Zarządzanie

Pieniądze na stole: 5 wskazówek dla tych, którzy chcą uzyskać pożyczkę na swój biznes

Według badania „Wsparcia Rosji” przeprowadzonego wśród małych i średnich przedsiębiorców około 22% z nich próbowało uzyskać pożyczkę z banku i odmówiono im. Experian Business Consultant Anna Ustejn jest przekonana, że ​​w wielu przypadkach przyczyną tego jest brak dbałości o szczegóły. Jednocześnie, grając zgodnie z zasadami banku, możesz łatwo przekonać go o swojej wiarygodności. H&F poprosił Annę Ustein o sporządzenie listy wskazówek dla tych, którzy właśnie idą do banku.

Anna USHTEI

Experian Business Consultant

Zacznij od banków państwowych

Jest tak w przypadku, gdy bardziej obiecujące jest zwrócenie się do rządu o pomoc niż do prywatnej firmy. Banki państwowe łatwiej akceptują ryzyko, dlatego często przedstawiają oferty dla przedsiębiorców. Jeśli zamierzasz otworzyć działalność franczyzową, możesz uzyskać pożyczkę nawet bez doświadczenia biznesowego.

Ale w każdym razie przed złożeniem wniosku o pożyczkę warto skorzystać z kalkulatora pożyczki, który znajduje się teraz na stronie internetowej każdego banku. Od razu stanie się jasne, ile pieniędzy mogą dać i na jakich warunkach.

Przygotuj odpowiedź na konkretne pytanie

W prawie każdym przypadku wymagany będzie biznesplan. Kluczem powinien być element finansowy. Niezwykle ważne jest jasne uzasadnienie rentowności firmy, a raczej udzielenie odpowiedzi na pytanie: kiedy i z jakich środków zamierzasz spłacić pożyczkę? Jeśli sam tego nie wiesz, nie możesz nawet spróbować: i tak nie udzielą pożyczki.

Nie pomijaj wykresów

Bank najprawdopodobniej będzie wymagał od ciebie zainwestowania 15–25% funduszy w działalność. Ważne jest, aby przekonać bankierów, że naprawdę masz pieniądze. Jednym z typowych błędów tych, którzy chcą uzyskać pożyczkę, jest pominięcie kolumny, w której musisz uzasadnić swoją sytuację finansową. Ta kolumna jest zwykle opcjonalna, ale wierz mi, lepiej nie pozostawiać jej pustej. Byłoby miło wprowadzić tam określoną kwotę i przygotować wyciąg z konta. Jeśli nadal pracujesz jako pracownik, pamiętaj o dostarczeniu zestawienia wynagrodzeń w formie 2NDFL.

Ubierz się ściśle

Bardzo ważne jest, aby wyglądać odpowiednio w banku: bankowcy mają własne wyobrażenie o wyglądzie godnego zaufania przedsiębiorcy i lepiej jest go przestrzegać. Za każdym razem przeprowadzana jest tak zwana „ocena wizualna pożyczkobiorcy”, której wyniki są uwzględniane przy obliczaniu poziomu ryzyka pożyczki. Nie powinieneś pokazywać swoich tatuaży pracownikom działu kredytowego, nawet jeśli są bardzo artystyczni.

Weź gotówkę

Nadzieje i obawy regularnie publikują historie o firmie otwartej na milion rubli i znacznie niższe kwoty. Jeśli na początek jest wystarczająco dużo takich pieniędzy, całkiem możliwe jest zaciągnięcie pożyczki konsumenckiej gotówką. Szanse, że zostanie zatwierdzony, są duże. Prawdopodobnie będzie to dla ciebie najkorzystniejsza stopa procentowa. Jeśli wymagana kwota przekracza milion rubli, wówczas pożyczka konsumencka pozostaje akceptowalną opcją, ale stopa będzie prawdopodobnie mniej korzystna niż w przypadku pożyczki biznesowej.

Zdjęcie: Kevin Van Aelst

Popularne Wiadomości

Kategoria Zarządzanie, Następny Artykuł

Medytuj, aby zmniejszyć stres
Dobry nawyk

Medytuj, aby zmniejszyć stres

Co tydzień Life wokół opowiada o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które mogą ostatecznie uczynić życie lepszym. W nowym wydaniu - w jaki sposób medytacja pomaga mieszkańcom metropolii zmniejszyć stres i stać się szczęśliwszym. W grudniu 2017 r. Life wokół stworzyło wiele materiałów na temat uważności i medytacji - zdolności do uspokojenia mózgu i naprawy w obecnej chwili.
Czytaj Więcej
Prawidłowo oczyść skórę
Dobry nawyk

Prawidłowo oczyść skórę

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Dziś zastanawiamy się, jak właściwie oczyścić skórę i czy woda micelarna powinna zostać zmyta. Natalia Yamazaki kosmetyczka kosmetologii Faceology Beauty Cleansing jest najważniejszym krokiem przygotowawczym do dalszej pielęgnacji.
Czytaj Więcej
Użyj wózka na zakupy
Dobry nawyk

Użyj wózka na zakupy

W nowej sekcji Life wokół mówi o dobrych nawykach i prostych działaniach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Torba Unus Shopper, 11,900 rubli Zielona torba Rolser SuperBag, 240 USD Wózek Hack-enflitzer, 348 euro Torba Rolser EcoMaku Granito, 324 dolary 4 Plecak na kółkach, 4080 rubli W Rosji przeważnie osoby starsze korzystają z torby na kółkach i Europa używa ich wszystkich.
Czytaj Więcej
Podaruj niepotrzebne przedmioty do sklepów z artykułami używanymi
Dobry nawyk

Podaruj niepotrzebne przedmioty do sklepów z artykułami używanymi

W nowej sekcji Life wokół mówi o dobrych nawykach i prostych działaniach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Julia Ruzmanova redaktorka sekcji „Miasto” i „Ludzie” W grudniu wielu decyduje się pozbyć niepotrzebnych ubrań, zgodnie z tradycją wkraczania w nowy rok bez starego obciążenia. A jeśli łatwo rozstać się z podartymi rzeczami, oto co zrobić z modnymi, ale zaniedbanymi ubraniami - dla wielu jest to nadal problem, zwłaszcza jeśli nie ma młodszych sióstr i braci.
Czytaj Więcej