Domy weekendowe

Nowy utwór Bat do Lashes i Drake, klip Basta o szkole i kontynuacja Mirror's Edge

Życie wokół wznawia klasyczną rubrykę „Plany weekendowe”. Teraz w czwartki rozmawiamy o najważniejszych wydarzeniach w Moskwie i Petersburgu, aw piątki - o programach telewizyjnych, filmach, książkach i muzyce, z którymi można spędzić weekendową zabawę.

Co obejrzeć

„Głodny jak bestia”

1 sezonoglądać

Dwaj najlepsi przyjaciele - sommelier alkoholowy Schwimmer i szef kuchni Sturgess - próbują otworzyć własną restaurację w Bronxie, ale niepokoi ich mafia należna kucharzowi. Fabuła jest dobrą komedią, ale z przyzwyczajenia AMC zamieniło ją w ciężki dramat kryminalny. Oczywiście dla każdego fana serialu ważne jest, aby była to kolejna dobra rola ukochanego Rossa z Friends po American Crime Story. Z drugiej strony, oprócz Schwimmera, są też całkiem niezłe Sturgess i Izzo, a duńska powieść kryminalna Bankrupt jest w centrum uwagi. Wygląda na to, że wiemy, jak to się skończy.

"Krótki kurs szczęśliwego życia"

1 sezonoglądać

Na „Amediatek” ukazała się pierwsza seria telewizyjnego hitu Valeria Gai Germanicus. Fabuła obraca się wokół życia czterech przyjaciół w nowoczesnym mieście i, jak można przewidzieć, ich związku z płcią przeciwną. Zgodnie z ideą serial miał przypominać „Seks w wielkim mieście”, ale pismo Germaniki sprawiło, że rosyjska wersja stała się mniej błyszcząca.

Angie Tribeca

2. sezon

Komedia rozbłysła zimą, kontynuując chwalebne tradycje Naked Pistol, około trzech pechowych gliniarzy i dziwne sprawy przestępcze.
Steve Carell, legendarny Michael Scott z biura, jest odpowiedzialny za humor w serialu, a jednym z detektywów w zespole jest pies. Krótko mówiąc, chcesz spędzić absurdalny weekend - jesteś tutaj.

Co słuchać

Bat for Lashes -
„Joe's Dream”

pobierz

Kolejny utwór z nadchodzącego albumu zespołu „The Bride” Natashy Chhan, którego premiera zaplanowana jest na 1 lipca. „Joe's Dream” kontynuuje temat nadchodzącej płyty, na której Khan opowiada historię dziewczyny, która straciła pana młodego w wypadku samochodowym w przeddzień ślubu. Ale w przeciwieństwie do już wydanego „In God House” czy „Sunday Love”, ta piosenka okazała się jeszcze bardziej melancholijna, a nawet tragiczna.

PJ Harvey - „Pomarańczowa małpa”

Najnowszy film z serii filmów poświęconych najnowszemu albumowi „The Hope Six Demolition Project”. Reżyserem filmu był mistrz fotografii reportażowej Seamus Murphy. Wraz z Harveyem pracował nad filmem podczas wspólnej podróży do prowincji Afganistanu. Rezultat jest odpowiedni: poglądy na temat Afganistanu zastępują sceny ze złego życia w mieście, a od czasu do czasu ludzie w mundurach wojskowych i sprzęcie wojskowym wchodzą w kadr.

Band of Horses - „Dlaczego wszystko w porządku?”

pobierz

Piąty album amerykańskich rockerów Band of Horses. W wywiadzie dla Entertainment Weekly główny wokalista Ben Bridwell powiedział, że wiele piosenek powstało w nocy. Najwyraźniej dlatego cały rekord został zmierzony i trochę przypomina, powiedzmy, grupę Death Cab dla Cutie.

SBPCH - Lyuba

pobierz

Pod koniec maja nieprzewidywalna petersburska grupa zaprezentowała na żywo pierwszy utwór z nowego albumu, a teraz wreszcie pojawił się w Internecie. Oryginalnemu utworowi o miłości i dziewczynie o imieniu Lyuba towarzyszy taneczna wersja bez tekstu.

MØ - „Final Song”

Nowe duńskie wideo od duńskiej Karen Marie Oersted do utworu „Final Song”, który zaprezentowała w maju na BBC. Podobnie jak w ostatnim filmie, było kilka aktywnych tańców, tym razem na tle gorącej pustyni w Kalifornii.

Pułapka temperamentu - „Gruby jak złodzieje”

pobierz

W 2009 roku Australijczycy The Temper Trap wydali swój obiecujący debiutancki album „Warunki”, ale przede wszystkim pamiętali utwór „Sweet Disposition” - słyszeliśmy go w kilkunastu filmach, grach i filmach promocyjnych. Od tego czasu grupa nagrała kolejny, dość mijający album, a teraz podejmuje drugą próbę odzyskania dawnej świetności.

Drake - „4PM In Calabasas”, „One Dance”, „Back On Road”

pobierz

Drake zaprezentował trzy nowe utwory na antenie audycji Beats 1: wspólnie z Gucci Mane, remiks dla hitu „One Dance” z Justinem Bieberem oraz solową piosenkę „4PM In Calabasas”, która kontynuuje serię utworów „9AM w Dallas”, „5AM w Toronto ”i„ 18:00 w Nowym Jorku ”.

Powietrze - „Dwadzieścia lat”

pobierz

Na cześć dwudziestej rocznicy wzorowy elektroniczny duet wydał retrospektywną kompilację. Nicolas Godin i Jean-Benoit Dunkel osobiście wybrali 30 swoich najlepszych utworów, wśród których znalazły się hity takie jak „Sexy Boy”, „Playground Love”, „Kelly Watch the Stars”, a także utwór z Charlotte Gainsbourg i Jarvisem Cockerem, a także nagrania audycji radiowych na BBC i KCRW. Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z pracą Air, jest to również dobra okazja, aby wyprowadzić ich poza grupę, która nagrała ścieżkę dźwiękową do „Virgin Suicides”.

Basta - ukończenie szkoły

Wzruszający klip do piosenki z ostatniego albumu rapera rostowskiego. Fabuła jest typowa: niezbyt udany uczeń zakochuje się w nowej koleżance z klasy, cierpi, jak mu się wydaje, nieodwzajemnionej miłości i prawie przytłacza egzamin.

Co czytać

Daria Varlamova, Anton Zainiev. „Zaszalej! Przewodnik po zdrowiu psychicznym dla mieszkańca dużego miasta”

Kupić

Książka o bombardowaniach - nadszedł czas, aby przyznać, że wszyscy jesteśmy trochę szaleni, a niektórzy są na ogół chorzy klinicznie. Autorami tej książki nie są lekarze, ale dziennikarz i menedżer mediów. Obaj jednak zmagali się z depresją i nauczyli się sobie z tym radzić. Ich praca jest próbą wyjaśnienia w popularnym języku tego, co dzieje się z nami wszystkimi: kiedy jesteśmy chorzy i kiedy jesteśmy prawie zdrowi, jak zrozumieć, czy jesteś socjopatą czy socjofobem, czy wizyta u terapeuty pomoże, a teraz, co z tym zrobić.

Carl Sagan. „Niebieska kropka. Kosmiczna przyszłość ludzkości”

Kupić

Każdy amerykański chłopiec, który marzy o podróżach kosmicznych, zna nazwisko Karla Sagana - amerykańskiego astrofizyka i popularyzatora nauki, który nawet powiedział nam o kosmosie przed Stephenem Hawkingiem. Blue Point ma 20 lat; został wydany po raz pierwszy w 1995 roku i od tego czasu nie wygasł całkowicie. Siłą Sagana jest to, że podróże kosmiczne i światy kosmitów nie są dla niego naukową fantazją, ale jeszcze się nie spełniają, ale rzeczywistością: nowy świat tuż za drzwiami, a ty po prostu musisz zrozumieć, jak się tam dostać. Jego książka jest zbudowana dosłownie w ten sam sposób.

Po pierwsze, fantazjuje i marzy, a następnie wyjaśnia naukową możliwość swoich fantazji: „Gdybyście byli w odpowiedniej asteroidzie, na przykład węglu, moglibyście tam znaleźć surowce do budowy konstrukcji kamiennych, metalowych i plastikowych, a także nie brakować wody - wszystko, co jest potrzebne do stworzenia zamkniętego podpowierzchniowego ekosystemu, podziemnego ogrodu. Realizacja takiego projektu wymagałaby znacznego postępu w porównaniu z dzisiejszym, jednak - w przeciwieństwie do „paragrawitacji” - nic sheizlozhennogo nie wydaje się niemożliwe. Wszystkie jego elementy są obecne w nowoczesnej technologii. Jeśli istnieje ważny powód do XXII wieku, znaczna liczba osób może zamieszkiwać asteroidę (lub wewnątrz nich). "

Christopher Breward. Modny Londyn

Kupić

Profesor z Uniwersytetu w Edynburgu opowiada historię powstawania mody na przykładzie mieszkańców stolicy Wielkiej Brytanii. Każda era ma swój własny styl i swój własny obszar - historia zaczyna się na początku XIX wieku, kiedy styl dandyski rodzi się na londyńskim West Endzie, a późne lata 90. i zero związane są dla Bruarda ze stylem studenckim i dzielnicą Camden Market. Ta książka nie tyle opowiada o strojach i modach, ile o miastach i obyczajach: kto mieszka w tych miastach, jak wszystko płynie i zmienia się oraz jak moda ma taki sam wpływ na miasto, jak miasto. Około dwudziestego wieku jest napisane po prostu mało kryminalnie, ale jest jasno i żywo opowiedziane o tym, jak to wszystko się zaczęło.

„Historia Rosji na fotografiach”

Patrz

Lekcją medytacyjną podczas jednej z długich weekendowych nocy jest obejrzenie kolekcji zdjęć wykonanych w Rosji w połowie XIX i na początku XX wieku. Aby pracować nad wspólnym projektem Multimedialnego Muzeum Sztuki i Yandex dołączył do Muzeum Literatury, Muzeum Teatralnego. Bakhrushin, Muzeum Majakowskiego, Muzeum Architektury - tylko około 40 instytucji.

W co grać

Mirror's Edge Catalyst

platforma: PlayStation 4, Xbox One, Windows

Kontynuacja Mirror's Edge czekała tak długo, że po prostu przestali w to wierzyć: oryginalna gra została wydana w 2008 roku, kontynuacja została ogłoszona pięć lat później, a wyszła po ósmej. W tym czasie niewiele się zmieniło: Asian Faith Connor biegnie po dachach słonecznego miasta przyszłości, wspina się na fasady wieżowców, przeskakuje ogrodzenie i wchodzi do pomieszczeń technicznych.

Symulator Parkour - najlepsze, co było w ostatniej części i co nowego.
A fabuła, drzewo rozwoju, otwarty świat i zadania poboczne wyglądają jak opcjonalny dodatek. Istnieje system walki i sporo wrogów, ale walki są nudne i niezdarne. Być może gra nie chce, aby Faith wchodziła w konflikt: nic nie straci, jeśli po prostu ucieknie. Aby zwiedzić miasto, stało się bardziej interesujące, lepiej wyłączyć wskazówki. Nie będziesz musiał wiele razy biegać przez to samo miejsce, zaczniesz zauważać nowe trasy i szczegóły krajobrazu.

Projekt Solus

platforma: Windows

Koloniści szukali nowego domu dla ludzkości, ale rozbili się na planecie Gliese-6143-C. Tylko jeden przeżył i musiał dowiedzieć się, jakie to miejsce. Gra niezależnego szwedzkiego studia Teotl koncentruje się na przetrwaniu: aby nie umrzeć, musisz jeść, pić, spać i być ciepłym. Na początku jest to interesujące, ale w połowie przestaje być problemem i staje się rutyną.
Na koniec gra próbuje stać się horrorem - w kontekście fabuły wygląda dziwnie.

Najważniejsze w projekcie Solus jest duch badań. Istnieje duży i dziwny archipelag z mnóstwem tajemnic, pozostałościami wymarłej cywilizacji i fragmentami historii. Zbierasz je i robisz zdjęcie świata. W tym czasie świat żyje własnym życiem: burze mija, zaczynają się trzęsienia ziemi, spadają meteoryty, płyną fale, rośliny kwitną i umierają. Jeśli grasz w The Solus Project, to ze względu na to.


SMS: Katerina Firsova, Nikolai Udintsev, Ilya Inozemtsev, Lisa Birger

Zdjęcia: okładka, 2 - Neil Krug / The Echo Label / BMG / Parlophone, 1 - AMC, 3 - Alpina Publisher, 4 - Mirror's Edge Catalysv

Popularne Wiadomości

Kategoria Domy weekendowe, Następny Artykuł

Nowe utwory Gorillaza, sezon 3 zbrodni amerykańskich i kontynuacja Mass Effect
Domy weekendowe

Nowe utwory Gorillaza, sezon 3 zbrodni amerykańskich i kontynuacja Mass Effect

Co oglądać „Amerykańska zbrodnia” Amerykańska zbrodnia Od 12 marca ABC, obsada sezonu 3: Felicity Huffman, Richard Kebral, Connor Jesup, Benito Martinez, Regina King Twórca: John Ridley Trzecia część scenariusza „PSR” lata niewoli ”Johna Ridleya, którego pierwszy sezon mówił o śledztwie w sprawie przestępstw z nienawiści na pustkowiu Ameryki, a drugi o skandalu seksualnym w prywatnej szkole.
Czytaj Więcej
New Frank Ocean, seria Netflix o Rodeo i Edge of the Rise autorstwa Thomasa Pincheona
Domy weekendowe

New Frank Ocean, seria Netflix o Rodeo i Edge of the Rise autorstwa Thomasa Pincheona

Co słuchać Gonjasufiego „Callus”, aby posłuchać Gonjasufiego, przyjaciela Flying Lotus i The Gaslamp Killer, na długo zniknął z radaru melomanów - teraz okazuje się, że nagrywał ten album przez cztery lata. „Callus” to niesamowicie smutna płyta pomieszana z industrialnym, amerykańskim rootem, synth-popem i dubem, a kiedy dojdziesz do piosenki z wymownym tytułem „When I Die”, gęsia skórka może oczywiście przejść.
Czytaj Więcej
Album Mushrooms, finał American Horror Story i nowy Orhan Pamuk
Domy weekendowe

Album Mushrooms, finał American Horror Story i nowy Orhan Pamuk

Co oglądać American Horror Story American Horror Story FX Sezon 6 Twórcy: Ryan Murphy, Brad Falchak Obsada: Evan Peters, Dennis O'Hare, Sarah Paulson, Lily Rabe, Katie Bates, Kuba Gooding Jr, Lady Gaga Oglądaj W tym tygodniu zakończyła się szósta część wieloletniego horroru opartego na okropnych legendach miasta - okazja do pokonania całego sezonu w weekend, zwłaszcza, że ​​ponownie zmusza go do ostrego oglądania.
Czytaj Więcej