Ciekawe

W okolicy: Vasileostrovsky oczami Olega Savunova

Początkowo miejsca do spania zostały utworzone jako terytoria o minimalnie rozwiniętej infrastrukturze wspierającej życie. Założono, że główna praca i działalność kulturalna będą miały miejsce w centrum miasta i strefach przemysłowych. Wraz z rozpadem ZSRR wszystko bardzo się zmieniło, a życie na peryferiach zaczęło przybierać różne formy. O obrzeżach miasta, które współcześni fotografowie widzą w nowej serii Life around.

Rejon Wasileostrowskina mapie Sankt Petersburga

Rejon Wasileostrowski

Fotograf: Oleg Savunov

Urodzony w 1983 r. W Leningradzie, w 2005 r. Ukończył Moskiewski Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny. Lenin w Moskwie. Naukę fotografii rozpoczął w Moskiewskim Muzeum Sztuki Nowoczesnej w 2006 r. I kontynuował na Wydziale Fotografii. Halperin w Związku Dziennikarzy z Petersburga. Uczestniczył w wystawach wydziału, w tym w Catalan Institute of Photography (IEFC) z projektem „Weekend in the Broadcasting Company”. Od 2011 roku do chwili obecnej uczestniczy w fotografii jako program badań fundacji Photodepartment.

Wyspa Wasiljewska jest uważana za centrum miasta, jednak jej zachodnia część wygląda jak standardowa część sypialna. Ale jest jedna różnica - to morze. Jego obecność jest tutaj szczególnie silna. Mewy wiszą cały dzień nad dziedzińcem mojego domu. Wielu z nich idzie na nowy pusty nabrzeże, obok portu pasażerskiego. Możesz położyć jedzenie na poręczy balkonu - a za chwilę mewa wleci i połknie wszystko za jednym zamachem. Wszędzie jest wiatr. Nie można zasnąć przy otwartym oknie: wycie, aby podczas burzy czuć się jak w namiocie. Ale jeśli nie jest, staje się niewygodne z powodu ciszy. Zdarza się, że pogoda zmienia się niezwykle szybko. Ściana mgły pochodzi z zatoki, a powietrze staje się tak wilgotne, że trudno jest oddychać. Nie ma prawie żadnych plaż, z wyjątkiem nasypu, który do tej pory służy jako duży teren rekreacyjny dla mieszkańców. Przykro mi, że pojawiła się tutaj, tuż przed nosem. Teraz taras widokowy za hotelem Pribaltiyskaya został rozebrany i nie ma żadnego sensu; tutaj zobaczysz zachodnią szybką średnicę, a aby zobaczyć morze, musisz przejść kilometr w głąb terytorium masowego.

Wszystko to przypomina życie na statku, romans morski i duże puste przestrzenie, a jeśli nasze miasto można by porównać ze statkiem, wówczas Wyspa Wasilewska i Wyspa Dekabrystów zdecydowanie byłyby jego nosem.

Rok założenia dzielnicy

1917

Powierzchnia (km²)

14,64

Populacja

203 200

Budynki mieszkalne

1 189


Kurator projektu: Egor Rogalev

Obejrzyj wideo: TSR - W Okolicy ft. PNS, URB TDS, MJK, Ratel, Reho KWLE . D3YN (Luty 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

Sąd spożywczy LavkaLavka, Green Dog Cafe, kolacje w Saxon + Parole
Odkrycie tygodnia

Sąd spożywczy LavkaLavka, Green Dog Cafe, kolacje w Saxon + Parole

Bigrib "45 równolegle" ADRES: Tsvetnoy Boulevard, 15, s. 1 OFICJALNY TRYB PRACY NA STRONIE: pon.-pt., niedz .: 12:00 do 00:00, pt.-sob .: od 12:00 do 03 : 00 ŚREDNIA: 3000 rubli Restauracja z kuchnią krajów położoną na 45 stopniu szerokości geograficznej północnej i południowej. Dotyczy to na przykład Francji, Szwajcarii, Włoch, Serbii, Rumunii, Chorwacji, Kazachstanu, Chin, Mongolii, Korei, Japonii i Kanady.
Czytaj Więcej
„Geraldine” Posner, I Like Bar 2.0 i „Butcher's Pie”
Odkrycie tygodnia

„Geraldine” Posner, I Like Bar 2.0 i „Butcher's Pie”

„Butcher's Pie” Adres: ul. Novy Arbat, 17 godzin: nie-czw. Od 11:00 do 00:00, piątek-sobota do 01:00 Przeciętny rachunek: 1500 rubli facebook W menu jest naprawdę dużo ciast, są bardzo różne: tureckie łodzie pide, kishi , pizze, a nawet kruche. Mają także wszystkie dodatki: są placki rybne, pizza z czterema serami, odmiany owoców morza i ciasto z podrobów z kurczaka.
Czytaj Więcej
„VietKafe” w Pokrovce, rodzinnej kawiarni Point 242, sklep z piwem rzemieślniczym BeerGeek
Odkrycie tygodnia

„VietKafe” w Pokrovce, rodzinnej kawiarni Point 242, sklep z piwem rzemieślniczym BeerGeek

Coffee Shop Point 242 Mała rodzinna kawiarnia na ulicy Petra Romanova w pobliżu stacji metra Kozhukhovskaya. Według jego właściciela, Artema Sorokina, głównymi inspiratorami są kawiarnie Good Enough, West 4, Double B, czarna spółdzielnia i Les. Właściciel wykonał wszystkie meble w kawiarni ze swoim bratem. Na przykład stół barista został zmontowany z palet.
Czytaj Więcej