Filmy tygodnia

Avengers: Age of Ultron, Force Majeure, Vincent Van Gogh: A New Look

Avengers: Age of Ultron

Siła wyższa

Turysta

Dyrektor:
Ruben Estlund

Obsada:
Johannes Kunke, Lisa Loven Kongsley, Vincent Wettergren, Clara Wettergren

Działka

Idealna szwedzka rodzina jedzie w góry, aby odpocząć od zgiełku miasta. Ale, jak wiadomo, szwedzka rodzina jest fenomenem dalekim od definicji „ideału”. Kontrolowany zrzut lawinowy zaskakuje ojca rodziny Thomasa. W sytuacjach skrajnie warunkowych nie zachowuje się jak głowa dumy, ale raczej boi się śmierci i nie robi nic, aby ocalić swoje dzieci i żonę. Kiedy staje się jasne, że niebezpieczeństwo minęło, Thomas znajduje się w dziwnej sytuacji i musi teraz nieustannie szukać usprawiedliwień dla swojego niemiłego czynu.

Co otrzymujemy

W 2014 r. Force Majeure zdobyła nagrodę jury w programie Special Look na festiwalu filmowym w Cannes. Na taśmie Rubena Estlunda zebrano wszystko, za co można pokochać szwedzkie kino: sterylny obraz, niezręczną fabułę dla wszystkich bohaterów, fajne dowcipy i ostry dramat z rozmowami o niespodziewanie ważnych sprawach. Fabuła koncentruje się na kwestii odwrócenia płci we współczesnym społeczeństwie, gdzie role mężczyzn i kobiet są bardziej skomplikowane niż przewody ze słuchawek. W rzeczywistości wszystko jest znacznie prostsze: Siła wyższa to film o starej postaci świata o tchórzostwie. Estlund dzieli go na dowcipy szwedzkie, a nawet w scenerii ośrodka narciarskiego. Emocjonalna karuzela obraca moralnie kontrowersyjny akt bohaterki, ale jak każde dobre kino autorskie prowadzi do rozbrajającego zakończenia bez niepotrzebnego patosu i moralizacji.

„Vincent Van Gogh: nowy wygląd”

Vincent van Gogh - Nowy sposób widzenia

Dyrektor:
Phil Grabsky

Działka

W myślach przeciętnego człowieka Vincent Van Gogh jest tym samym orzechem, który odciął mu ucho. Czasami też przypominają sobie, że Holender był artystą. Bardzo rzadko dochodzi do wyrażenia „umarł biednie”. Nowy dokument ma na celu rozszerzenie zakresu percepcji. Z pomocą kuratorów Muzeum Van Gogha w Amsterdamie film opowiada o życiu i twórczości jednego z najbardziej tragicznie niezrozumianych i ważnych artystów XIX wieku.

Co otrzymujemy

W ciągu ostatnich kilku lat reżyser Phil Grabsky szukał poważnych artystów i nakręcił sześć filmów dokumentalnych: od Vermeera po Van Gogha. Ilość nie wpłynęła znacząco na jakość, dlatego każdy jego film można polecić miłośnikom sztuki zamiast dyżurnej wycieczki do galerii. Zdjęcie Van Gogha nazywa się: „wystawa filmowa”. W przypadku interesujących faktów i nieoczywistych interpretacji twórcy filmu można wybaczyć nieco komiczny obraz Van Gogha, który tworzy aktor z czerwoną brodą i wyłupiastymi oczami. Być może najbardziej interesującą rzeczą w tym dokumencie jest próba odtworzenia wewnętrznej kuchni artysty i zasad jego życia. W rezultacie film pozwala lepiej zrozumieć, w jaki sposób obrazy Van Gogha zamieniły się w jeden z najdroższych obiektów pożądania na świecie, których nikt nie potrzebował.

Zaczęłam też

"1915"

Historyczny dramat o ludobójstwie na Armenii z podwójnym dnem i muzyką Sergea Tankyana.

„Straszna wola bogów”

Nowy krwawy thriller Takashi Miike: dzieci w wieku szkolnym, starożytne bóstwa, odcięte głowy - wszystkie te filmy tego japońskiego reżysera są znane.

„Miłość czy seks”

Komedia komediowa z dużą ilością żartów na temat genitaliów i młodych ludzi, którzy ukończyli studia, ale jeszcze nie rozpoczęli dorosłości.

„Z ciemności”

Hiszpańsko-amerykański horror o martwych dzieciach i innych znaczkach grozy, które straciły moc strachu.

Obejrzyj wideo: Everything Cut From Avengers Endgame (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Filmy tygodnia, Następny Artykuł

Jak zrozumieć, dlaczego nie udzielają kredytu
Zarządzanie

Jak zrozumieć, dlaczego nie udzielają kredytu

Jeśli bank po raz kolejny odrzucił wniosek kredytowy lub zatwierdził go, ale na mniejszą kwotę lub z powodu nierentownego oprocentowania, jest to okazja do zastanowienia się nad czystością historii kredytowej. Czasami możesz nie wiedzieć, że jest zepsuty. Życie wokół nauczyło się, jak identyfikować błędy w historii kredytowej i jak to naprawić.
Czytaj Więcej
Dlaczego klient może dostać się na czarną listę
Zarządzanie

Dlaczego klient może dostać się na czarną listę

Z tego powodu firmy uwzględniają klientów na czarnych listach Ruslan Gafurov dostawa do domu żywności ZakaZaka Nasza firma ma czarną listę i niestety jest okresowo aktualizowana. Działalność naszej firmy związana jest z dostarczaniem żywności, a z naszych usług korzysta codziennie kilka tysięcy klientów. Najczęściej są na czarnej liście dzieci w wieku szkolnym, które dla zabawy zamawiają pizzę dla swojego przyjaciela.
Czytaj Więcej
Jak zmieniła się wartość firm internetowych w tym roku
Zarządzanie

Jak zmieniła się wartość firm internetowych w tym roku

W tym roku towarzyszyły potężne zmiany polityczne i gospodarcze. Życie wokół sprawdzało, w jaki sposób wpłynęło to na wartość rosyjskich publicznych firm internetowych, a także startupów. Yandex 19 grudnia 2013 r. 13 mld USD 19 grudnia 2014 r. 5,7 mld USD Spadek 56% Leonid Delitsyn Finam Pierwszy powód tego spadku jest wspólny dla rosyjskiej gospodarki.
Czytaj Więcej