Patrzymy na dom

Dokument na temat Michaela Jacksona, „Drug” i 5 kolejnych filmów na tydzień

Krytyk filmowy Alisa Tayozhnaya rozpoczyna cotygodniowy blog na Life wokół dla tych, którzy nieustannie zastanawiają się, co robić wieczorem po pracy: spośród tysięcy filmów o wszystkim na świecie i w różnych językach wybierze kilka ważnych, które zrobiły na niej wrażenie ostatnio lub są związane z programem informacyjnym . W tym tygodniu Alice radzi oglądać Spike'a Lee, Jacquesa Rivetta i nieznanego Paula Thomasa Andersona.

„Bad 25”

Zły 25, 2012

„Two”

1965

REŻYSER

Michaił Bogin

W rolach

Valentin Smirnitsky,

Victoria
Fedorova

Mało znany skarb kina radzieckiego, nasza „nowa fala” to melodramat Michaiła Bogina z 1965 r. O zderzeniu dwóch odmiennych ludzi: muzyka Siergieja i głuchoniemej dziewczyny Nataszy, która doznała obrażeń podczas bombardowania podczas II wojny światowej. Siergiej myśli i żyje muzyką, Natasha tańczy w teatrze dla osób niesłyszących, są zakochani, ale dręczą ich niemożność słyszenia, komunikowania się i rozumienia. Przeszywający, liryczny i bardzo wyjątkowy czarno-biały film z duetem wyjątkowych aktorów - młodego Valentina Smirnickiego i Victorii Fedorowej.

Pierwsza miłość

Un amour de jeunesse, 2011

REŻYSER

Mia Hansen-Loewe

W rolach

Lola Creton, Sebastian Urzendovsky, Valerie Bonneton

Prosta, szczera i ludzka historia pierwszej miłości od jednej z najciekawszych reżyserek naszych czasów - Mii Hansen-Löve, dawniej aktorki i żony innego wspaniałego francuskiego reżysera Oliviera Assayasa. To Mia Hansen-Löve otworzyła świat na Lolę Creton - szczupłą brunetkę o wielkich oczach i kretu, która odtąd zagrała w tych samych rolach Assayas w „Coś w powietrzu” i „Niebieskiej brodzie” Catherine Braya. Bardzo młoda główna bohaterka zakochuje się w facecie, który porzuca ją na kolejny kontynent. Lata mijają, ale nadal nie kocha kogoś tak bardzo. Mia w niezwykły sposób rejestruje bezpośredniość i świeżość nastoletnich związków w kamerze - warto też obejrzeć jej następny film o młodości i tańczącym „Edenie”.

„Uroczy psikus”

La Belle Noiseuse, 1991

REŻYSER

Jacques Rivette

W rolach

Michelle Piccoli, Emmanuelle Bear, Jane Birkin

W ubiegłym tygodniu, w 88 roku, zmarł francuski klasyk i jeden z głównych bohaterów „nowej fali” Jacques Rivette. Smutna okazja, aby powrócić do swojej filmografii i upewnić się, że filmy nakręcone dekady temu są wciąż świeże i bardzo inspirujące. Uroczy Prankish, który wygrał Grand Prix Cannes w 1991 roku, jest prawdopodobnie najbardziej znanym filmem Rivetta z młodym i oszałamiającym niedźwiedziem Emmanuelle na temat relacji między artystą a modelką. Erotyka, fizyczność, siła, uległość, męskość i kobiecość w eleganckiej i pośredniej narracji.

„Guzik z masy perłowej”

El botón de nácar, 2015

REŻYSER

Patricio Guzman

Dokumentalny

Poetycki, gładki i niezwykle głęboki dokument o ludzkości, okrucieństwie i pamięci natury. Kamera przesuwa się wzdłuż najdłuższego wybrzeża Chile - kraju, w którym terytoria zostały rozwinięte przez kolonistów, miejscowa ludność została eksterminowana, wiele wojen toczyło się, a tysiące tych, którzy nie zgadzali się z władzami, ukarano. Reżyser zastanawia się, czy woda pamięta wszystkie zbrodnie, które miały miejsce na brzegach, czy się myje i czy we wszystkich miejscach Galaktyki wygrała tylko siła.

Czerwiec

Junun,2015

REŻYSER

Paul Thomas Anderson

DOKUMENTALNY

Nie jest to najbardziej oczywisty dokument reżysera „Wrodzonej wice” i „Mistrzów” o długiej podróży przyjacielskiego muzyka Johnny'ego Greenwooda w głąb Indii w Radżastanie. Lokalne tradycje muzyczne, płynnie wpisane w codzienny styl życia, szkoły, muzyka jako rzemiosło i rzemiosło oraz spotkanie białego człowieka z chaosem jednej z najstarszych cywilizacji. Junun to odświeżający, porywający, pięknie nakręcony film z duszą, tempem i nagłym spojrzeniem najsilniejszych współczesnych reżyserów.

„Lek”

Dope, 2015

REŻYSER

Rick Famuyiva

W rolach

A $ ap Rocky, Blake Anderson, Bruce Beatty

Komedia kryminalna o czarnym nastolatku Malcolmie, który żyje bez ojca w biednej dzielnicy Los Angeles z matką i studiuje w jednym z piątek, aby dostać się na Harvard (a także gra we własnym zespole punkowym). Malcolm skontaktuje się z chuliganami, a następnie w jednym plecaku jest mnóstwo narkotyków i trzeba je pozbyć. Sen o randce z tą samą dziewczyną, złote hity hip-hopu z lat 90., dużo strzelanin ulicznych i walk - zeszłoroczny hit „Sundance”, pełen cytatów z klasyków kina afroamerykańskiego, będzie doskonałą znajomością nurtu, jeśli nie widziałeś Boyza N the Hooda lub impreza domowa.

Popularne Wiadomości

Kategoria Patrzymy na dom, Następny Artykuł

„Edge of the Future”, „All naraz”, „Frank”, „Cook on Wheels”
Filmy tygodnia

„Edge of the Future”, „All naraz”, „Frank”, „Cook on Wheels”

„Edge of the Future” Edge of Tomorrow REŻYSER: Doug Lyman Obsada: Tom Cruise, Emily Blunt, Brendan Gleason, Bill Paxton Spisek Europy jest uchwycony przez kosmitów. Major Staff Chistoplyuy, zdegradowany do prywatnego, trafia na linię frontu, gdzie bardzo szybko zostaje wysadzony w powietrze przez minę. Zaskakujące, że został natychmiast przeniesiony wczoraj, kiedy właśnie przybył na oddział.
Czytaj Więcej
„Crew”, „Commune” i „Dancing with Maria”
Filmy tygodnia

„Crew”, „Commune” i „Dancing with Maria”

Reżyser „Załogi” Nikołaj Lebiediew Obsada Danila Kozłowskiego, Vladimir Mashkov, Agne Grudite Rosyjski przebój, nie kontynuacja ani remake, ale odmiana radzieckiego hitu „The Crew” z 1980 roku Aleksandra Mitty. Nowy film, wymyślony przez twórcę „Legend Number 17” - techniczny, przekonujący i naprawdę ekscytujący - jest zbudowany wokół zwolnionego pilota Aleksieja Guszczyna (Danił Kozłowski), który ma szansę sprawdzić się w lotnictwie cywilnym.
Czytaj Więcej
Cloverfield 10, Dignidad Colony, Hitchcock / Truffaut
Filmy tygodnia

Cloverfield 10, Dignidad Colony, Hitchcock / Truffaut

Dyrektor „Psychics” Solace Afonso Poiart Obsada Colin Farrell, Anthony Hopkins, Abby Cornish, Jeffrey Dean Morgan Starszy psychiatra w wykonaniu Anthony'ego Hopkinsa próbuje pomóc detektywom FBI w znalezieniu seryjnego zabójcy - dokładnego biżuterii, nieuchwytnego i, jak zwykle, bawi się w chowanego. Jak to często bywa w przypadku filmu znikąd, kilku dobrych aktorów nie robi nic.
Czytaj Więcej
Valerian i miasto tysiąca planet, lumieres i dwóch innych filmów
Filmy tygodnia

Valerian i miasto tysiąca planet, lumieres i dwóch innych filmów

„Valerian i miasto tysiąca planet” Reżyser: Luke Besson Obsada: Dane DeHaan, Cara Delevingne, Clive Owen Nowy i bardzo drogi Luke Besson o fantastycznych stworzeniach i przestrzeni, w której żyją Planeta o niesamowitej harmonii i pięknie zamieszkują mieszańce Avatara z skóra z masy perłowej i spokojne podejście do życia: perły są wydobywane z wiecznego oceanu przez plemiona pereł - główne źródło energii i zasobów na planecie, przetwarzane przez wspaniałe stworzenia podobne do łuskowatych szpiców.
Czytaj Więcej