Filmy tygodnia

Szpieg, Under Electric Clouds, Nowi Rosjanie

Szpieg

„Pod elektrycznymi chmurami”

REŻYSER: Alexey German Jr.

ROLA: Merab Ninidze, Chulpan Khamatova, Victoria Korotkova, Louis Frank, Anastasia Melnikova

Działka

Gdzieś na pustej działce w niezidentyfikowanej metropolii znajduje się niedokończony wieżowiec. Siedem opowieści o ludziach, którzy mogliby zostać nazwani zbędnymi w literaturze klasycznej, są bezpośrednio lub pośrednio z tym związane. Co więcej, historie te rozwijają się w 2017 roku, sto lat po rewolucji rosyjskiej i w świecie na skraju nowej wielkiej wojny.

Co otrzymujemy

Czwarty film Alexei German Jr., zdobywcy Srebrnego Niedźwiedzia za wybitne osiągnięcia artystyczne na ostatnim Berlinale. Osiągnięcia artystyczne są oczywiście zbyt ogólnikowym sformułowaniem, aby stwierdzić prosty fakt: obraz jest poetycko piękny, a każda ramka jest dosłownie pełna refleksji w Rosji. Nie tak nachalny jak w Lewiatanie, ale o wiele bardziej beznadziejny. Spadkobiercy wpływowego inwestora, którego nikt nie oczekuje po śmierci ojca w Rosji; były działacz polityczny, przekształcony w przewodnika; migrant pozostawiony bez pracy z powodu zamrożonego placu budowy tego samego wieżowca - wiele smutnych, heterogenicznych i na pierwszy rzut oka niepowiązanych historii pozostawia miejsce na interpretację więcej niż jednego akapitu tekstu, jak wszystko dla młodszego Hermana - dostosowany do faktu, że film jest o Rosyjski iPhone u progu wojny nigdy nie wyglądałby tak dobrze.

„Nowi Rosjanie”

REŻYSER: Grigorij Dobrygin, Camila Safina, Oksana Mikheeva, Zhora Kryzhovnikov, Kirill Pletnev

ROLA: Viktor Sukhorukov, Sergey Makovetsky, Ekaterina Shcheglova, Alexander Yatsenko, Alexander Pal

Działka

Sześć krótkich filmów młodych rosyjskich reżyserów, prawie wszystkie z nich są raczej absurdalne. Młody chemik wynajduje magiczną miksturę i zamienia swoją żonę w niewidzialność; Rosjanin w średnim wieku uczy się systemu dystrybucji odpadów; przeciętna rodzina zbiera się dla Oliviera przy stole noworocznym i przypadkowo popełnia morderstwo. Cóż i tak dalej.

Co otrzymujemy

Viktor Sukhorukov jako rzeczoznawca meblowy, Sergey Makovetsky jako nienazwany Rosjanin w obcym kraju, Jekaterina Shcheglova jako niewidzialny człowiek i Grigory Dobrygin jako reżyser dwóch z sześciu filmów - nie tylko to, że kolekcja jest pełna gwiazd różnych kalibrów, jest również doskonale nakręcona. Najwybitniejsze dzieło jest ukryte w finale: Zhora Kryzhovnikov bierze aktorów z obu swoich „Gorky!”, Zmienia ubrania i stawia w jeszcze bardziej niezręcznej sytuacji niż wcześniej. Publiczność oklaskuje pięć minut za to, jak się z tego wydostaje, i najprawdopodobniej tak będzie w każdym audytorium. W przypadku pozostałych zdjęć wszystko jest w porządku.

Zaczęłam też

Astral-3

Kontynuacja klasycznej opowieści o demonie w ludzkim ciele. Tym razem przeniósł się do uczennicy Quinn, a prawo do reżyserii otrzymała debiutant - prawdopodobnie dlatego, że ostatnia seria wywołała tylko uśmiech.

„Kierowca na noc”

Patrick Wilson w roli kierowcy limuzyny, który wprowadza do swojego salonu miliardera z zamglonymi intencjami. W serii odcinków pojawia się Jessica Alba.

„Naruto: ostatni film”

Dziesiąty film fabularny o niestrudzonym młodym ninja, który tym razem ratuje młodszą siostrę ukochanej.

„Przerwany lot”

Ormiański melodramat poświęcony katastrofie lotniczej lotu Erywań - Soczi w 2006 roku. W rzeczywistości katastrofa lotnicza staje się przeszkodą dla wielkiej miłości.

Obejrzyj wideo: Backstabbing For Beginners (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Filmy tygodnia, Następny Artykuł

„Beauty and the Beast”, „Hidden Figures”, „Split”
Filmy tygodnia

„Beauty and the Beast”, „Hidden Figures”, „Split”

„Beauty and the Beast” Dosłowne powtórzenie hitu Disneya z 1991 roku w prowincjonalnej Francji z niezdarnym piekarzem, eleganckimi lokalnymi pięknościami i łowcą gopherów Gaston - Belle żyje tutaj i marzy (Emma Watson). Jej poglądy na życie sprawiają, że dziewczyna jest śmiechem w oczach reszty prowincji: z jakiegoś powodu Belle nie szuka małżeństwa i kocha książki bardziej niż flirt z płcią przeciwną.
Czytaj Więcej
Mapa gwiazd, ciała obce
Filmy tygodnia

Mapa gwiazd, ciała obce

„Ciało obce” Obce cialo Reżyser: Krzysztof Zanussi Obsada: Riccardo Leonelli, Agnieszka Grochowska, Agatha Buzek, Chulpan Khamatova Działka Włoski ogier ściska polskie piękno na plaży (cóż, wygląda na 45-letnią ciężko chorą, ale fabuła i piękna), ale idylla wkrótce się kończy: dziewczynka ogłasza, że ​​Bóg wzywa ją do zakonnicy.
Czytaj Więcej
„Monster's Voice”, „Salesman”, „Safari”, „Pasmanian Devil”
Filmy tygodnia

„Monster's Voice”, „Salesman”, „Safari”, „Pasmanian Devil”

Dyrektor sprzedaży Forushande Asgar Farhadi Obsada Taran Alidosti, Shahab Hosseini Nowy film Asgara Farhadiego, reżysera Rozwód Nader i Simin, szczery irański dramat o tym, jak rozwód w patriarchalnym społeczeństwie nie może pozostać sprawą prywatną. „Sprzedawca” dotyczy tego samego: nierozłączności zbrodni i wstydu, zemsty i stosunku do kobiety jako własności, która nagle pojawia się w świeckiej twórczej rodzinie.
Czytaj Więcej
Projekt Floryda, Eve, tracę wagę i Pasażerkę
Filmy tygodnia

Projekt Floryda, Eve, tracę wagę i Pasażerkę

Tekst: Alice Taiga „The Florida Project” Reżyser: Sean Baker Obsada: Brooklyn Prince, Beria Vinaite, Willem Dafoe Sunny film o ubóstwie i upadku amerykańskiego snu autorki Tangerine, sześcioletniej Mooney (urocza Brooklyn Pierce) i jej bardzo młoda matka Halle (Briah Vinaite) ) mieszkają w bezdomnym motelu na Florydzie w drodze do słynnego Disneylandu.
Czytaj Więcej