniem ulicznym Bao + Bar

Twórcy Beer Happens Timur Abuzyarov i Roman Vorotnikov otwierają nowy projekt sieciowy - są to punkty z chińskim jedzeniem ulicznym Bao + Bar. Pierwsza instytucja została otwarta w pobliżu Stawów Patriarchy, przedstawiciele instytucji opowiadali Life wokół. Bao + Bar Adres: st. Sadovaya-Kudrinskaya, 32s1 Telefon: +7 (499) 347-30-01 Harmonogram: od 12:00 do 00:00 Bao Classic Bao - 160 rubli Bao z jagnięciną - 200 rubli Bao z lodami, solonym karmelem i orzechami - 180 ruble Pomysł: menu Bao + Bar jest zbudowane wokół chińskiego bułki parowej Baoji.
Czytaj Więcej
Restauracja „Academy by Denis Calmiś” otwarta w Bolshaya Bronnaya
Ciekawe

Restauracja „Academy by Denis Calmiś” otwarta w Bolshaya Bronnaya

Na ulicy Bolshaya Bronnaya otworzyła się autorska restauracja Academy Denisa Calmiśa. O tym życiu wokół opowiedzieli przedstawiciele instytucji. Współwłaścicielem projektu i szefem kuchni był były szef kuchni kawiarni „Garage” Denis Kalmysh. Kucharz wyjaśnił, że każde danie w nowej restauracji to jego „oryginalny wygląd” zdrowego odżywiania, sezonowych składników i produktów dostępnych na rynku.
Czytaj Więcej
Wnętrze tygodnia (region moskiewski): Dom wiejski
Ciekawe

Wnętrze tygodnia (region moskiewski): Dom wiejski

Kiedy klienci, rodzina z trójką dzieci, zwrócili się do Le Atelier, architekci stanęli przed wieloma trudnymi zadaniami. Ale Anastasia i Sergey nie bali się, ale raczej podjęli projekt z zainteresowaniem: według nich ograniczenia inspirują nieoczekiwane pomysły. Początkowe dane były następujące: niewielka, ale godna uwagi przestrzeń kosmiczna na autostradzie Rublevo-Uspienski bez możliwości rozbudowy i archaiczny dom na niej.
Czytaj Więcej
Zaktualizowany „Lenizdat” wydał serię z klasykami 100 rubli
Ciekawe

Zaktualizowany „Lenizdat” wydał serię z klasykami 100 rubli

Najstarsze petersburskie wydawnictwo „Lenizdat” zarobiło w nowym formacie. Teraz produkuje nie niskiej jakości fikcję, jak w ostatnich latach, ale wysokiej jakości literaturę zachodnią i rosyjską. Wśród pierwszych nakładów zaktualizowanego „Lenizdat”: klasyka w formacie kieszonkowym o minimalistycznym designie oraz książka pisarki z Petersburga Natalii Sokołowskiej „Narysuj Boga”.
Czytaj Więcej